REKLAMA

Ukraina będzie musiała poczekać na Abramsy. Biały Dom: 8-10 miesięcy

2023-03-21 14:56, akt.2023-03-21 16:51
publikacja
2023-03-21 14:56
aktualizacja
2023-03-21 16:51

USA pracuje nad przyspieszeniem procesu dostaw czołgów A1M2 Abrams na Ukrainę. Wstępnie wyremontowanie starszych czołgów może zająć do 10 miesięcy - zaznacza rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby.

Ukraina będzie musiała poczekać na Abramsy. Biały Dom: 8-10 miesięcy
Ukraina będzie musiała poczekać na Abramsy. Biały Dom: 8-10 miesięcy
fot. U.S. Army / / FORUM

"Pentagon pracuje tak szybko, jak tylko może i myślę, że wkrótce będzie miał więcej do powiedzenia na temat tego, czy możemy dostarczyć czołgi Abrams na Ukrainę trochę szybciej, niż wcześniej oczekiwaliśmy" - powiedział Kirby podczas wywiadu w programie "Morning Joe" w telewizji MSNBC. Odpowiedział w ten sposób na pytanie, dlaczego dostawy Abramsów zajmują 2 lata.

Zaznaczył jednocześnie, że choć prace nad tym trwają, to wciąż dostawy czołgów będą wymagać czasu. Jak dodał, podstawowe szkolenie dla amerykańskich załóg na Abramsach trwa 6-8 tygodni, a dodatkowym wyzwaniem jest przygotowanie całego łańcucha dostaw, aby móc utrzymywać maszyny.

Według agencji AP, która powołuje się na anonimowego przedstawiciela administracji, plan polega na wysłaniu Ukrainie starszych, wyremontowanych maszyn, co pozwoli na dostawę w 8-10 miesięcy. Pierwotny plan zakładał wysłanie 31 nowych czołgów M1A2 Abrams.

Kirby przyznał, że Ukraina zużywa obecnie dostarczaną amunicję w szybkim tempie, m.in. broniąc Bachmutu. Dodał jednak, że Biały Dom jest świadomy potrzeb Kijowa, by odpowiednio móc się bronić i przejść do ofensywy. Wskazał przy tym na ogłoszony w poniedziałek nowy pakiet pomocy wojskowej, złożony głównie z kolejnych dostaw amunicji artyleryjskiej i do systemów HIMARS. Zaznaczył, że obecnymi priorytetami są amunicja, obrona powietrzna i pojazdy opancerzone.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński

osk/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
endes
Czekamy na nadwornych cymbałów: dariusa19, jaszczura i didifdif… jak tym razem będą jątrzyć i rozogniać nie naszą wojnę?
polonu
Ukraina walczy w interesie USA a Europa walczy aby pozbyć się jankesów , ze swoich krajów żydzi do Izraela jankesi do swojego domu , będą zadymy ,będą wiać , albo niech wieją na Plac Czerwony obojętnie gdzie ,byle Polskę opuścili . kierunek nie ważny
warszawyak
Do tego czasu Zelenski z Dudą będą odbierać defiladę zwycięstwa na Placu Czerwonym.
Slava ukrainu !!!
Jak ktoś nie wierzy w zwycięstwo naszych braci to onuca rosyjska !!!
polonu
ta cała wojna jest na wyniszczenie gospodarcze i tutaj nie chodzi tylko o Ukrainę , Rosja w 1 tydzień zajmuje Ukrainę trzeba tylko wyprowadzić wojsko z koszar , , tylko kto to zrobi jak nie wolno , inna gra . szerszy horyzont , Rosja nie potrzebuje żadnej Ukrainy , ale nie pozwoli aby jankes rządził na ruskiej ziemi . Jak Rosja ta cała wojna jest na wyniszczenie gospodarcze i tutaj nie chodzi tylko o Ukrainę , Rosja w 1 tydzień zajmuje Ukrainę trzeba tylko wyprowadzić wojsko z koszar , , tylko kto to zrobi jak nie wolno , inna gra . szerszy horyzont , Rosja nie potrzebuje żadnej Ukrainy , ale nie pozwoli aby jankes rządził na ruskiej ziemi . Jak Rosja taka słaba jak twierdzą to czemu teraz jankesi nie zaatakuje Rosji wezmą całą razem z surowcami . może spróbują , cały czas wysyłają Ukraińców na rzeź a ci idą na co czeka jankes , co może Polaków jeszcze wygonią do maszynki na mięso . Niech wreszcie Amerykanie idą walczyć o te surowce rosyjsko -ukraińskie a nie napuszczać innych .
polonu
ha ha ha skończy się wojna to dojadą bez obaw , tak jak Polska elektrownia jądrowa , w KGHM już reaktor pracuje pełną parą . koszta spadły ,
inwestor.pl
Jaszczur ich zaraz zwyzywa od onuc. :-)))
ministerprawdy
Ktoś panuje nad emisją CO2 i śladem węglowym?
mistrz_erudycji
Widocznie ukraińcy zaburzyli równowagę, trzeba ich troszkę przyhamować .
mkk6999
Bardzo dlugo

Zycie Ukrainca - najemnika ca 1 dzien na Donbasie

""21.03.2023 - 18:07
Polscy, gruzińscy i nowozelandzcy najemnicy zabici w walkach w Donbasie Polscy, gruzińscy i nowozelandzcy najemnicy zostali zabici w Donbasie.

Polak Paweł Sad. zginął w walkach koło Kremennej.

Rano poinformowano,
Bardzo dlugo

Zycie Ukrainca - najemnika ca 1 dzien na Donbasie

""21.03.2023 - 18:07
Polscy, gruzińscy i nowozelandzcy najemnicy zabici w walkach w Donbasie Polscy, gruzińscy i nowozelandzcy najemnicy zostali zabici w Donbasie.

Polak Paweł Sad. zginął w walkach koło Kremennej.

Rano poinformowano, że zginął trzeci nowozelandzki najemnik, doświadczony bojownik Kane TeTai.

W Bakhmut wyeliminowano 22-letniego Vano Chokheli, jego rodzinę ze wschodniej Gruzji, ze wsi Zemo-Kedi w regionie Dedoplistskaro w Kachetii.

Około 40 obywateli Gruzji i etnicznych Gruzinów zostało zlikwidowanych przez rosyjskie wojska od początku istnienia UDF na Ukrainie i w Donbasie.""

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki