REKLAMA

Eko Holding podpisał umowy sprzedaży akcji przez głównych akcjonariuszy Rovity

2011-07-01 20:56
publikacja
2011-07-01 20:56

Eko Holding podpisał przyrzeczone umowy sprzedaży akcji przez głównych akcjonariuszy Rovity, na mocy których kupił 66,38 proc. udziałów w jej kapitale akcyjnym i ma ponad 75 proc. głosów na WZA spółki - podał Eko Holding w komunikacie. Za kupione akcje spółka zapłaciła ponad 9 mln zł.

W komunikacie podano, że w ramach podpisanych umów Eko Holding kupił łącznie 8,68 mln akcji serii A imiennych i uprzywilejowanych oraz ponad 372 tys. akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 1 zł każda za łączną kwotę 9,06 mln zł.

"Transakcja została przeprowadzona po dokonaniu due diligence spółki Rovita oraz po uzyskaniu zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację" - poinformowano.

Dodano, że druga transza transakcji ma zostać zrealizowana po zakończeniu roku obrotowego 2012 w liczbie blisko 1,5 mln sztuk.

Rovita, od sierpnia 2010 r. notowana na NewConnect, jest spółką dystrybucyjną branży spożywczej, a przez swoją spółkę zależną prowadzi działalność detaliczną w ośmiu sklepach ogólnospożywczych. W ofercie posiada ok. 5 tys. produktów FMCG z branży spożywczej i obsługuje około 3.400 klientów. Działa na obszarze południowo-wschodniej Polski.

Spółka posiada dwa magazyny główne: w Niedomicach i Krakowie, o łącznej powierzchni ponad 10 tys. m2, trzy magazyny typu cross-dock o łącznej powierzchni ponad 2 tys. m2 (Jarosław, Kielce, Lublin) oraz magazyn Cash&Carry w Jaśle (760 m2).

Prowadzone sklepy, w formacie supermarketu, mają powierzchnię od 150 do 700 m2 i znajdują się na terenie województwa małopolskiego.

"Działalność spółki Rovita wpisuje się w strategię rozwoju Grupy Eko Holding, przede wszystkim w zakresie działalności detalicznej, jak również posiadanej bazy logistycznej i będzie nadal kontynuowana" - napisano w komunikacie.

"Dzięki tej transakcji Grupa Eko Holding wzmocni swoją pozycję w Polsce Południowo-Wchodniej. Sklepy należące do Spółki Rovita S.A. zlokalizowane są w województwie małopolskim, co powiększy liczbę placówek na tym terenie. Z kolei rozwinięta baza logistyczna może stanowić silne wsparcie w ekspansji Grupy EKO Holding we wschodnich rejonach Polski oraz ułatwi obsługę sklepów EKO oraz placówek franczyzowych zlokalizowanych w tej części kraju" - dodano.

Skonsolidowane przychody Grupy Rovita za rok 2010 wyniosły 263 mln zł, a zysk netto wyniósł 140,6 tys. zł.

Źródło:PAP
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki