REKLAMA

Nowy rekord na lokatach. Bank proponuje 8,50 proc.

Monika Dekrewicz2022-10-03 16:02analityk Bankier.pl
publikacja
2022-10-03 16:02

Najnowsza tabela oprocentowania w Banku Nowym to nie tylko wyższe stawki na prawie wszystkich lokatach internetowych banku, ale jednocześnie rekord na rynku. Lokata miesięczna dla nowych klientów otrzymała bowiem oprocentowanie w wysokości 8,50 proc. w skali roku.

Nowy rekord na lokatach. Bank proponuje 8,50 proc.
Nowy rekord na lokatach. Bank proponuje 8,50 proc.
fot. sulit.photos / / Shutterstock

Ostatnie poprawki w ofercie produktów depozytowych Bank Nowy wprowadził 30 września br. Nowa tabela oprocentowania oznaczała podwyżki na większości lokatach internetowych.

Najwyższy procent towarzyszy lokacie NOWYdepozyt 1M Wysoki Procent. 8,50 proc. w skali roku to oferta dla nowych klientów, którzy otworzą rachunek depozytowy. To miesięczna lokata terminowa z limitem kwotowym do 10 000 zł. Z oferty można skorzystać tylko raz. 8,50 proc. w skali roku to obecnie najwyższa stawka na rynku.

Bank nie unikał również „ósemki z przodu” na innych depozytach. 8,20 proc. w skali roku można znaleźć na lokacie NOWYdepozyt 12M Zysk dla posiadaczy rachunku depozytowego, którzy wpłacą nowe środki na lokatę. Niewiele niższa stawka w wysokości 8,10 proc. rocznie objęła natomiast następujące propozycje banku:

  • NOWYdepozyt 3M Gwarantowany,
  • NOWYdepozyt 6M Gwarantowany,
  • NOWYdepozyt 12M Gwarantowany,
  • NOWYdepozyt 6M Zysk.

Na 8 proc. w skali roku można liczyć, zakładając z kolei:

  • NOWYdepozyt 3M Zysk,
  • NOWYdepozyt 3M Zysk Premium,
  • NOWYdepozyt 24M,
  • NOWYdepozyt 36M.

Bank Nowy nie po raz pierwszy wychodzi przed szereg, oferując najwyższe stawki na rynku. Już w czerwcu br. pisaliśmy o wówczas rekordowo wysokim oprocentowaniu w Banku Nowym, które sięgało 6,50 proc. w skali roku.

Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
inwestor.pl
Inflacja 17%, lokata 8.5%. Zadanie: oblicz ile pieniędzy stracisz przez rok mrożąc pieniądze w banku. Zadanie dodatkowe: oblicz ryzyko bankructwa instytucji finansowej, wiedząc, że działa w Polsce, gdzie prawo jest teoretyczne i opłaca się robić przekręty.
y2767651
zadanie dodatkowe: sprawdz, ile zyskasz, jak bedziesz trzymac pieniadze w skarpecie w domu :)
grzegorzkubik
Do kogoś kto mówił, że się nie opłaca. Ludzie maja dziś oszczędności i jeśli nie założą lokaty to nie będą mieli nic ponadto a tak mają np. 8% na Nest Bank dla nowych klientów. Jeśli ktoś słucha kogoś kto mówi, że się nie opłaca to pozwala się krzywdzić. Ja w NEST mam konto oszczędnościowe i już dobiło do 7%. NA GPW twardo trzyma Do kogoś kto mówił, że się nie opłaca. Ludzie maja dziś oszczędności i jeśli nie założą lokaty to nie będą mieli nic ponadto a tak mają np. 8% na Nest Bank dla nowych klientów. Jeśli ktoś słucha kogoś kto mówi, że się nie opłaca to pozwala się krzywdzić. Ja w NEST mam konto oszczędnościowe i już dobiło do 7%. NA GPW twardo trzyma Dino czy TSGAMES a na kontraktach złoto i nawet z rozpędu założyłem za parę złotych lokatę, gdzie zyskam 3,5 zł w 2 miesiące. Dosłownie wszystko ładuje w inwestycje. Prawie wszystko. Tylko tacy ludzie się bogacą. Trzeba wszędzie widzieć zysk o nie odpuścić ani grosza. Jedni marnują kasę na kebaby a inni inwestują.
slawekqs
Bez jaja tylko etf i crypto No i dolar plus frank akcje to na Wall Street choc na Lubawie można było zrobić ladny skok ale covid wojenka koniec taniego kapitału ladnie się inflacja rozkręca ale jak wyłącza komputery to co złoto czy gotówka ech ekonomia a jaki dlug Polska ma i jak go spłaci i kto warto o tym pomyśleć fozz tez było Bez jaja tylko etf i crypto No i dolar plus frank akcje to na Wall Street choc na Lubawie można było zrobić ladny skok ale covid wojenka koniec taniego kapitału ladnie się inflacja rozkręca ale jak wyłącza komputery to co złoto czy gotówka ech ekonomia a jaki dlug Polska ma i jak go spłaci i kto warto o tym pomyśleć fozz tez było dobra inwestycja
aszkenazyjski
Słabe inwestycje i jeszcze w PLN.
abcx
8,5% w skali roku wow to na prawdę robi wrażenie przy oficjalnej 17,1% inflacji...
mohel
to zjazd instrument który obroni ci pieniądze na sypie inflacji … mędrku,
adam.1983
Tym bardziej że to tylko na kwotę 10tys i to przy otwarciu rachunku depozytowego za który zapewne jest jakaś opłata, oferta ewidentnie ma na celu tylko ściągnąć nowych klientów do banku.
ehud
Znowu ten bankrut Nowy,. Który kurator BFG sprzedał czyścicielom kamienic z Poznania czyli neoBank?

KNF już dawno emu powinien zamknąć ten za tego rodzaju praktyki.

https://gloswielkopolski.pl/neobank-komisja-nadzoru-finansowego-wyjasnia-finansowanie-czyscicieli-kamienic/ar/929421
forfun
jeśli bank jest skłonny na rok dać taki procent to znaczy że obstawia dalszą zwyżkę stóp i inflacji bo inaczej by sie nie wyrywał do tego z takim terminem

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki