REKLAMA

Rosja planuje ustawę o karaniu biznesu za przestrzeganie sankcji USA

2018-04-24 11:46
publikacja
2018-04-24 11:46

Niższa izba parlamentu Rosji, Duma Państwowa, może do końca lipca sfinalizować prace nad projektem ustawy o odpowiedzialności karnej dla osób fizycznych i o grzywnach dla firm za przestrzeganie na terytorium Rosji sankcji nałożonych przez USA - podały media.

fot. / / FORUM

Powiedział o tym dziennikarzom we wtorek parlamentarzysta Andriej Isajew, wiceszef frakcji partii rządzącej Jedna Rosja. Według niego projekt może być opracowany i przyjęty do końca wiosennej sesji Dumy, czyli do 29 lipca.

"Ta działalność jest z naszego punktu widzenia przestępcza, dlatego żadne sankcje wprowadzone przez Kongres USA i prezydenta USA nie będą funkcjonować na terytorium Federacji Rosyjskiej i w ramach rosyjskiej jurysdykcji - powiedział Isajew.

Jak wyjaśnił, za przestrzeganie w Rosji wymogów amerykańskich sankcji może być przewidziana odpowiedzialność karna dla osób fizycznych. Wobec firm rozpatrywana jest możliwość wprowadzenia dość wysokich grzywien.

Isajew wskazał, że równolegle z pracami nad tym projektem parlament będzie się zajmował tzw. ustawą o antysankcjach. W ten sposób media w Rosji nazywają zaproponowany przez parlamentarzystów pakiet ograniczeń we współpracy gospodarczej z USA. Ma on być odpowiedzią Moskwy na nałożone przez Waszyngton sankcje wobec rosyjskiego biznesu.

Inicjatorem projektu ustawy o karaniu biznesu za respektowanie sankcji wobec Rosji jest przewodniczący Dumy Wiaczesław Wołodin. Występując z tą inicjatywą pod koniec zeszłego tygodnia Wołodin powiedział, że byłoby rzeczą słuszną wprowadzenie odpowiedzialności wobec tych, którzy "w swojej działalności na terytorium Rosji będą się kierować antyrosyjskimi decyzjami obcych państw".

6 kwietnia USA ogłosiły nowe sankcje wobec Rosji, obejmując nimi 24 osoby fizyczne oraz 14 firm. Restrykcje dotknęły siedmiu przedstawicieli wielkiego biznesu i menadżerów wysokiego szczebla oraz 17 urzędników rosyjskich wysokiej rangi. Departament Stanu USA uzasadnił decyzję o sankcjach szkodliwymi działaniami rosyjskiego rządu na świecie, w tym trwającą okupacją ukraińskiego Krymu i przemocą w Donbasie.

Z Moskwy Anna Wróbel

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (6)

dodaj komentarz
tindala
funt rubli = 1 dolar. I wsio haraszo.
Najlepiej niech oligarchowie nie trzymają swego majatku w dolarach tylko np. w muszlach kuari.
To dopiro bendom antyamerykańskie sankcje że ajwaj !
ajwaj
"" trwającą okupacją ukraińskiego Krymu i przemocą w Donbasie"" :)
Krymczanie nie chca znac Ukrainy > referendum = jest im OK, a w Donbasie armia "good fellas" z Kijowa, masakruje obywateli jeszcze z paszportami Ukrainy

Upadajace b. imperium anglosasów walczy o byt chem-fejkami, sankcjami,
"" trwającą okupacją ukraińskiego Krymu i przemocą w Donbasie"" :)
Krymczanie nie chca znac Ukrainy > referendum = jest im OK, a w Donbasie armia "good fellas" z Kijowa, masakruje obywateli jeszcze z paszportami Ukrainy

Upadajace b. imperium anglosasów walczy o byt chem-fejkami, sankcjami, bronia z Muzeum Militariów w sam raz dla kompradorów z PL i UKR + mocarstwa baltyckie :)
pytek21
masz racje, ale rusofoby mimo oczywistego ludobójstwa zlych ukrainców przez dobrych ukrainców zawsze będą wszystko na rosje zwalali
wektorwg
Jasne to Polacy szturmują granicę z Ukraina aby dorobić do kotleta! Pomieszkaj miesiąc na Krymie to zobaczymy open_mind a przepraszam teraz piszesz pod innym nickiem

Powiązane: Wojna handlowa z Rosją

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki