Bank RBS zwolni 880 informatyków

analityk Bankier.pl

Szykuje się kolejna fala zwolnień w Royal Bank of Scotland. Do roku 2020 bank planuje zredukować zatrudnienie w sekcji informatycznej o 880 etatów. To około 40 proc. załogi pracującej w IT.

Działający w Wielkiej Brytanii Royal Bank of Scotland szykuje się do kolejnej redukcji etatów. Tym razem zwolnienia obejmą informatyków. Jak podaje brytyjska organizacja Unite zrzeszająca związki zawodowe, do roku 2020 pracę straci 880 pracowników. Za trzy lata w sekcji informatycznej  RBS pracować będzie około 950 osób. Bank nie konsultował tej decyzji ze związkami – przedstawił ją jednostronnie. Zwolnienia to element programu mającego na celu redukcję kosztów.

(fot. Reuters / FORUM)

Będzie to kolejna już fala zwolnień grupowych, która przetoczy się przez Royal Bank of Scotland. W 2016 roku bank ogłosił plan redukcji mający objąć 600 etatów. Na początku tego roku poinformował o zwolnieniach niemal 700 pracowników. Bank podał, że planuje zamknąć 30 oddziałów własnych, 128 oddziałów NatWest oraz 22 UlsterBank należących do grupy The Royal Bank of Scotland. Rzecznik banku tłumaczył wówczas, że zwolnienia wynikają ze zmieniających się przyzwyczajeń klientów, którzy rzadziej przychodzą do placówek, bo korzystają z bankowości elektronicznej.

Podobne zjawiska obserwujemy w polskim sektorze bankowym. W ciągu ostatniego roku z pracą w bankowości pożegnało się 3,7 tys. osób. Tylko w czerwcu banki zamknęły 132 placówki i zmniejszyły zatrudnienie 381 osób.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 63 piwic

Z informatykami (w bankowsci, ale nie tylko) jest tak, że dopóki są w firmie, to zarząd nie widzi ich pracy (ich produktów się nie sprzedaje na zewnątrz), a jedynie koszty. Dopiero jak sie ich wyrzuci, aby strukturyzowac koszty rzecz jasno, wtedy dopiero zarząd zauważa, że nic nie idzie. I wtedy musi zatrudnić firme zewnętrzną, a koszty są wyższe niż poprzednio, gdy zatrudniano swoich dobrze znających procesy w firmie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 15 glos_rozsadku

no i co z tego, wywalą 800 informatyków, to 800 ifnromatyków przyjmą inne firmy.
A w Polsce zwalnia się sprzedawców w placówkach bankowych i co z tego skoro zatrudniają ich po zwolnieniu sklepiki z ciuchami w galeriach i operatorzy komórkowi.

! Odpowiedz
5 16 zamknackw

ZWW - zatrudnili, wykorzystali, wywalili

! Odpowiedz
5 18 a-zet

"klientów, którzy rzadziej przychodzą do placówek, bo korzystają z bankowości elektronicznej."

Dzisiaj pora na informatyków bo klienci z bankowości elektronicznej też już nie korzystają? A może to jednak ch***wa oferta drogi Sherlocku?

! Odpowiedz
5 45 wojteqq

Heh, a potem będzie pisk, jak padnie bankowość online albo hakerzy buchną któryś milion funtów. Oszczędzajcie, oszczędzajcie na IT, to jest dobry kierunek.

! Odpowiedz
2 53 kzabor

Po prostu outsourcing usług za granicę, miedzy innymi do Polski. Dział IT jest najłatwiej przenieść.

! Odpowiedz
17 9 glos_rozsadku odpowiada kzabor

najłatwiej znaleźć? :D :D :D porozmawiaj z rekruterami jak "łatwo" znaleźć dobrych programistów.

! Odpowiedz
4 13 kzabor odpowiada glos_rozsadku

Kwestia płacy :)

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl