REKLAMA

mBank liczy na "odrobienie" podatku bankowego w ciągu trzech lat

2016-07-28 15:48
publikacja
2016-07-28 15:48

mBank szacuje, że uda mu się odrobić straty wynikające z wprowadzenia podatku bankowego w ciągu trzech lat, głównie dzięki "innemu podejściu" do opłat i prowizji, które przez lata były w Polsce na relatywnie niskim poziomie - powiedział na konferencji prezes Cezary Stypułkowski.

mBank zapłacił w drugim kwartale 89 mln zł podatku bankowego, wobec 57,3 mln zł w pierwszym kwartale, kiedy danina była płacona jedynie za dwa miesiące.

"W naszych wewnętrznych prognozach zakładamy, że odrobimy podatek bankowy w ciągu trzech lat" - powiedział prezes na czwartkowej konferencji.

"Przez lata sektor bankowy w Polsce był wiedziony wysokimi marżami odsetkowymi, które wynikały z wysokich stóp procentowych i przez to wiele produktów bankowych oferowanych było bez opłat i prowizji. Myślę, że cały sektor musi inaczej podejść do tej kwestii. Perspektywa podwyżek opłat stoi przed sektorem w obliczu zacieśnienia się marż odsetkowych z jednej strony, a podatkiem bankowym z drugiej" - dodał.

Prezes wyjaśnił również, że według szacunków opłaty i prowizje bankowe w Polsce są jednymi z najniższych w Europie. (PAP)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Prezydent
Jeszcze tylko zapłacicie za bezprawnie pobierany spread od kredytów walutowych i kurs sprawiedliwy a wasz niemieck właściciel wystawi Was na sprzedaż i nici z odrobienia strat

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki