metro

 Warszawa: pozostawiony w metrze plecak wywołał utrudnienia

Warszawa: pozostawiony w metrze plecak wywołał utrudnienia

Pozostawiony bez opieki plecak był przyczyną ewakuacji pasażerów ze stacji metra Dworzec Wileński. Po sprawdzeniu pirotechnicznym, ruch pociągów odbywa się już normalnie - poinformowała w czwartek PAP Komenda Stołeczna... Czytaj dalej

Kraków dostanie ponad 1 mln 370 tys. euro z UE na studium dotyczące metra

Kraków dostanie ponad 1 mln 370 tys. euro z UE na studium dotyczące metra

Kraków dostanie ponad 1 mln 370 tys. euro dofinansowania ze środków UE na opracowanie, które odpowie na pytanie, jak i gdzie należałoby w mieście budować pierwszą linię metra. Dokument ma być gotowy w 2019 roku. ... Czytaj dalej

Wojewoda mazowiecki ponownie wydał pozwolenie na budowę metra

Wojewoda mazowiecki ponownie wydał pozwolenie na budowę metra

Nie będzie przerwy w budowie stacji metra na Woli, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera podpisał w środę ponownie decyzję o pozwoleniu na budowę stacji, decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. W ub. tygodniu pierwszą... Czytaj dalej

Strajk pracowników metra w Barcelonie

Strajk pracowników metra w Barcelonie

W Barcelonie strajkują pracownicy metra. W godzinach szczytu jeździ co drugi skład, poza tymi godzinami - co piąty. Przyczyną protestu jest zawieszenie negocjacji dotyczących umów zbiorowych.Zwykle barcelońskie... Czytaj dalej

Rosja: Co najmniej 9 ofiar śmiertelnych podczas eksplozji w Petersburgu

Rosja: Co najmniej 9 ofiar śmiertelnych podczas eksplozji w Petersburgu

[Aktualizacja 18:29] Co najmniej 9 ofiar śmiertelnych, 47 osób rannych - to najnowszy bilans wybuchu, do którego doszło po południu w metrze w Petersburgu. Takie dane podał Narodowy Komitet Antyterrorystyczny Rosji. Według niepotwierdzonych informacji, może chodzić o eksplozje bomb domowej produkcji. Ładunki miały być wypełnione ostrymi przedmiotami. Czytaj dalej

 Rosja: słynne dyżurne ze schodów ruchomych znikną z moskiewskiego metra

Rosja: słynne dyżurne ze schodów ruchomych znikną z moskiewskiego metra

Z moskiewskiego metra od 1 kwietnia znikną słynne siedzące w szklanych budkach dyżurne, które nadzorują ruch na schodach ruchomych. Część spośród około 200 pracownic - popularnie nazywanych "babciami" - przejdzie do innej... Czytaj dalej

 Warszawa: latem może ruszyć drążenie tuneli metra na Targówek

Warszawa: latem może ruszyć drążenie tuneli metra na Targówek

Latem może rozpocząć się drążenie tuneli między kolejnymi stacjami II linii metra na Targówek. Tarcze wyruszą z placu budowy stacji "Trocka" w kierunku Dworca Wileńskiego, na placu budowy samej stacji trwają zaawansowane... Czytaj dalej

 Podczas budowy II linii metra na Woli odkryto szczątki ludzkie

Podczas budowy II linii metra na Woli odkryto szczątki ludzkie

Podczas budowy II linii metra na warszawskiej Woli odnaleziono szczątki ludzkie - poinformował prezes Metra Warszawskiego Jerzy Lejk. Obecnie zajmują się nimi archeolodzy. Szczątki odnaleziono 29 listopada w okolicach skrzyżowania... Czytaj dalej

Rybnik: W szkołach i przedszkolach bieżąca informacja o czystości powietrza

Rybnik: W szkołach i przedszkolach bieżąca informacja o czystości powietrza

Tablice z wizerunkiem maskotki Rybnika, prezentującej informacje o aktualnym poziomie zanieczyszczenia powietrza, trafią 6 grudnia do szkół i przedszkoli w tym mieście. Informacje z rybnickiej stacji pomiarowej będzie przekazywać... Czytaj dalej

Lokale za złotówkę dla przedsiębiorców w Gdańsku

Lokale za złotówkę dla przedsiębiorców w Gdańsku

Lokal na biznes za złotówkę - taką promocję przygotował dla młodych przedsiębiorców Gdańsk. Każdy zainteresowany do 16 grudnia 2016 roku może złożyć wniosek i po pozytywnej weryfikacji - cieszyć się wynajmem lokalu za złotówkę za metr kwadratowy przez rok.  Czytaj dalej

 Warszawa: w weekend zamknięcie ul. Górczewskiej i początek budowy metra na Woli

Warszawa: w weekend zamknięcie ul. Górczewskiej i początek budowy metra na Woli

W weekend - 26-27 listopada zamknięta dla ruchu zostanie ul. Górczewska i rozpoczną się pierwsze prace związane z rozbudową II linii metra o nowe stacje na Woli. Autobusy i tramwaje będą kierowane na objazdy; na fragmencie... Czytaj dalej

 W metrze w Rzymie będą czujniki wykrywające obecność terrorystów samobójców

W metrze w Rzymie będą czujniki wykrywające obecność terrorystów samobójców

W metrze w Rzymie zostanie wkrótce zainstalowany system czujników zdolny w ciągu 10-30 sekund wykryć obecność potencjalnego terrorysty samobójcy i materiałów wybuchowych na jego ubraniu - zapowiedziała w poniedziałek stołeczna... Czytaj dalej

Brytyjski bank zmienia określenia płci – będzie można być nonbinary

Brytyjski bank zmienia określenia płci – będzie można być nonbinary

Klienci brytyjskiego Metro Bank od 3 listopada mogą wybrać trzecią opcję płci przy zakładaniu rachunku. Obok tytułów Mr., Ms. i Mrs. w formularzu instytucji pojawił się Mx. Dzięki temu klienci, którzy nie identyfikują się jako kobiety lub mężczyźni nie zostaną zmuszeni do dyskryminującego ich zdaniem wyboru. Czytaj dalej

Wielka Brytania: policja apeluje do świadków po ataku na Polkę w metrze

Wielka Brytania: policja apeluje do świadków po ataku na Polkę w metrze

Brytyjska policja apeluje do świadków ataku na Polkę, do którego doszło w sierpniu w pociągu jednej z linii metra w Londynie, aby zgłaszali się na komisariat. Według śledczych po krótkiej kłótni z mężczyzną kobieta... Czytaj dalej

Kupujący z zagranicy szukają polskich mieszkań

Kupujący z zagranicy szukają polskich mieszkań

Polski rynek nieruchomości cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów zagranicznych. Ci z Zachodu inwestują głównie ze względu na znacznie niższe ceny niż w swoich macierzystych krajach. Wybierają świetne lokalizacje na największych rynkach. Ci ze wschodu – głównie imigranci zarobkowi – stanowią coraz mocniejszy „motor napędowy” dla rynku najmu, ale również szukają mieszkań na własność. Czytaj dalej

WIG20 -0,23% 2 185,81
2019-05-22 09:33:45
WIG30 -0,14% 2 520,09
2019-05-22 09:33:00
WIG -0,19% 56 663,44
2019-05-22 09:18:00
DAX 0,08% 12 153,12
2019-05-22 09:31:00
NASDAQ 1,08% 7 785,72
2019-05-21 22:03:00
SWIG80 -0,03% 11 470,64
2019-05-22 09:18:00
EUR/PLN 0,20% 4,3110
2019-05-22 09:32:00
USD/PLN 0,25% 3,8659
2019-05-22 09:32:00
CHF/PLN 0,22% 3,8220
2019-05-22 09:32:00
EUR/USD -0,10% 1,1151
2019-05-22 09:32:00
ZŁOTO -0,18% 1 272,15
2019-05-22 09:33:00
MIEDŹ -0,81% 5 958,75
2019-05-22 09:33:00
ROPA -0,36% 71,75
2019-05-22 09:33:00

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl