REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Trigon DM rozpoczął wydawanie rekomendacji dla InPostu od zalecenia "kupuj", cena docelowa 11,5 euro

2023-02-23 12:14
publikacja
2023-02-23 12:14

Analitycy Trigon DM w raporcie z 15 lutego rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla InPostu od zalecenia "kupuj", wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 11,5 euro za sztukę.

W czwartek kurs akcji InPostu na giełdzie w Amsterdamie o godz. 12.00 wyniósł 7,93 euro.

"Profil wzrostu InPostu pozostaje bardziej atrakcyjny nie tylko w porównaniu do spółek stricte logistycznych, ale również na tle grupy porównawczej z sektora e-commerce. Mimo deratingu z mnożników e-commerce, jesteśmy zdania, że spółka nie powinna być handlowana z dyskontem do sektora biorąc pod uwagę oczekiwany przez nas 28 proc. CAGR skor. EBITDA w latach '22-'24. W związku z tym, rozpoczynamy wydawanie rekomendacji z zaleceniem +kupuj+ i ceną docelową 11,5 euro. Uważamy, że w 2023 roku InPost będzie relatywnym beneficjentem słabnącego konsumenta, w odróżnieniu od platform e-commerce oraz tradycyjnych kurierów" - napisano.

"Prognozujemy, że wolumen paczek w Polsce wzrośnie w tym roku o 6-7 proc. dzięki wyższemu udziałowi e-commerce w rynku detalicznym oraz niższemu od inflacji podnoszeniu MOV dla zamówień z bezpłatną przesyłką. Dodatkowo oczekujemy przesunięcia konsumentów do najtańszego rozwiązania logistycznego, to jest paczkomatów. Zarówno we Francji, jak i w UK spodziewamy się poprawy marżowości, wynikającej ze wzrostu udziału w rynku B2C. Co więcej w przypadku Francji efekt ten będzie wspierany większą ilością paczek dostarczanych do dynamicznie rozrastającej się sieci paczkomatów, co pozwoli ograniczyć płatności do punktów PUDO. Na najbliższej konferencji wynikowej spodziewamy się ogłoszenia strategii rozwoju organicznego w UK" - dodano.

Analitycy oceniają, że obecne zagęszczenie paczkomatów w Polsce jest już jednym z najwyższych na świecie, dlatego zakładają w kolejnych latach przesunięcie Capexu na rynki zagraniczne. Dodatkowo spodziewają się, że wkrótce InPost osiągnie na nich powszechną rozpoznawalność.

Prognozują, że w latach 2023-27 Capex na rynkach zagranicznych będzie stanowił nieco ponad 80 proc. wydatków inwestycyjnych w grupie, wobec około 46 proc. w I-III kw. 2022 roku.

Pierwsze rozpowszechnienie raportu, którego autorami są Dominik Niszcz i Piotr Rychlicki, nastąpiło 15 lutego o godz. 8.00.

Depesza PAP jest skrótem raportu Trigon DM. W załączniku do depeszy znajduje się plik PDF z wymaganymi prawem informacjami Trigon DM.

(PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
Trigon ma małe sznase przekonać inwestorów do deklaracji "kupuj"

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki