REKLAMA

Indie: Richard Holbrooke będzie omawiał w New Delhi kwestię bezpieczeństwa w Azji Płd.

2009-02-15 13:56
publikacja
2009-02-15 13:56
Indyjskie władze spotkają się po raz pierwszy z wysokim rangą przedstawicielem nowej amerykańskiej administracji. Do New Delhi przybywa Richard Holbrooke - specjalny wysłannik prezydenta Stanów Zjednoczonych do Indii, Pakistanu i Afganistanu. Holbrooke spędzi w Indiach cztery dni.

Richard Holbrooke przybywa do Indii po rozmowach w Islamabadzie i Kabulu. Według indyjskiego resortu spraw zagranicznych, celem jego wizyty jest zapoznanie się z indyjskim spojrzeniem na sytuację w sferze bezpieczeństwa w Azji południowej, ze szczególnym uwzględnieniem Afganistanu i Pakistanu.

New Delhi chce przekonać Waszyngton do zwiększenia nacisków na Islamabad, aby rozpoczął on zdecydowaną walkę z ekstremizmem islamskim na swym terytorium. Indiom zależy też na zmniejszeniu pomocy wojskowej USA dla Pakistanu. Według władz w New Delhi, pomoc ta nie jest wykorzystywana do walki z terrorystami, ale do budowania potencjału militarnego zagrażającego Indiom.

Jednocześnie dyplomacja indyjska stanowczo sprzeciwia się wiązaniu narastającego zagrożenia terroryzmem w Azji południowej z ciągle nierozwiązanym problemem Kaszmiru podzielonego między Indie i Pakistan, o czym mówił niedawno prezydent Barack Obama.
Źródło:IAR
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Indie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki