„Złoty pociąg”: rezygnacja z dalszych wierceń. Będą badania sejsmiczne

2016-08-24 10:50
publikacja
2016-08-24 10:50

Poszukiwacze „złotego pociągu” podjęli zaskakującą decyzję i zrezygnowali z przeprowadzenia kolejnych wierceń, które miały nastąpić w środę. Zamiast tego eksploratorzy zdecydowali się na przeprowadzenie badań metodą sejsmiczną.

Zmiana planów. Eksploratorzy będą szukać "złotego pociągu" metodą sejsmiczną / fot. Jacek Zych / FORUM

Jeszcze w poniedziałek rzecznik prasowy firmy XYZ prowadzącej poszukiwania „złotego pociągu” poinformował, że zaplanowane na tamten dzień wiercenie będzie przeniesione na środę. Powodem decyzji był grząski teren, spowodowany obfitymi opadami deszczu. Następnie wiercenia miały odbyć się w piątek. Teraz eksploratorzy poinformowali o kolejnej zamianie planów.

Piotr Koper, jeden z poszukiwaczy „złotego pociągu” poinformował, że XYZ postanowiła całkowicie zrezygnować z wierceń i rozpoczęła rozmowy z firmami, które prowadzą badania sejsmiczne - czytamy  na portalu zloty-pociag.com. Plan zakłada wprowadzenie sejsmografów do dwóch dziur na 65. kilometrze linii Wrocław-Wałbrzych. Dodatkowo przedstawiciele firmy XYZ chcą wystąpić z wnioskiem o przedłużenie prac do konserwatora zabytków.

Początkowo rzecznik informował, że jeżeli wiercenia rozpoczęłyby się w środę, poszukiwanie „złotego pociągu” zakończone zostałyby już w piątek. Zmiana planów powoduje, że prace trzeba będzie przedłużyć. Poszukiwania prowadzone są od 16 sierpnia.

Piotr Koper i Andreas Richter ogłosili odnalezienie „złotego pociągu” w sierpniu 2015 r. Według nich w okolicach Wałbrzycha miał znajdować się niemiecki skład z czasów II wojny światowej wypełniony skarbem i kosztownościami. Piotr Żuchowski, były generalny konserwator zabytków, mówił rok temu, że „złoty pociąg” istnieje „na 99 proc.”. W grudniu 2015 r. niezależne, nieinwazyjne badania przeprowadziła firma XYZ i AGH. W raporcie uczelni czytamy, że na 65. kilometrze linii Wrocław-Wałbrzych może znajdować się tunel, natomiast pociągu tam nie ma. Ekipa XYZ stwierdziła natomiast, że na przebadanym terenie występują anomalie, które mogą świadczyć o istnieniu „złotego pociągu”.

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~Obserwator
Wydali 150tys ale odwròcili uwagę od prawdziwej lokalizacji ktòra zapewne jest blisko. Po takim numerze konserwator zabytkòw już nigdy nikomu nie pozwoli kopać I skład jest bezpieczny na kolejne 100lat. Takie Koszty w tej sytuacji sà śmieszne
~Fritz
Panowie, tak dal zabawy. Jak zakończycie kopać postaram się o pozwolenie ze swoja grupą poszukiwawczą. Panowie Moritz i Mayer - moi koledzy zainwestuja 2.000.000 $ aby po prostu odkopać tunel od przodu. Kamień po kamieniu choćby trwało to 10 lat.
~ser
zesrywałem sie na ten pociąg i opadł niżej dlatego nie dokopali do stropu
~Don
Widocznie odkryli coś co nie nadaje się do publicznego pokazania bez dokładnego sprawdzenia ILE tego jest
~żelek
Trochę to dziwne wszystko. Wywalili taką masę kasy i nic?
Musieli być strasznie przekonani, że tam coś jest. Może kopali w złym miejscu?

Ja bym się zapłakał gdybym wywalił 100 tys. zł i jeszcze zrobił z siebie pośmiewisko na cały świat.
~Hektor
Ok tylko niech sie wytlumacza ze zdj z georadaru na ktorych widac pociag a nawet działka na tym pociagu ! Wtedy pociag byl a teraz nie ma ? Wykopali przed koprem
~emes
To było inaczej!
Rzeczywiście, był stary Niemiec, który na łożu śmierci powiedział:
-"Złociutki, obciąg"
a nie
-"Złoty pociąg"
:)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Bgtr
Byli tak pewni, że tam jest pociąg, że zaczęli od razu kopać. Po dwóch wykopach zorientowali sie, że tam nic nie ma, nawiercili jeszcze kilka dziur żeby sie upewnić.
Teraz, żeby zachować twarz zmieniają metodę, na taką która pozostawia miejsce na dowolną interpretację, chcą utrzymać jeszcze trochę medialnego
Byli tak pewni, że tam jest pociąg, że zaczęli od razu kopać. Po dwóch wykopach zorientowali sie, że tam nic nie ma, nawiercili jeszcze kilka dziur żeby sie upewnić.
Teraz, żeby zachować twarz zmieniają metodę, na taką która pozostawia miejsce na dowolną interpretację, chcą utrzymać jeszcze trochę medialnego zainteresowania na tej kupie ziemi

Powiązane: "Złoty pociąg" pełen skarbów odnaleziony?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki