Pracujesz w finansach? W tych bankach dostaniesz tańszy kredyt hipoteczny

analityk Bankier.pl

Niższa marża i obniżona prowizja, czasem nawet do zera – takie warunki mogą zaproponować niektóre banki udzielające kredytów hipotecznych. Oferta dostępna jest jednak tylko dla osób, które pracują w sektorze finansowym lub firmach powiązanych z kredytodawcą.

Specjalne warunki dla wybranych grup klientów to narzędzie promocji sprzedaży, po które banki sięgają dosyć często. Czasem są stałym elementem oferty, jak np. konta osobiste dla studentów, a niekiedy okresowym dodatkiem (np. promocje kredytów gotówkowych dla wolnych zawodów). Wybierając sobie obiecujący segment rynku, bankowcy liczą na przywiązanie do siebie na dłużej osób, które mają specjalne potrzeby i nie będą skłonne skorzystać ze standardowych produktów.

(YAY Foto)

W przypadku kredytów hipotecznych jest nieco inaczej – specjalne warunki dla pracowników sektora finansowego bywają zachętą do korzystania z finansowania „u siebie” zamiast u konkurencji lub odzwierciedlają niższe ryzyko związane z udzieleniem kredytu osobie o stabilnym zatrudnieniu i wysokich kwalifikacjach.

Tańszy kredyt dla wybranych

W Banku Ochrony Środowiska na specjalne parametry kredytu hipotecznego mogą liczyć pracownicy banków, towarzystw ubezpieczeniowych, domów maklerskich, TFI i innych instytucji sektora finansowego nadzorowanych przez KNF oraz m.in. firm leasingowych należących do grup bankowych. Oferta obejmuje także pośredników finansowych i ubezpieczeniowych.

Bank informuje, że stosuje obniżoną stawkę prowizji (standardowa wynosi 2 proc.) oraz marży kredytowej. Marżę obniża się o 0,5 pp., ale nie może ona być niższa niż 1,09 pp.

Bank Zachodni WBK umożliwia zaciągnięcie kredytu hipotecznego z marżą 1,59 pp. (standardowa stawka przy 20-procentowym wkładzie własnym to 2,39 pp.). O finansowanie na takich warunkach mogą ubiegać się:

  • Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w spółkach powiązanych kapitałowo z bankiem (m.in. BZ WBK Asset Management, BZ WBK TFI), w tym Deutsche Bank SA.
  • Osoby zatrudnione w Placówkach Partnerskich lub na podstawie umowy zlecenia w tych placówkach, wykonujące czynności bezpośrednio związane z oferowaniem usług banku.
  • Osoby zatrudnione w jednej z trzech największych instytucji finansowych wskazanych w rankingu wielkości aktywów banków działających w Polsce.
  • Osoby będące stroną umowy agencyjnej zawartej z bankiem, BZ WBK Leasing i BZ WBK Faktor.

Co ciekawe, Bank Zachodni WBK na takich samych zasadach obsługuje osoby zatrudnione na wybranych wyższych uczelniach. Lista instytucji obejmuje 10 pozycji (m.in. SGH w Warszawie), a od października 2018 r. dołączą do nich kolejne dwie – Politechnika Gdańska i Uniwersytet Szczeciński.

W eurobanku pracownicy wybranych banków mogą zaciągnąć kredyt bez prowizji i ze stawką marży zaczynającą się od 1,99 pp. Standardowa marża dla zobowiązań z 10-procentowym wkładem własnym wynosi 2,72 pp. (bez dodatkowych produktów). Lista instytucji objętych specjalnymi warunkami jest dostępna w placówkach eurobanku.

Specjalną ofertę dla pracowników sektora finansowego ma również największy w Polsce kredytodawca – PKO Bank Polski. Bank poinformował nas jednak, że nie promuje swojej propozycji w kanałach zewnętrznych.

Michał Kisiel

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 domin2323

Gdzie można znaleźć aktualną listę uczelni, których pracownicy mogą skorzystać z oferty Banku Zachodniego WBK na zaciągnięcie kredytu hipotecznego z marżą 1,59 pp?

! Odpowiedz