REKLAMA

Zmiany w kwocie wolnej od podatku? Wciąż możliwe w 2024 roku

2023-12-05 10:01
publikacja
2023-12-05 10:01

Kwota wolna od podatku w wysokości 60 tys. zł jest możliwa w przyszłym roku dlatego, że zmiany podatkowe działające na korzyść podatnika mogą być wprowadzone również w trakcie roku - powiedział we wtorek w radiu Zet poseł KO Sławomir Nitras.

Zmiany w kwocie wolnej od podatku? Wciąż możliwe w 2024 roku
Zmiany w kwocie wolnej od podatku? Wciąż możliwe w 2024 roku
fot. sabinamoscovici / / Shutterstock
Darmowy program do rozliczania
PIT 2023/2024
Pobierz e-pity 2023 Uruchom on-line

Według publikacji medialnych zapowiadana podczas kampanii wyborczej przez KO kwota wolna od podatku w wysokości 60 tys. zł nie będzie obowiązywała w 2024 roku. "Kwotę wolną od podatku w wysokości 60 tys. zł zobaczymy najwcześniej w 2025 roku. A być może nigdy, a przynajmniej nie wcześnie i nie w formie zaproponowanej przez Koalicję Obywatelską" - pisał m.in. portal oko.press.

Nitras pytany o te doniesienia i czy nie boi się, że będzie to "kamień w bucie" na całą kadencję przyszłego koalicyjnego rządu odparł, że poczekałby tu na decyzję rządu. "Dajmy szansę nowemu ministrowi finansów, czy nowej pani minister finansów wejść do resortu" - podkreślił poseł KO.

Na uwagę, że zbliża się początek nowego roku i czy jego zdaniem jest to możliwe od 2024 roku, Nitras odparł: "jest możliwe dlatego, że proszę pamiętać, że zmiany podatkowe działające na korzyść podatnika mogą być wprowadzone również w trakcie roku".

"Pamiętam o naszym zobowiązaniu i chciałbym, żeby to było możliwe. Wiem, że to jest bardzo ważne zobowiązanie i ludzie na to czekają" - powiedział poseł KO.

Reklama

Na temat zmiany kwoty wolnej od podatku w 2024 roku wypowiadali się też w zeszłym tygodniu inni politycy KO. Poseł Artur Łącki mówił, że "w tym roku tego nie zrobimy, gdyż takich rzeczy nie można robić na dwa dni przed 1 stycznia". "Mamy na to cztery lata i na pewno będzie to wprowadzone" - zapewniał Łącki.

Zdaniem posła Marka Sowy "wszystko jest dalej aktualne". "W przypadku ustaw podatkowych, one muszą wejść przed 1 stycznia i nie ma najmniejszej szansy, żeby zdążyć. W pierwszym półroczu 2024 r. na pewno będziemy przedstawiali propozycje zmian" - powiedział Sowa. (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (16)

dodaj komentarz
kartel
Kto jeszcze wierzy kłamcom z PO?? W sumie 30% wyborców :).
usuniete_przez_moderatora
Jeżeli nie wprowadzą kwoty wolnej minimumr. 60 000zł od 2024 to zarżną małe biznesy. Donaldinio ma niewiele czasu aby posprzątać ten bur..el po PiS-ie, bo ludzie wyjdą im na ulice.
bha
Oby tylko słów znów nie rzucono na wiatr?Oby??.
peter_griffin
Szkoda, że żaden bukmacher nie ma zakładów na te Tuskowe obietnice, bo postawiłbym wszystkie pieniądze, że żadnej podwyżki kwoty wolnej od podatku nie będzie.
tomkooo
ja to widze tak, albo beda ciecia socjalu (na co tez pewnie ludzie podniosa lament) albo bedzie podwyzka kwoty wolnej. niestety budzet to nie worek bez dna, a nie wiadomo ile trupow w szafie zostalo po rzadach pisu
kartel odpowiada tomkooo
Czyli po prostu KŁAMALI z rozmysłem w kampanii wyborczej a głupki s
1a2b
jak najbardziej jest to możliwe ale z rządem PiS
inwestor.pl
"w tym roku tego nie zrobimy, gdyż takich rzeczy nie można robić na dwa dni przed 1 stycznia" Jak to nie można? Można!

Powiązane: Kwota wolna od podatku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki