3 powody, dla których właśnie teraz warto zmienić bank

analityk Bankier.pl

Polacy niechętnie zmieniają banki. Jak podaje Związek Banków Polskich, w 2013 r. na uproszczoną procedurę przeniesienia konta zdecydowało się 18 tys. osób. To niewiele, jeśli wziąć pod uwagę, że banki prowadzą ponad 27 mln rachunków osobistych. Zapewne znacznie większa grupa zdecydowała się na samodzielną przeprowadzkę, ale nie zmienia to faktu, że posiadacze ROR-ów nie są zbyt mobilni.

Tegoroczna wiosna będzie dobrym momentem na porządki w domowych finansach. Konto osobiste to dziś rozbudowany "panel zarządzania" pieniędzmi. Korzystamy z niego codziennie, a jego ergonomia i funkcje na pewno nie pozostają bez znaczenia dla jakości życia. Dlatego warto szczególnie uważnie przyjrzeć się warunkom, jakie proponuje nam dzisiaj bank.

Czy w ostatnim czasie zafundowano nam podwyżkę prowizji? Podniesiono limity transakcji zwalniające z opłat? A może limit kredytowy w rachunku mimo serii obniżek stóp procentowych nadal jest jest zastanawiająco drogi? Czy bankowość internetowa szwankuje, a awarie kart płatniczych dają się we znaki w najgorszym możliwym momencie? To znaki, że czas na przeprowadzkę. Zbliża się dobry moment, żeby znowu rozejrzeć się na rynku - jest ku temu co najmniej kilka powodów.

1. Pierwsza(?) fala podwyżek już za nami - banki upraszczają oferty

Bankowcy od kilku miesięcy przygotowują się do obniżek prowizji pobieranych przy płatnościach kartami. Tzw. opłata interchange zostanie mocno obcięta w lipcu - banki stracą znaczną część przychodów z obsługi płatności.

Banki zareagowały na nowe warunki wprowadzając zmiany w ofercie. Wiele instytucji podniosło opłaty za prowadzenie rachunku i karty lub wprowadziło bardziej wyśrubowane wymogi zniesienia prowizji dla klientów. Sytuacja nieco się ustabilizowała i dziś można porównać koszty prowadzenia kont, licząc na to, że nie będą się za chwilę gwałtownie zmieniać.

Przy okazji bankowcy uporządkowali ofertę - niektóre banki zlikwidowały cieszące się mniejszą popularnością pakiety. Zamiast kilkunastu kont w cenniku zostało kilka. Wybór jest dzięki temu trochę prostszy i przejrzysty.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 2 ~sd

Polecam Meritum Bank:· rachunek osobisty "Proste Konto Osobiste PLN" z możliwością otwarcia przez Internet nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu i bez kuriera · bezpłatne prowadzenie konta oraz wydanie i obsługa karty debetowej · darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce · Meritum Planer - bezpłatny system zarządzania finansamiSkopiuj poniższy link do przeglądarki i wypełnij wniosek:http://www.comperialead.pl/a/pp_adserwer.php?link=6e2412f51f7954e7c3a1b57b93709382

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ~graczkontowy

Tylko,że na tym koncie nic się nie zarobi-brak programów premiowych- jednym słowem konto jest lipne.

! Odpowiedz
3 4 ~konw

Dziwne, myślałem że osoby czytające podobne artykuły są lepiej zorientowane w kontach. W Getin można dostać 50 zł za 5 transakcji kartą (dla mnie super i jeszcze biety do kina dają) w BZ WBK też 50 dych za stałe wpłaty (nie musi to być pensja) i dodatkowo za 2 przelewy + trzeba 300 zł wydać kartą oraz dają premię 200 zł za zlecenie zapłaty. No i naiwni są Ci co myslą że to zysk netto, nie bo trzeba się z tego rozliczyć w PIT (bank nie potrąci nic automatycznie bo to są doatkowe premie). Popierniczone były oferta Credit Agricole - tak jak ich prostoliczony kredyt ha ha :)Lokaty teraz jak dla mnie ma najlepsze Idea. A z ROR-ami dziwię się że tak mało osób zmienia, teraz mam 5, a miałem już chyba we wszystkich bankach które miały jakieś promocje, Po zakończeniu jak w BGŻ zamykam i już.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~baca

W getinie założyłem konto co to niby daje 50 zł za 5 transakcji. Jednak bank nie był w stanie przez 10 dni zmienić limitu transakcji z 1 zł na więcej. Miałem kupić 5 x 1 paczek zapałek w kolporterze? Odstąpiłem od skądinąd niezłej oferty i dopłaciłem 7,50 zł do interesu ( list polecony, szybki z potwierdzeniem odbioru). Oczywiście zadzwoniła jakaś panienka i przekonywała, że "promocję" przedłużają o miesiąc ale ja już kartę bankomatową zmieliłem w niszczarce. Porażka.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~konsumentbankowy odpowiada ~baca

Nie dziwię się.

! Odpowiedz
3 0 ~rozczarowany

poczekaj poczekaj .. ja to miałem przeboje--- iech tylko coś zmienią wsystemie... transakcje zdublowane, głupa palą, że nie widzą co ty widzisz po zalogowaniu- jesli sie uda,, a spróbuj sie wycofac, a to system nie działa-------, oddzwonimy,,,, Najgorsze to on line... zawieraj umowy w stacjonarnych placówkach. idziesz i nie wychodzisz dopóki ci " nie zrobią dobrze"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~aro

Połowa z was jest niedoinformowana,np. PKO ma dawno konto ror calkowicie za darmo

! Odpowiedz
0 4 ~graczkontowy

Tylko,że jałowe konto za zero nie przynoszące zysków to wielka lipa. Przyzwoity ROR z dobrym programem premiowym powinien dać możliwość zarobku około 50 plz miesięcznie i tylko takie konta się liczą !

! Odpowiedz
1 2 ~EC

Ale można korzystać tylko z bankomatów PKO BP

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl