REKLAMA

Rekordy na Wall Street. "Bardzo wzrosły zyski firm"

2021-07-23 22:49
publikacja
2021-07-23 22:49
Rekordy na Wall Street. "Bardzo wzrosły zyski firm"
Rekordy na Wall Street. "Bardzo wzrosły zyski firm"
fot. Stuart Monk / / Shutterstock

Główne amerykańskie indeksy zyskały w piątek i zakończyły tydzień na najwyższych poziomach w historii. To tradycyjna odpowiedź Wall Street na pojawiające się od lat wątpliwości co do kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego.

Indeks S&P 500 wzrósł na zamknięciu o 1,01 proc. do 4.411,79 pkt. Dow Jones Industrial zwyżkował o 0,68 proc. do 35.061,55 pkt., a Nasdaq Composite poszedł w górę 1,04 proc. do 14.836,99 pkt. Dla każdego z indeksów piątkowe zamknięcie sesji było najwyższym w historii.

Amerykański rynek pokazał dużą odporność na zmianę trendu po tym, jak w poniedziałek Dow Jones Industrial zanotował największy spadek od października zeszłego roku. Cztery kolejne sesje zakończyły się wzrostem kursów akcji, mimo pojawiających się wątpliwości odnośnie kondycji amerykańskiej i globalnej gospodarki. W perspektywie tygodnia główne amerykańskie indeksy zyskały od 1,1 proc. do 2,8 proc. Liderem wzrostów był Nasdaq Composite.

Istotnym wsparciem dla hossy są wyniki finansowe notowanych spółek.

"Jedną z najbardziej niedocenianych obecnie rzeczy na rynku akcji jest to, jak bardzo wzrosły zyski firm i jak bardzo analitycy musieli skorygować swoje prognozy w górę” – powiedziała Tracie McMillion, dyrektorka ds. globalnej strategii alokacji aktywów w Wells Fargo Investment Institute.

W czwartek po sesji wyniki za II kwartał opublikował Twitter. Skorygowany zysk na akcję portalu społecznościowego w II kwartale wyniósł 20 centów wobec prognozowanych przez analityków 7 centów. Kurs akcji wzrósł w piątek 3,1 proc.

Notowania Snapa poszły w górę 24 proc. Przychody firmy w II kw. wyniosły w 982,1 mln USD wobec oczekiwanych 846,9 mln USD.

Kurs akcji American Express wzrósł 1,33 proc. do 173,18 dol., najwyższego poziomu w historii.

Za rozczarowujący inwestorzy uznali raport Intela (-5,3 proc.). (PAP)

kkr/ osz/ tj/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
kenn
Tytuł jest nieprecyzyjny. Powinno być: "Bardzo wzrosły zyski największych amerykańskich koncernów kosztem wszystkich pozostałych, co epidemia i przymusowe lockdown'y jeszcze przyspieszyły".

Regulowany odgórnie państwowy "kapitalizm" połączony z interwencjonizmem oraz pozorami demokracji
Tytuł jest nieprecyzyjny. Powinno być: "Bardzo wzrosły zyski największych amerykańskich koncernów kosztem wszystkich pozostałych, co epidemia i przymusowe lockdown'y jeszcze przyspieszyły".

Regulowany odgórnie państwowy "kapitalizm" połączony z interwencjonizmem oraz pozorami demokracji nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem.
kimdzongtusk
W korpokomuniżmie korporacje nie płacą lub płaca zaniżone podatki w ramach tzw. optymalizacji podatkowej to i zyski rosna. Dodac nalezy do tego skup akcji własnych. FED "drukuje" jak w amoku, pompuje indeksy, darmowa kasa idzie do ultrabogaczy ale to i tak niestety nie pomoże w wojnie gospodarczej z Chinami. Chińczyk W korpokomuniżmie korporacje nie płacą lub płaca zaniżone podatki w ramach tzw. optymalizacji podatkowej to i zyski rosna. Dodac nalezy do tego skup akcji własnych. FED "drukuje" jak w amoku, pompuje indeksy, darmowa kasa idzie do ultrabogaczy ale to i tak niestety nie pomoże w wojnie gospodarczej z Chinami. Chińczyk zasuwa, uczy się i kradnie a następnie udoskonala technologię a tymczasem biała człowieka jest leniwa, żyje swoją przeszłą wielkością i wierzyw to, że dobrobyt i potęgę mozny "wydrukować".
FED własnie niszczy potęgę euroatlantycką. To proces przypominający rozpad Cesarstwa Rzymskiego, które zostało opanowane przez Barbarzyńców ( dzisiaj to Azja)
the_mind_renewed
„wątpliwości co do kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego” Jak można być tak naiwnym i mieć wątpliwości co do wzrostów? Przecież FED i EBC zadrukowują i zapowiadają że zadrukują i wykupią każdego trupa, a więc o co chodzi? Mały problem narasta tylko że dodruk spowalnia obieg, ale od czego jest na „wątpliwości co do kontynuacji długoterminowego trendu wzrostowego” Jak można być tak naiwnym i mieć wątpliwości co do wzrostów? Przecież FED i EBC zadrukowują i zapowiadają że zadrukują i wykupią każdego trupa, a więc o co chodzi? Mały problem narasta tylko że dodruk spowalnia obieg, ale od czego jest na horyzoncie nowy FED`Coin z zapadalną datą ważności. Historia nigdy by nie znała upadków finansowych gdyby w tamtym czasie istniał FED i EBC ze swą skalą dodruku. Ale to byli gamonie. Ludzie bierzcie pożyczki i na wakacje! Pozdrawiam.
and00
No ba
Zamiast narzekać na niskie stopy, kredytować sie pod kurek, najlepiej nieruchomości
i to bez ironii, sam tak robię
A wolną kasę trzymam w US akcjach :)
kimdzongtusk odpowiada and00
Mateusz ! To Ty ?!
bha odpowiada bha
https://commodity.com/data/usa/debt-clock/
and00
Jak byś zobaczył taki licznik dla Chin to byś się zdziwił, też zakredytowani po szyje
teraz caly świat tak jedzie
Ciekawe jak się skończy :)
itso_a_dlaczego odpowiada and00
na tarczy :D

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki