REKLAMA

Zapowiedź dnia - 26 lipca 2021 r.

Michał Żuławiński2021-07-26 07:25analityk Bankier.pl
publikacja
2021-07-26 07:25
Zapowiedź dnia - 26 lipca 2021 r.
Zapowiedź dnia - 26 lipca 2021 r.
/ Bankier.pl

Przed nami poniedziałek, 26 lipca, 207. dzień roku. Oto zapowiedź najważniejszych wydarzeń dnia oraz krótka lista tematów, o których warto wiedzieć od samego rana.

Tematy dnia

Podwyżki cen mieszkań w ofertach nie odpuszczają. Kolejne granice padły [Nowy raport]. Średnio ponad 13 tys. zł/mkw. w Warszawie, 12 tys. zł/mkw. w Krakowie i niemal tyle samo w Gdańsku oczekiwali w czerwcu deweloperzy za najmniejsze kawalerki – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis nieruchomości Otodom.pl.

Drożej, ale o ile? Stała stopa w hipotekach – banki odkrywają karty. Każdy z banków aktywnych na rynku kredytów hipotecznych ma już w ofercie kredyty z okresowo stałą stopą. Bankier.pl sprawdził, jak prezentują się „stałoprocentowe” produkty na tle kredytów bazujących na zmiennej stopie.

Sezon wynikowy na GPW - kalendarium publikacji raportów za I półrocze 2021. Poniedziałkowa publikacja raportu półrocznego przez Millennium otwiera na GPW gorący okres chwalenia się przez spółki osiągnięciami za I półrocze 2021 roku. Potrwa on do końca września.

Czterodniowy tydzień pracy w Polsce. Na krok decyduje się branża IT. Przytłaczający sukces na Islandii, wcielenie w życie pomysłu w Hiszpanii. Czterodniowy tydzień pracy jest coraz popularniejszy, jednak polskie firmy nadal patrzą na tę ideę spod byka.

Gwałtowny spadek liczby ludności Polski. Liczba ludności Polska spadła w ciągu ostatnich 12 miesięcy o niemal 200 tysięcy osób - wynika z szacunków GUS.

Japońska firma rozpoczęła testy pierwszej pigułki przeciwko COVID-19. Firma Shionogi z siedzibą w Osace rozpoczęła testy na ludziach pierwszej pigułki przeciwko COVID-19; lek jest podawany raz dziennie i ma zneutralizować koronawirusa w mniej niż tydzień

Papież Franciszek: Pomnażanie dóbr bez sprawiedliwego podziału nie rozwiązuje problemów. "Pomnażanie dóbr bez sprawiedliwego podziału nie rozwiązuje problemów" - powiedział w niedzielę papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi.

Wydarzy się w Polsce

Szczepienia. Minister zdrowia Adam Niedzielski odwiedzi dziś podkarpacką gminę Jeżowe, jedną z najsłabiej wyszczepionych w Polsce. Spotka się m.in. z wójtem, przedstawicielami Rady Gminy oraz kierownikiem lokalnego ośrodka zdrowia. Rozmowy będą dotyczyć problemu niskiego wyszczepienia mieszkańców gminy i możliwości zwiększenia zainteresowania szczepieniami.

Gdańsk. Premier Mateusz Morawiecki, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk wezmą dziś udział w konferencji prasowej w Gdańsku poświęconej budowie nowych terminali głębokowodnych w Porcie Gdańsk.

Środowisko. 10:00 Briefing prasowy wiceministra klimatu i środowiska Jacka Ozdoby i p.o. Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Marka Chibowskiego nt. "Informacja w sprawie zatrzymania nielegalnego transportu odpadów z terytorium Niemiec".

Wydarzy się na świecie

Tiencin. Z wizytą w Chinach przebywa zastępca sekretarza stanu USA Wendy Sherman; do 27 lipca.

Fuzhou. 44. sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w formie online; do 31 lipca.

Kuala Lumpur. Po miesiącach zwłok związanych z restrykcjami sanitarnymi spowodowanymi pandemią koronawirusa zbiera się Parlament; do 30 lipca.

Naypidaw. Proces byłej przywódczyni Birmy Aung San Suu Kyi oskarżonej o naruszenie ograniczeń dotyczących COVID-19 i nielegalny import krótkofalówek.

Dżakarta. Indonezja przedłuża ograniczenia związane z Covid-19 do 2 sierpnia.

Kalendarium ekonomiczne 26 lipca 2021 r.

09:30 - Niemcy - Wskaźnik Ifo (7/2021)

Podsumowanie sesji

WIG20 odrobił wczorajsze straty. Energetyce lżej bez węgla

Rekordy na Wall Street. "Bardzo wzrosły zyski firm" \

Zobacz tabele notowań | Aktualne notowania kontraktów na indeksy |

Kalendarium giełdowe

10:00 - MILLENNIUM - Konferencja wynikowa Spółki

Przedstawienie wyników finansowych Grupy Banku Millennium po 2 kwartałach 2021 r.

Pełne kalendarium spółkowe | Wiadomości z rynków | Komunikaty ESPI

#TegoDnia 26 lipca

1376 – Książę Janusz I Starszy wydał w Zakroczymiu przywilej dla mieszczan warszawskich na wybudowanie łaźni miejskiej i czerpanie z niej dochodów na potrzeby miasta i jednocześnie zastrzegł sobie prawo do bezpłatnego korzystania z niej raz w tygodniu.

1400 – Król Władysław II Jagiełło zainaugurował działalność odnowionej Akademii Krakowskiej.

1885 – Władze pruskie wydały nakaz wysiedlenia z terytorium państwa wszystkich Polaków mających obce obywatelstwo. Początek tzw. rugów pruskich.

1887 – W Warszawie ukazał się pierwszy podręcznik języka esperanto Unua Libro (Pierwsza Książka), autorstwa Ludwika Zamenhofa (pod pseudonimem „Doktoro Esperanto”).

1957 - Założono Deutsche Bundesbank.

2005 – Demonstrujący pod Sejmem górnicy wymogli na marszałku Włodzimierzu Cimoszewiczu wprowadzenie pod obrady, choć w okrojonym kształcie, projektu ustawy emerytalnej m.in. utrzymującej przechodzenie na emeryturę w górnictwie po 25 latach pracy.

2016 – W Krakowie rozpoczęły się 31. Światowe Dni Młodzieży.

Źródła: PAP, Investing.com, Wikipedia

Źródło:
Tematy
Michał Żuławiński
Michał Żuławiński
analityk Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Rynki Bankier.pl. Wraz z zespołem śledzi bieżące wydarzenia na polskiej giełdzie i globalnych rynkach finansowych, analizuje dane gospodarcze z kraju i ze świata, monitoruje politykę banków centralnych itp. Miłośnik nowych technologii, zarówno w obszarze mediów, jak i szeroko pojętego inwestowania. Laureat nagrody specjalnej w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabskiego. Tel: 604 678 518

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane: Zapowiedź dnia

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki