Władze lotniska w Radomiu: Skończyła się zła passa naszego portu

Od 23 czerwca z lotniska w Radomiu będzie można polecieć do Lwowa. To kolejne połączenie - po Berlinie, Pradze, Gdańsku i Wrocławiu - z tego lotniska. Zdaniem władz portu, skończyła się już jego zła passa i cieszy się coraz większym zainteresowaniem pasażerów.

Władze lotniska w Radomiu: Skończyła się zła passa naszego portu
Władze lotniska w Radomiu: Skończyła się zła passa naszego portu (FORUM)

"Wyraźnie widać, że zła passa dla radomskiego lotniska skończyła się. Zaczynamy budować swoją pozycję na lotniskowej mapie Polski" - powiedział PAP rzecznik Portu Lotniczego Radom Kajetan Orzeł, informując w czwartek o nowym połączeniu do Lwowa.

Zdaniem prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, uruchomienie lotów do Lwowa świadczy o tym, że radomski port konsekwentnie realizuje politykę budowania atrakcyjnej siatki połączeń. Lwów to kolejne miasto, do którego można polecieć z Radomia; miasto atrakcyjne zarówno pod względem turystycznym, jak i biznesowym. Dlatego mam nadzieję, że ta oferta zainteresuje zarówno mieszkańców Radomia, jak i innych miast" stwierdził Witkowski.

Połączenia z Radomia do Lwowa realizowane będzie dwa razy w tygodniu, w czwartki oraz w niedziele. Lot będzie trwał niewiele ponad godzinę. Połączenia uruchamia linia SprintAir, która obsługuje z radomskiego portu lotniczego także loty do Pragi, Berlina, Gdańska i Wrocławia.

Loty do Lwowa połączone będą z lotami do i z Wrocławia. Oznacza to, że samoloty lecące z Wrocławia będą miały śródlądowanie na radomskim lotnisku, tu zabiorą kolejnych pasażerów i odlecą do Lwowa.

Zgodnie z nowym rozkładem lotów, obowiązującym od 20 czerwca, w ciągu tygodnia lotnisko w Radomiu realizować będzie 20 operacji.

Lotnisko w Radomiu jest jedynym spośród 15 portów lotniczych użytku publicznego w Polsce, które powstało bez wsparcia unijnego. Miasto zainwestowało w jego uruchomienie ponad 90 mln zł.

Port miał duże problemy ze znalezieniem przewoźników, którzy chcieliby z niego latać. Lotnisko uruchomione zostało w maju 2014 r., ale regularne połączenia lotnicze z Radomia zaczęły funkcjonować dopiero we wrześniu 2015 r. Po kilku miesiącach z lotów do Rygi zrezygnowały jednak łotewskie linie Air Baltic, a następnie Czech Airlines, realizujące loty do Pragi. W kwietniu br. pojawił się nowy przewoźnik - SprintAir, który używa samolotów typu Saab 340 z 33 miejscami, dostosowanymi do lotów regionalnych.

Od kwietnia Port Lotniczy Radom obsłużył 2 tys. pasażerów.

Zgodnie z założeniami przyjętymi w biznesplanie port wygeneruje dodatni wynik dopiero w 2025 r. Spółka Port Lotniczy Radom liczy na to, że pozyska kolejnych nowych przewoźników. Planuje też nowe inwestycje na radomskim lotnisku, m.in. wydłużenie pasa startowego, budowę systemu ILS oraz budowę stacji paliw dla małych samolotów.(PAP)

ilp/ gma/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~Fred

Wydluzcie pas to znajdzie se masa chetnych latac do Londynu i Dublina. Rzeszow i Lublin to dwa najdrozsze lotniska w Polsce. Radom pomiesza im szyki.

! Odpowiedz
0 1 ~obserwator

no to żeby poleciec do Lwowa z Lublina musze najpierw pojechac do Radomia.
Lublin troche dziwnie ze ze 100 licy wschodniej Polski nie ma lotow do Lwowa czy Kijowa w ten sposob oszczednosc czasu i warunkow uwlaczajacych godnosci ludzkiej w XXI wieku.
Granica polsko -ukraińska czy polsko-białoruska caly czas tkwi w XIX wieku.
Bravo Radom,Bravo Wrocław ,bravo nie ja , bravo nie Lublin !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~as

Rzecznik się właściwie nazywa jak na lotnisko - Orzeł :)

! Odpowiedz
1 0 inwestor66

niech sprint air robi kierunki migracyjne, a nie tam lwów.
Berlin jest dobrym pomysłem, niech dalej latają, londyn, monachium, paryż,
z monachium do łodzi latają prawie pełne samoloty, a wcale ludzie z łodzi nie są, tam samo do radomia by latali by potem autem się przemieścić do 150km tak jak to robią z łodzi.
Do małego Schannon w Irlandii też latają pełne samoloty, szczególnie w okresie świąt z łodzi, i z radomia by ludzie latali, czy do dublina, londynu, bo to są kierunki emigracji zarobkowych. To są miejsca gdzie polaków jest dużo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~patryk

połączenie z Lwowem jest kierunkiem migracyjnym, dla Ukraińców

! Odpowiedz
0 0 ~un

shannon kolego nie schannon

! Odpowiedz
1 6 ~Kaj

Powodzenia. Jak będzie 1mln rocznie pasażerów to może wyjdą nad kreskę.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil