Rosyjskie służby zamkną na czas Mundialu część firm

Część rosyjskich firm na czas Mundialu będzie musiała przerwać produkcję. Taką decyzję podjęła FSB, powołując się na dekret Władimira Putina dotyczący bezpieczeństwa w trakcie piłkarskich Mistrzostw Świata.

Rozporządzenie dotyczy tych miast, w których będą odbywały się mecze. Jak poinformowała gazeta "Kommiersant", pisma w tej sprawie dotarły między innymi do firm w Niżnym Nowogrodzie, Sarańsku i w innych regionach Rosji.

Chodzi przede wszystkim o zakłady, których produkty są łatwopalne, mogą eksplodować, a także zawierają trujące lub radioaktywne substancje. Mundial potrwa od 14 czerwca do 15 lipca, ale FSB chce zamknąć wskazane firmy już w połowie maja. Dla większości z nich dwumiesięczna przerwa oznacza duże straty, a nawet bankructwo. Podobne decyzje mogą dotyczyć również sklepów i hurtowni handlujących niebezpiecznymi produktami.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/kj

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 ajwaj

No i OK...
Bedzie ciekawie i bezpiecznie :)

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

 • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.