REKLAMA

Silva Capital Group planuje zadebiutować na GPW do końca 2013 roku

2012-10-16 12:24
publikacja
2012-10-16 12:24

Silva Capital Group, spółka notowana na rynku NewConnect, do końca 2013 roku planuje zadebiutować na rynku głównym GPW - poinformował na konferencji Adam Gbiorczyk, prezes spółki. Dodał, że spółka w kolejnych latach planuje zainwestować blisko 170 mln zł w inwestycje w segmencie zielonej energii.

"Celem strategicznym naszej spółki jest przeniesienie notowań z rynku NewConnect na główny parkiet warszawskiej GPW. Planujemy, że stanie się to do końca 2013 roku" - powiedział Gbiorczyk.

W październiku Silva Capital Group (dawna MW Tenis - PAP) kupiła pakiety 8,28 proc. udziałów w Genesis Energy i 10 proc. udziałów w EZO.

"Oba te podmioty działają w bardzo ciekawym dla nas segmencie zielonej energii. Widzimy, że ten sektor w Polsce ma bardzo dobre perspektywy wzrostu, czego i my chcemy być beneficjentem. Genesis Energy zajmuje się przetwarzaniem tworzyw sztucznych i produkcją energii elektrycznej, z kolei EZO zajmuje się odzyskiwaniem energii z odpadów" - powiedział prezes.

"W ramach EZO planujemy zainwestować blisko 170 mln zł w budowę trzech zakładów odzyskiwania energii w technologii RECLEN. Wybrane przez nas lokalizacje to Toruń, Starachowice i Pionki. Budowa w Toruniu ruszy już na początku przyszłego roku" - dodał.

Gbiorczyk poinformował, że Silva Capital Group planuje również inwestować w spółki z segmentu e-commerce. Ponadto, spółka ma zamiar oferować stypendia dla start-upów.

W portfelu Silva Capital Group znajdują się spółki: Genesis Energy (8,28 proc. akcji), EZO (10 proc. akcji), Luxima (19,5 proc. akcji), PZI Sokół Motocykle (25 proc. akcji), Supercar Club Poland (3,5 proc.), Matterhorn (50,01 proc. akcji) oraz Pink Crow (40 proc. akcji). Ponadto w skład grupy wchodzą m.in. spółki Stereo.pl oraz IDH.(PAP)

kam/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki