mBank: zaczynamy wyłączanie starej bankowości internetowej

analityk Bankier.pl

Już 9 stycznia 2014 r. grupa 4 tys. klientów mBanku straci dostęp do starej wersji serwisu transakcyjnego banku. Instytucja poinformowała, że w przyszłym roku będzie stopniowo wyłączać "stary mBank" tak, aby wszyscy korzystający z usług banku przenieśli się do nowej wersji serwisu.

Użytkownicy wybrani do migracji otrzymają informację w postaci komunikatów w serwisie transakcyjnym, wiadomości e-mail oraz SMS-ów. Dodatkowo bank uruchamia specjalny serwis internetowy, w którym znajdą się informacje dotyczące nowej wersji bankowości internetowej - filmy instruktażowe i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Przeprowadzka będzie się odbywać falami przez kolejne miesiące. Nowe grupy użytkowników będą otrzymywały powiadomienie o wyłączeniu dla nich starego serwisu oraz o dacie migracji.

Nowy mBank ujrzał światło dzienne 4 czerwca 2013 r., kiedy to umożliwiono wszystkim klientom wypróbowanie przeprojektowanego serwisu transakcyjnego. Jednocześnie z nim funkcjonuje dziś stara wersja, a klienci mogą korzystać z nich obu.

Jak pokazały wyniki sondy przeprowadzonej przez Bankier.pl po pół roku działania nowoczesnego wcielenia mBanku, klienci są mocno podzieleni w ocenach "banku 2.0". Korzystanie wyłącznie z nowej wersji bankowości internetowej zadeklarowało 19 proc. respondentów. Ponad 2/3 badanych twierdziło, że na co dzień wybiera starą wersję interfejsu. 18 proc. w ogóle nie sprawdziło przebudowanego serwisu w działaniu, a 30 proc. ma zastrzeżenia do jego strony wizualnej. Dla 20 proc. problemem okazała się funkcjonalność nowego mBanku. Niemal 12 proc. badanych korzystało na zmianę ze starej i nowej wersji serwisu.Wprowadzając nowy interfejs, mBank wybrał drogę wypróbowaną już przez wielu - m.in. serwisy społecznościowe i aukcyjne. W pierwszym rzucie możliwość testowania rozwiązania otrzymali ochotnicy, a następnie wszyscy użytkownicy. Etap wprowadzania nowości na rynek zwieńczy stopniowa, przymusowa migracja. O ile jednak zmiany w serwisach internetowych podmiotów niebankowych wprowadzane są stosunkowo często, o tyle w przypadku banków jest to wydarzenie niecodzienne. Dlatego należy liczyć się z większą rzeszą niezadowolonych klientów, przyzwyczajonych do mechanizmów, z których korzystali przez kilka, a nawet kilkanaście lat.

Michał Kisiel

Michał Kisiel

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Arnie

Dość!!!Po kilku miesiącach prób przyzwyczajenia się do nowego serwisu i użerania się z bankiem odchodzę po 10 latach z mbanku.Byłem bardzo zadowolony, nie miałem żadnych zastrzeżeń. Ale obecnie nie byłem w stanie normalnie korzystać, mam dwa konta prywatne i firmowe. Wszystko pomieszane, przelewy zdefiniowane prywatne i firmowe razem w Książce odbiorców - tak to teraz nazwali. Nie ma możliwości rozdzielenia. No i ciężko coś znaleźć.Większość nazw inna, podstawowe przyciski w górnej zakładce, co są w jednym oknie w następnym znikają. Wszystko miga kolorami i rozprasza, pojawiają się jakieś zdjęcia reklamy.Otworzyłem dziś konto w Citibanku, nie tak fajne jak stary mbank ale zbliżone, da się korzystać. Wszystkim co biadolą na nowy interface zamiast użalać się na forach, radzę obejrzeć ofertę innych banków ( a jest w czym wybierać) i uciekać. Mbank ma gdzieś starych klientów, lekceważy ich i ma pełne prawo tak robić

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~no

Nowy interface mBanku służy wyłącznie jednemu celowi - wciskaniu jeleniom nowych usług i produktów. Zatem cicho baranki, bo nie macie nic do gadania. To nie wasz bank, tylko ich właścicieli, a oni chcą was wydoić do ostatniej kropelki, a do tego potrzebny był nowy system i tyle. O tym, że ktoś wziął grubą kasę za jego opracowanie już nawet nie wspominam, bo to oczywiste. A jak się wydało miliony, to nie można się przyznać, że się je źle wydało i tyle.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~były_klient_mbanku

Przy okazji niektórzy klienci używający specialnych znaków w haśle (które w nowym systemie są niedozwolone) straciła możliwośćlogowania się do banku a co za tym idzie bank skutecznie zamroził ich oszczędności na kilka tygodni (tyle trwa procedura resetowania hasła).

! Odpowiedz
0 0 ~Ziew

Ja dziś po pracy (czyli za godzinę) idę założyć nowe konto firmowe i prywatne w innym banku. Nie życzę sobie tych śmieci, wodotrysków, punktów lojalnościowych i innych ch... Potrzebuję prosty serwis z dostępem do konta firmowego/prywatnego i darmowe przelewy. Czy ktoś może coś polecić?

! Odpowiedz
0 3 ~Wytrwały

a ja im nie wybaczę ZMUSZANIA mnie abym pozbył się ulubionej przeglądarki bo NOWY mbąk jej nie obsługuje - Opera jest ok - mbąk już nie. I w życiu jakiegos gównianego chroma nie bedę używał, szpiega i bzdeta jednego...

! Odpowiedz
0 1 ~andrzej

ja w następnym miesiącu likwiduje konto w mbanku. nie wyobrażam sobie pracować z kims nieuczciwym,ktory za moimi plecami w momencie zmiany wystroju nagle placi za mnie rachunki każdego miesiąca jak nie kazałem wykonywać zlecen stalych czy jak to sie nazywa! nie ustawiałem nic takiego a tu taka niespodzianka kurwa mac!

! Odpowiedz
0 0 ~klientod2003

prawda czas żegnać się z mbankiem z budżetowego chcą być premium bueh. Żenua.

! Odpowiedz
0 0 ~Waldi

Moje eKonto powoli umiera, mają politykę odganiania klientów nowymi pomysłami i opłatami, zamykam dziś swoja kartę płatniczą, i powoli wychodzę z tego banku, a wystarczyło nic nie zmieniać i byłoby ok.

! Odpowiedz
0 1 ~EP

Dzięki "wspaniałemu i intuicyjnemu" interfejsowi nowego mbanku w tym miesiącu zapłaciłam podwójnie za czynsz, energie i internet, bo odbiorcy zdefiniowani jakimś cudem przekształcili się w zlecenia stałe i jedne przelewy wysłałam ręcznie, jak co miesiąc, a drugie poszły z automatu. Taki to jest cudowny intuicyjny portal teraz. NIE MAM ZAMIARU Z NIEGO WIĘCEJ KORZYSTAĆ I JEŚLI MBANK WYŁĄCZY KIEDYŚ STARĄ WERSJE PRZENOSZĘ KONTO DO INNEGO BANKU.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~mario

Jest wersja mbanku na mobilne urzadzenia (okrojona w porownaniu do starej wersji). Mogli by w jej miesce umiescic "stara wersje" (i nazwac ja nowa wersja mobilna)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne