REKLAMA
NIE PRZEGAP

Bank Pekao podnosi oprocentowanie na lokatach. Stawka rośnie do 7 proc. w skali roku

Monika Dekrewicz2022-06-30 11:54analityk Bankier.pl
publikacja
2022-06-30 11:54
Bank Pekao podnosi oprocentowanie na lokatach. Stawka rośnie do 7 proc. w skali roku
Bank Pekao podnosi oprocentowanie na lokatach. Stawka rośnie do 7 proc. w skali roku
fot. Elzbieta Krzysztof / / Shutterstock

Podwyżki stóp procentowych NBP nie pozostają bez wpływu na stawki dostępne na lokatach terminowych. Do banków podnoszących w ostatnim czasie oprocentowanie dołączy Bank Pekao, który zapowiedział wejście w życie korzystnych z punktu widzenia klienta zmian.

Nowa tabela oprocentowania w Banku Pekao zacznie obowiązywać od 1 lipca 2022 r. Wraz z nowym miesiącem wzrosną stawki na kilku produktach. Maksymalne oprocentowanie w wysokości 7 proc. w skali roku będzie dostępne na Lokacie z funduszem. Wspomniane oprocentowanie dotyczy najdłuższego okresu lokaty – na 12 miesięcy. Pozostałe dostępne okresy to 6 miesięcy (ze stawką w wysokości 6,50 proc. rocznie) oraz 3 miesiące (oferta oprocentowana na 6 proc. w stosunku rocznym). Haczyk polega na konieczności wpłacenia 50 proc. środków na fundusz inwestycyjny i liczenia się z ryzykiem inwestycyjnym. Oferta jest dostępna w kanałach zdalnych oraz placówkach banku.

Zapowiedzi banku dotyczą również wprowadzenia nowej edycji lokaty PeoPay, która jest dostępna w aplikacji mobilnej banku. Odświeżona oferta będzie zbliżona do obecnej – kwartalny depozyt będzie oprocentowany na 5 proc. w skali roku. Różnicę stanowi kwota maksymalna depozytu. Nowy limit wynosi 30 000 zł, czyli o 10 000 zł więcej. 

Bank Pekao ma także dobrą wiadomość dla posiadaczy kont oszczędnościowych. Od 1 lipca br. utrzymywany na nich kapitał będzie objęty dwukrotnie wyższą stawką. Zmiana dotyczy oprocentowania standardowego, które obecnie wynosi 1 proc. w skali roku dla Konta oszczędnościowego i 1,20 proc. w skali roku dla Konta oszczędnościowego Premium. Po zmianie będzie to odpowiednio 2 proc. rocznie i 2,50 proc. w skali roku.

W ofercie banku jest już promocyjne konto oszczędnościowe ze stawką w wysokości 5 proc. w skali roku na 183 dni do 100 000 zł (Konto oszczędnościowe) lub 400 000 zł (Konto oszczędnościowe Premium). Z oferty klienci mogą skorzystać do 31 lipca br.

7 proc. rocznie w kolejnym banku

Bank Pekao nie jest pierwszym bankiem na rynku, który zaproponował klientom stawkę w wysokości co najmniej 7 proc. w skali roku. Na ten krok zdecydowali się już m.in.:

  • Alior Bank - Lokata na nowe środki na 19 miesięcy – 7 proc. w skali roku,
  • Bank Nowy – NOWYdepozyt 1M Wysoki Procent – 7,20 proc. w skali roku oraz NOWYdepozyt 12M Gwarantowany – 7 proc. rocznie,
  • Credit Agricole – Pakiet Zyskowny Duet na 90 dni z wpłatą 50% środków na fundusz inwestycyjny – 7 proc. w skali roku,
  • Nest Bank – Nest Lokata Witaj na 6 miesięcy – 7 proc. rocznie,
  • Toyota Bank – Lokata Sprint na 200 dni – 7 proc. w skali roku.
Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
darek_znawca
Akurat w lokaty z funduszem sie bym nie pchał. Za ostatni rok fundusze akcyjne straciły prawie 20%. Jak już to tylko lokaty. Duzo nie dostanie ale też nie stracicie kasy.
osiemgwiazd
Przy inflacji min. 16%, jak wynika z szacunków ekonomistów, to kpina. Rząd okrada obywateli, banki łupią obywateli, rząd obciąża podatkami banki... To się dobrze nie skończy.
rafal08
Tylko czarodziej Balcerowicz dawał wyższe oprocentowanie jak inflacja. Efekt był taki, że bogaci się wzbogacili kosztem reszty.
mohel

udzieli by dać z 15-20% na tej lokatce by pokryć straty i opłaty od części funduszowej
pjb
A kiedy w Pekao będzie można kupić obligacje państwowe, bo są lepiej oprocentowanie
efg
Zakup obligacji wymaga zaufania do finansów państwa..... Płacimy 40 mld. odsetek od długu zagranicznego. Koszt obsługi zadlużenia wzrośnie z 0,01 do 9% pod koniec roku. To 90 x więcej. SKĄD szczodry PiS to weźmie? Jak zaczną drukować to drzew zabraknie......
mario89
Śmiech na sali, konieczności inwestowania fundusze na których możesz stracić kilkadziesiąt pewnie procent
darek_znawca
Za ostatni rok strata na funduszach akcyjnych to -18%
darek_znawca
Kolega rok temu zainwestował w fundusze 50 tys zł, a obecnie wypłacił 37tys zł, nie licząc inflacji 14%.
konik_garbusek odpowiada darek_znawca
Bo inwestowanie w akcje to tak 5 lat MINIMUM (i to przy dobrym wejsciu). Po roku to mozna sobie gwizdac, najlepsi traca na takich terminach

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki