REKLAMA

Tusk: Polacy dostaną pieniądze z UE

2021-10-23 12:02
publikacja
2021-10-23 12:02
Tusk: Polacy dostaną pieniądze z UE
Tusk: Polacy dostaną pieniądze z UE
fot. ANTONIO BRONIC / / U.S. Bureau of Economic Analysis

Polacy dostaną pieniądze z Brukseli, nikomu nie przyszło do głowy karać Polaków za upór pisowskiej władzy – powiedział w sobotę w Sopocie przewodniczący PO Donald Tusk.

"Wróciłem wczoraj z Brukseli, gdzie odbywał się szczyt unijny, ale także szczyt Europejskiej Partii Ludowej. Miałem tam okazję, aby rozmawiać z wieloma kanclerzami i premierami, także z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen o sytuacji, w jakiej znalazła się Polska w kontekście praworządności" – powiedział w sobotę w Sopocie przewodniczący PO Donald Tusk.

Dodał, że nie ma ryzyka, że środki nie zostaną Polsce wypłacone.

"Polska i Polacy te pieniądze dostaną, nikomu nie przyszło do głowy, aby karać Polaków za ten upór pisowskiej władzy. Pytanie, jak szybko PiS wywiąże się z obietnicy, jaka została złożona w Brukseli, czyli wycofa się z Izby Dyscyplinarnej, czyli pomysłu karania sędziów, którzy nie chcą słuchać pisowskiej władzy" – dodał Donald Tusk.

"Pytanie jak szybko PiS wywiąże się z obietnicy dot. Izby Dyscyplinarnej"

Tusk podczas briefingu zastanawiał się, jak szybko PiS wywiąże się ze złożonej publicznie obietnicy m.in. w Parlamencie Europejskim, czyli wycofaniu się z Izby Dyscyplinarnej. "Mam nadzieję, że po słowach przyjdą także czyny i będzie można odblokować przynajmniej zaliczkę na jaką Polacy czekają; zaliczkę z tych wielkich środków europejskich na odbudowę po pandemii" - mówił Tusk.

"Z moich rozmów wynika jednoznacznie, że właściwie wszyscy bez wyjątku, w tym szefowa KE, szukają sposobu żeby wybrnąć z tego klinczu i żeby Polska dostała te pieniądze. Wszyscy mają w tym interes, nie tylko Polacy, żeby te fundusze zaczęły jak najszybciej pracować w całej Europie na odbudowę po pandemii" - mówił.

Polityk zwracał też uwagę, że sytuacja w Europie jest niestabilna, gdyż wszędzie następują polityczne zmiany. Zwracał uwagę na wybory we Francji czy napięcie na Bałkanach.

Podkreślał, że trzeba działać tak, aby Europę i UE "raczej integrować i chronić przed wstrząsami i ryzykami, bo one i tak się pojawią, i tak ich będzie bardzo dużo". "Liczę na to, że polski rząd będzie raczej tą siłą - jeśli nie ten, to na pewno przyszły - scalającą UE, a nie rozbijającą ją od środka" - mówił.

(PAP)

Autorzy: Marek Siudaj, Robert Pietrzak, Rafał Białkowski

rbk/ rop/ robs/ ms

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (185)

dodaj komentarz
max5000
Tusk to kłamca. Posłowie PO głosowali za rezolucją przeciw Polsce. Zdrajcy z totalnej targowicy.
300_pala
Pokaż gdzie w Polsce głosowano tą rezolucję?
bankierkomentuje
Dziekujemy RUDY ze ty i twoi fumfle PLUJA na Polske i ci tobie podobni typu Sikorski blokuja pieniadze. Potraficie tylko SZCZUC i wymyslac bzdurne historie w akcje DESPERACJI co nawet potwierdzil Czaskowski-Czajka czy ten co wiecznie chleje piwsko pod Bjudka.

W podziekowaniu prawdziwi POLACY przy najblizszych wyborach NAPLUJA
Dziekujemy RUDY ze ty i twoi fumfle PLUJA na Polske i ci tobie podobni typu Sikorski blokuja pieniadze. Potraficie tylko SZCZUC i wymyslac bzdurne historie w akcje DESPERACJI co nawet potwierdzil Czaskowski-Czajka czy ten co wiecznie chleje piwsko pod Bjudka.

W podziekowaniu prawdziwi POLACY przy najblizszych wyborach NAPLUJA ci w TWARZ.

Jak nie umiesz rzadzic panie Rudy (to juz pokazales ze NIE UMIESZ) to chociaz nie przeszkadzaj.

Prawdziwi Polacy postaraja sie zebys juz nigdy nie rzadzil tym krajem i wcale im sie nie dziwie.
pstrzezek
@kkk1111 ;) Zakładacie te profile tak na szybko że nawet nicka nie chce się wymyślić "123" już opozajmowane
kkk1111
czy gdzieś podali jaka ilością głosów zwyciężył wielki przywódca ,te ich wybory przypominają te w Korei, nawet w zsrr tak nie było
kkk1111
od kiedy to lokaj decyduje co kto dostanie przecież unia jest demokratyczna
jarekzbyszek
Za Tuska partia kartoflana płaci podwójnie. Demeryt ma tu 10 twarzy.
demeryt_69
Złodzieji? Pewien jesteś?

po_co
Gdy zaczyna się swoją wypowiedź od kłamstwa to ciężko liczyć na to, że cokolwiek dalej będzie prawdą.

"Polacy dostaną pieniądze z UE"

Polacy niczego od Unii Europejskiej nie dostają, to są pieniądze zgromadzone ze składek i zgodnie z umowa są rozdysponowane między członków UE.

Powiązane: Polska kontra Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki