Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego, wyprzedzając Koalicję Europejską. Nad progiem znalazła się jeszcze tylko Wiosna Roberta Biedronia.

W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 5 w Suchowoli, która jest geograficznym środkiem Europy najwięcej ludzi głosowało po mszy św.
W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 5 w Suchowoli, która jest geograficznym środkiem Europy najwięcej ludzi głosowało po mszy św. (fot. Michal Kosc / FORUM)

Poniedziałek, godz. 14:30 - Wyniki ze 100 proc. komisji

W wyborach do PE PiS otrzymało 45,38 proc. głosów, Koalicja Europejska - 38,47 proc., Wiosna - 6,06 proc., Konfederacja - 4,55 proc., Kukiz'15 - 3,69 proc., Lewica Razem - 1,24 proc. - wynika z danych PKW przeliczonych z 100 proc. obwodowych komisji wyborczych w Polsce.

(PKW)

PKW po obliczeniu 100 proc. głosów: PiS zdobył 27 mandatów, Koalicja Europejska - 22, Wiosna - 3.

Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5-proc. progu wyborczego. Do PE reprezentantów nie wprowadziły: Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy z poparciem 4,55 proc., Kukiz'15 - 3,69 proc. oraz Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej - 1,24 proc.

Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego wyniosła 45,68 proc. 112 tys. 390 głosów w wyborach do PE nieważnych - poniżej jednego proc.

 

Źródło: Bankier24
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 22 niedziela16

Gratulacje dla zwycięzców. A zwyciężonym pokory.

! Odpowiedz
16 33 janek43

Czyli Niemcy w Parlamencie Europejskim będą mieli 96 własnych europosłów plus 22 z Koalicji Europejskiej plus 3 z Wiosny. Polacy będą mieli niestety tylko 27 europosłów.

! Odpowiedz
15 33 talmud

to glosowanie to potwierdzenie jakie bylo & jest spoleczenstwo polskie - 95% umoczeni - chlopi robotnicy byli komunisci dzialacze ormo donosiciele kretacze sprzadawczyki szabesgoje & innej masci sprzedawczyki.....po wykonczeniu inteligencji w katyniu rzezi patriotow po drugiej wojnie zostalo tylko 5% - reszta to.......... & to tlumaczy dlaczego w polsce dalej jest komunizm pod zmienionym szyldem

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 4 1984

Boże broń od patriotów w pojęciu @talmud, z resztą sami sobie poradzimy.

! Odpowiedz
4 34 wrocek65

Wybory wygrał lepszy, chociaż jest to zwycięstwo tylko mentalne. Niestety. Parlament Europejski to znacznie więcej posłów i to zwycięstwo tylko w niewielkim stopniu zmieni arytmetykę PE. Kluczowe jest natomiast to że z POKO uciekli do Brukseli dotychczasowi jej wodzowie różnych frakcji. Kogo teraz wystawią na jesiennych wyborach jak ci uciekli. To co zostało to już popłuczyny, zaraz Grzesia będą chcieli rozliczyć i nawet przywódcy nie będzie. Zapowiada się na jesieni WIELKA PORAŻKA POKO...... już się nie mogę doczekać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 56 tanidran

Osobiście mnie załamuje, że tacy ludzie (starzy PZPR-owcy) jak Miller, Cimoszewiczy czy Belka będą w Europejskim Parlamencie. Kto na nich głosuje? Dobrze, że biologia jest nieubłagana i że oni kiedyś odejdą.

! Odpowiedz
6 19 roza_von_schweinkopf

Bo nienawiść jednych do drugich wytresowanych na mediach głównego ściegu jest tak wielka że jakby postawić osrany nocnik przeciwko konkurentowi to zagłosują i tak na osrany nocnik. Większość nazwisk jednej i drugiej partii to takie osrane nocniki.

! Odpowiedz
7 32 tigerbonzo

Magdalenka dalej na topie. Nie pozostaje mi nic innego jak zagłosować nogami i dołączyć do 20 milionowej Polonii. Udanego oglądania udawanej naparzanki na jesieni, a stare Kiszczakowe Pacta sunt servanda dalej w mocy.

! Odpowiedz
14 13 wektorwg

jedź jedź do JUŁESEj tam już na ciebie czekają.....

! Odpowiedz
3 4 tigerbonzo odpowiada wektorwg

No już się rozpędzam do jankesów, największych zbrodniarzy na tej planecie, jakby innych miejsc nie było na ziemi. Za to cały naród niech się szykuje do robienia laseczki jułesej lecąć klasykiem i szykuje szekle na spłatę roszczeń żydowskich (J. Daniels już pisał, że to bardzo, bardzo piękny poranek ;)) i spłatę zadłużenia, jak na neokolonię z prawdziwego zdarzenia uzależnioną od obcego kapitału przystało, bo ja nie mam zamiaru utrzymywać cudzych dziaciaków i spłacać długów po komunistach i koncesjonowanej opozycji podżyrowanej przez największych beneficjentów patologicznej transformacji- pedofili w koloratkach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne