Kaczyński: Nie widzę nic złego w spowolnieniu wzrostu gospodarczego

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Reutersa powiedział, że nie widziałby nic złego w spowolnieniu wzrostu gospodarczego, jeśli miałoby to pomóc w przeforsowaniu jego wizji Polski. – To cena, jaką możemy zapłacić za politykę gospodarczą poprzedniego rządu, która kosztowała nas kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie – powiedział prezes PiS.

Kaczyński: Nie widzę nic złego w spowolnieniu wzrostu gospodarczego
Kaczyński: Nie widzę nic złego w spowolnieniu wzrostu gospodarczego (fot. Jerzy Dudek / FORUM)

Kaczyński stwierdził, że w Polsce „obecnie ma miejsce bunt przeciwko faktowi, że zabieramy pieniądze, które elity rozgrabiły i podzieliły między siebie”. – Ale w długiej perspektywie to się opłaci, nawet jeśli obecna dynamika wzrostu gospodarczego spowolni. Mówimy tutaj o 1 proc. – ocenił prezes partii rządzącej w wywiadzie.

Kaczyński uważa, że poprzedni rząd pozwolił m.in. na nadużycia w podatku VAT przez przedsiębiorstwa, zaniedbując w tym samym czasie biedniejszych Polaków. – Podważamy cały gospodarczy mechanizm i chcemy go zakończyć – powiedział Kaczyński. – Ludzie mają tylko jedno życie. Wmawia im się, że muszą być bardzo biedni, żeby polska gospodarka się rozwijała, bo „musimy być bardzo bogaci, żeby zainwestować”. Państwo powinno zająć się całym społeczeństwem – dodał.

- Czasami moja rola jest porównywana do tej pełnionej przez pierwszego sekretarza w czasach PRL. – powiedział Kaczyński. – On dysponował ogromnym budynkiem i setkami pracowników. Nie byłbym w stanie tym zarządzać, nawet jeśli byłbym mądrzejszy niż teraz. W obszarze politycznym, można powiedzieć, że mam duży autorytet. Ale w rzeczywistości, większość decyzji podejmowana jest bez mojej woli i świadomości.

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 ~mw

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia

! Odpowiedz
1 11 ~Bezpartyjny

Rząd się sam wyżywi-skąd ja to znam. Po co myśleć o wzroście gosp. ? Trzeba teraz myśleć populistycznie-co jeszcze rozdać-z nie swoich pieniędzy-by wygrać następne wybory.Brawo...

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 14 ~Stella

Głupie myśli ma każdy tylko mądry je przemilcza , dlaczego nie powie ze PiS kupił sobie wyborców za 500+ kosztem biednych rodzin

! Odpowiedz
15 0 ~Aha

Widzę"towarzyszko", że wpisujesz bez zastanowienia to za co ci płacą. Gdybyś czytała,to co wpisujesz, pewnie zabiłabyś się własną pięścią.

! Odpowiedz
25 19 ~Hillela

Prawda jest taka kto dba o naród to dba o dzieci 25 lat nikt nie dbał o naród tylko teraz prezes przyrost Polski około 1.30% Żydzi 3% powyżej Araby to 5% około to narody które mogą rządzić światem .Prezes widzi świat inaczej on to wyprzedza polityków co najmniej 10 lat dlatego to szok dla polityków cały świat .Zaczyna tak myśleć jak on Ameryka Anglia Włosi też Niemcy zaczynają kumać obco krajowcy to utopia .To wystarczy przeczytać faraona upadł przez liczebność emigrantów to czeka eur. prezes widzi to uratuje eur.dla wnuków

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 8,8% VIII 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl