REKLAMA

Próba przewrotu "najemnych terrorystów" w Wenezueli

2020-05-03 19:35
publikacja
2020-05-03 19:35

Rząd Wenezueli poinformował w niedzielę, że udaremnił przed świtem atak morski „najemnych terrorystów", którzy próbowali wedrzeć się do portu La Guaira łodziami motorowymi z sąsiedniej Kolumbii. La Guaira położona jest 30 km od stolicy kraju, Caracas.

/ fot. MARCO BELLO / Reuters

W telewizyjnym wystąpieniu minister spraw wewnętrznych Nestor Reverol powiedział, że wenezuelskie siły bezpieczeństwa odparły napastników, część z nich raniąc. Nie podał kim oni byli, lecz podkreślił, że przybyli z Kolumbii.

Reverol nazwał ich "najemnymi terrorystami" zamierzającymi obalić rząd Wenezueli.

"Grupa terrorystycznych najemników z Kolumbii próbowała dokonać inwazji morskiej, aby popełnić akty terrorystyczne w kraju, mordując przywódców rządu rewolucyjnego” - oświadczył.

Wenezuela pogrążona jest w głębokim kryzysie politycznym, odkąd w styczniu 2019 roku Nicolas Maduro po nieuznanych przez opozycję wyborach rozpoczął nową kadencję jako prezydent kraju, a przewodniczący parlamentu i przywódca opozycji Juan Guaido ogłosił się tymczasowym prezydentem. Uznaje go około 60 państw z całego świata.

Od kilku lat kraj pogrążony jest też w kryzysie gospodarczym, który w ostatnich miesiącach dodatkowo pogłębiły amerykańskie sankcje i spadki cen ropy naftowej, której Wenezuela jest eksporterem.

jo/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
itsofunny
Sam ich nasłał tak jak było z tym zamachem. Tam chyba wybory niebawem.

Powiązane: Przewrót w Wenezueli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki