REKLAMA

Bartoszewski: Rzeczą niegodną jest, że w Warszawie wciąż nie ma ulicy im. Lecha Kaczyńskiego

2021-04-11 21:01
publikacja
2021-04-11 21:01
fot. Michał Dyjuk / FORUM

Rzeczą niegodną, niewłaściwą jest, że w Warszawie wciąż nie ma ulicy imienia prezydenta tego miasta i prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego - mówił w niedzielę poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski.

"Uważam, że rzeczą niewłaściwą, łagodnie mówiąc jest, że w Warszawie do tej pory nie ma ulicy imienia Lecha Kaczyńskiego" - powiedział Bartoszewski w TVP Info. Zaznaczył, że z Lechem Kaczyńskim można było się zgadzać lub nie, ale jego postaci należy się taka forma upamiętnienia.

"Tak się składa, że mój ojciec (Władysław Bartoszewski) w przeddzień swojej śmierci widział się ze mną i bardzo dobrze wypowiadał się na temat świętej pamięci prezydenta, z którym współpracował, byli razem w rządzie Jerzego Buzka. Współpracowali, kiedy Lech Kaczyński, ówczesny prezydent Warszawy starał się zbudować Muzeum Powstania Warszawskiego" - wspominał Bartoszewski.

"Uważam, że jest rzeczą niegodną, aby nie było ulicy upamiętniającej Kaczyńskiego, jako prezydenta Warszawy, już nie mówię o prezydencie Rzeczypospolitej" - podkreślił. "Jako poseł z Warszawy jestem absolutnie za tym" - dodał. (PAP)

autor: Monika Zdziera

mzd/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki