REKLAMA

Bank Pekao z kolejnymi podwyżkami na lokatach. 8% rocznie także dla obecnych klientów

Monika Dekrewicz2022-10-04 15:00analityk Bankier.pl
publikacja
2022-10-04 15:00

8 proc. w skali roku na lokatach z funduszem inwestycyjnym i 7 proc. rocznie na depozycie dostępnym w aplikacji mobilnej PeoPay – to najnowsza oferta lokat terminowych w Banku Pekao.

Bank Pekao z kolejnymi podwyżkami na lokatach. 8% rocznie także dla obecnych klientów
Bank Pekao z kolejnymi podwyżkami na lokatach. 8% rocznie także dla obecnych klientów
/ Bank Pekao

Najnowsze zmiany objęły dwa produkty banku – lokatę dostępną w połączeniu z funduszem inwestycyjnym oraz promocyjną Lokatę z Żubrem. W obu przypadkach bank postawił na wyższe oprocentowanie.

Lepszą stawkę można zyskać, decydując się na lokatę dostępną dla korzystających z oferty funduszy inwestycyjnych Pekao TFI. Oprocentowanie sięga 8 proc. w skali roku i dotyczy lokaty 12-miesięcznej. 7,50 proc. rocznie towarzyszy depozytowi na 6 miesięcy, z kolei 7 proc. w skali roku ofercie na najkrótszy termin – 3 miesiące. Jest to podwyżka o 1 pp. w stosunku do poprzednio obowiązującego oprocentowania. Z oferty mogą skorzystać wszyscy zainteresowani, o ile przekażą połowę środków na fundusz inwestycyjny. Lokata nie ma żadnych ograniczeń kwotowych. Z propozycji banku można skorzystać do końca października br. w oddziałach i kanałach elektronicznych. 

7 proc. w skali roku to natomiast maksymalne oprocentowanie obowiązujące na promocyjnej Lokacie z Żubrem. Bank przedłużył 3 października br. poprzednio obowiązującą ofertę specjalną, wprowadzając do niej kilka zmian. Jedną z nich jest maksymalna kwota wpłaty, która obecnie wynosi 50 tys. zł, czyli o 20 tys. zł więcej niż poprzednio. W ramach nowej edycji promocji klient może wybrać okres lokaty i zamrozić środki na 3,6 lub 12 miesięcy. Bank daje możliwość założenia po jednej lokacie na każdy z ww. terminów. To nowość, bowiem wcześniej oferta ograniczała się jedynie do wariantu na pół roku. Lokaty otrzymały następujące oprocentowanie:

  • Lokata z Żubrem na 3 miesiące – 6 proc. w skali roku,
  • Lokata z Żubrem na 6 miesięcy – 6,50 proc. rocznie, czyli o 0,50 pp. więcej niż w poprzedniej edycji promocji,
  • Lokata z Żubrem na 12 miesięcy – 7 proc. w skali roku.

Oferta obowiązuje do 30 listopada br.

Bank Pekao to jeden z częściej poprawiających warunki na lokatach banków. Ostatnia aktualizacja cennika miała miejsce 16 września br., kiedy to w ofercie zadebiutowała lokata na 8 proc. w skali roku. Lokata na nowe środki na 12 miesięcy, bo o niej mowa, to promocyjna oferta Lokaty negocjowanej na kwotę nie niższą niż 20 tys. zł. Można z niej skorzystać do 14 października br.

Aktualnym liderem na rynku lokat jest Bank Nowy. 30 września br. zaproponował on stawkę w wysokości 8,50 proc. w skali roku na miesięcznej lokacie NOWYdepozyt 1M Wysoki Procent. Z oferty mogą skorzystać nowi klienci banku, którzy otworzą rachunek depozytowy. Na depozyt można wpłacić do 10 tys. zł.

Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
dawid_zyskind
Myślałem, że Polacy już wystarczająco zmądrzeli, żeby nie topić kasy w lokatach z funduszami inwestycyjnymi.

Nakłanianie do tego powinno być karalne!
dawid_zyskind
Lokaty z funduszem inwestycyjnym były już przerabiane wielokrotnie i nawet pomimo wyjątkowo kiepskiej znajomości kwestii finansów przez Polaków wątpię, żeby znaleźli się chętni na taką zabawę.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki