REKLAMA

Barcelona zorganizuje koncert dla 5 tys. ludzi

2021-03-05 19:22
publikacja
2021-03-05 19:22
Pexels

Władze Barcelony zatwierdziły w piątek organizację pierwszego w tym roku koncertu. Zostanie on zorganizowany w marcu dla 5 tys. osób w jednej z hal sportowo-rozrywkowych katalońskiej stolicy, bez konieczności zachowania dystansu społecznego pomiędzy uczestnikami wydarzenia.

Jak poinformowała w piątek burmistrz Barcelony Ada Colau, impreza odbędzie się 27 marca bez konieczności zachowania dystansu społecznego. Przypomniała, że ostatni przeprowadzony w Barcelonie koncert, w grudniu 2020 r., służył jako próba dla dużych imprez masowych.

Radio Cadena Ser odnotowało, że po grudniowym koncercie w barcelońskiej sali Apolo wśród 463 jego uczestników nie potwierdzono żadnego zakażenia koronawirusem.

Władze Barcelony zapowiedziały, że marcowe wydarzenie będzie koncertem hiszpańskiego zespołu Love of Lesbian wykonującego muzykę indie pop.

Każdy z uczestników marcowego koncertu będzie mógł wejść do hali sportowo-rozrywkowej Palau Sant Jordi po wcześniejszym poddaniu się kontroli temperatury ciała oraz wykonaniu szybkiego testu na obecność koronawirusa.

Komentatorzy hiszpańskiej rozgłośni wskazali, że decyzja władz Barcelony dotycząca organizacji koncertu w stolicy Katalonii nie jest zbieżna z przyjętymi w czwartek przez służby medyczne Hiszpanii przepisami sanitarnymi. Do początku kwietnia nie przewidują one możliwości organizowania dużych wydarzeń publicznych w tym kraju.

Od późnej jesieni na terenie wspólnoty autonomicznej Katalonii obowiązują surowe restrykcje epidemiczne, w tym m.in. ograniczone warunki prowadzenia pracy przez placówki gastronomiczne.

Dopiero w poniedziałek kataloński rząd zniósł zakaz funkcjonowania centrów handlowych oraz sklepów mających powierzchnię powyżej 400 m2.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ kib/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki