REKLAMA

OT Logistics zakłada w '21 wzrost sprzedaży z działalności kluczowej o ok. 10 proc.

2021-03-05 08:10
publikacja
2021-03-05 08:10
Materiały prasowe

Grupa OT Logistics zakłada w 2021 roku wzrost sprzedaży z działalności kluczowej o ok. 10 proc. rdr i wzrost rentowności - podała spółka w komunikacie.

"Kontynuując w 2021 roku założenia strategii, grupa OTL będzie koncentrować działalność biznesową na rozwijaniu działalności portowej oraz obsłudze klientów korzystającej z drogi morskiej, działalności spedycyjnej oraz przewozów kolejowych, jak również na działalności hydrotechnicznej (razem działalność kluczowa). Zarząd OTL zakłada, że poziom sprzedaży na działalności kluczowej zwiększy się w 2021 r. o około 10 proc. w odniesieniu do roku 2020, przy równoczesnym zwiększeniu poziomu marży" - podała spółka.

"Pomimo ograniczenia skali działalności i koncentracji wyłącznie na działalności kluczowej, dzięki dokonanym efektom restrukturyzacji, grupa OTL będzie mogła osiągnąć na tej działalności ponad 40 mln zł wyniku EBITDA począwszy od roku 2021, bez uwzględnienia wyniku Luka Rijeka" - dodano.

Spółka poinformowała, że poprawa sytuacji finansowej oraz zdolności płatniczych powinny też wpływać na dalsze możliwości rozwoju sprzedaży i zwiększania jej rentowności. Jednocześnie wzrost dostępności środków finansowych daje możliwości dalszej optymalizacji procesów operacyjnych w zakresie operacji portowych.

"W tej sytuacji Grupa OTL zakłada systematyczny wzrost sprzedaży na działalności kluczowej także w latach 2022-2023 oraz dalszą poprawę jej rentowności" - napisano.

Jak dodano, możliwość generowanie wysokich dodatnich przepływów pieniężnych z działalności kluczowej będzie gwarantować dalszy systematyczny spadek zadłużenia odsetkowego i dążenie do uzyskania pozycji stabilnej spółki dywidendowej.

Spółka przeprowadziła działania restrukturyzacyjne, które mają istotnie wpłynąć na poprawę wyników operacyjnych w roku 2021 i w dalszych latach.

Jak podano, oszczędności związane z redukcją kosztów ogólnego zarządu i kosztów sprzedaży, w związku z dokonaną restrukturyzacją wyniosą w 2021 r. łącznie ponad 11 mln zł na poziomie skonsolidowanym grupy OTL, z czego ponad 9 mln zł w OT Logistics, a pozostałe w spółkach OT Port Świnoujście i RTC.

"Jednocześnie dotychczasowe zmniejszenie poziomu zadłużenia oraz planowane finalne ustabilizowanie sytuacji finansowej grupy OTL, pozwoli obniżyć poziom kosztów finansowych odsetek i opłat bankowych oraz kosztów doradztwa finansowo-prawnego na rzecz wierzycieli finansowych łącznie o ponad 12 mln zł w roku 2021, w porównaniu do poziomu z roku 2020" - podała spółka.

Grupa OTL rozważa przejęcie podmiotu mogącego wesprzeć rozwój działalności hydrotechnicznej. Rozważa też możliwość inwestycji w zwiększenie udziałów w spółce Luka Rijeka oraz odzyskania kontroli, bądź sprzedaż części lub całości udziałów.

Grupa będzie poszukiwać możliwości sprzedaży części segmentu spedycji morskiej, lotniczej i lądowej, skoncentrowanych w spółce C.Hartwig Gdynia. Utrzyma także ograniczoną działalność w zakresie przewozów kolejowych na bazie spółki STK. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki