REKLAMA

Lutowe promocje w hipotekach – mniej opcji i trochę drożej

Michał Kisiel2022-02-02 06:00, akt.2022-02-03 11:23analityk Bankier.pl
publikacja
2022-02-02 06:00
aktualizacja
2022-02-03 11:23

Ubyło banków promujących kredyty hipoteczne – z końcem stycznia zakończyła się akcja Banku BPS. Na dodatek warunki cenowe są nieco gorsze niż jeszcze kilka tygodni temu. Bankier.pl sprawdza, na co mogą liczyć poszukujący finansowania.

Lutowe promocje w hipotekach – mniej opcji i trochę drożej
Lutowe promocje w hipotekach – mniej opcji i trochę drożej
fot. stock_photo_world / / Shutterstock

Od kilku miesięcy nie zmieniała się lista banków proponujących promocyjne warunki kredytów hipotecznych. Bank BPS w styczniu zakończył jednak swoją akcję i na placu boju pozostały tylko trzy instytucje. Dwie z nich regularnie odświeżają swoje cenniki - mBank i ING Bank Śląski. Tym razem jednak odnotowaliśmy „promocyjne podwyżki”.

Jak co miesiąc prezentujemy listę aktualnie obowiązujących promocji, które mogą zainteresować poszukujących kredytu hipotecznego.

ING Bank Śląski – promocja do 6 lutego

Kredyty hipoteczne w ING Banku Śląskim dostępne są dla osób, które wniosą co najmniej 20-procentowy wkład własny. Promocyjny cennik w ofercie „Idę na swoje” obowiązuje do 6 lutego 2022 r. W tym czasie należy złożyć kompletny wniosek o finansowanie.

Jak wziąć kredyt hipoteczny w trudnych czasach

17 lutego o godz. 15:00 eksperci z Santander Bank Polska poprowadzą webinar, w którym przybliżą najważniejsze dylematy stojące dziś przed kredytobiorcami. Podpowiedzą, jak przygotować się do zaciągnięcia zobowiązania i na co zwrócić uwagę w kontekście badania zdolności kredytowej. Przeanalizują ciemne i jasne strony kredytów ze zmienną i okresowo stałą stopą, a także wskażą najważniejsze kroki w procesie starania się o hipotekę.

Zapraszamy do zapisów. Szczegóły webinaru i możliwość zapisu znajdują się na stronie poświęconej temu wydarzeniu.

Kwota kredytu hipotecznego objętego promocją musi mieścić się w przedziale od 100 tys. zł do 1,5 mln zł. Klient powinien także posiadać lub założyć przed podpisaniem umowy o finansowanie rachunek osobisty w banku z deklaracją comiesięcznych wpływów w kwocie 2 tys. zł. Dodatkowo co najmniej jedna osoba powinna zawrzeć umowę ubezpieczenia indywidualnego za pośrednictwem ING Banku Śląskiego. Wszyscy kredytobiorcy przez cały okres spłaty powinni także posiadać dostęp do systemu bankowości internetowej. Warunkiem dodatkowym uczestnictwa w promocji jest wyrażenie zgody na weryfikację behawioralną zwiększającą bezpieczeństwo korzystania z serwisu transakcyjnego.

W przypadku wyboru oprocentowania zmiennego klienci mają do wyboru dwie wersje produktu:

 • „Łatwy start” – z marżą 2,15 pp. i zerową prowizją,
 • „Lekka rata” – z marżą 1,95 pp. i prowizją 1,5 proc.

W porównaniu z warunkami obowiązującymi we wcześniejszej edycji promocji stawki są nieco wyższe. W wariancie „Łatwy start” marża jest wyższa o 0,06 pp. O tyle samo zmieniła się marża w opcji „Lekka rata”. Jednocześnie podniesiono stawkę prowizji – o 0,25 pp.

W przypadku kredytów ze stałą stopą procentową przez 5 lat oprocentowanie na 1 lutego wynosi odpowiednio 6,54 proc. w wariancie „Łatwy start” i 6,34 proc. w opcji „Lekka rata” (z prowizją 1,50 proc.).

Kolejna edycja promocji mBanku na kredyty ze zmiennym oprocentowaniem

Akcja promocyjna mBanku pod nazwą „Spełnij marzenia edycja 5” trwa do 27 lutego 2022 r. Minimalna kwota kredytu wynosi 100 tys. zł. Bank nie pobiera prowizji za przyznanie finansowania. Klient musi przystąpić do ubezpieczenia na życie i opłacać składki przez co najmniej 5 lat. Składka pobierana jest co miesiąc w wysokości 0,045 proc. salda zadłużenia. Warunki akcji są zróżnicowane w zależności od statusu klienta.

Do segmentu Intensive zaliczani będą nowi i obecni klienci, którzy przez 5 lat od uruchomienia pierwszej transzy kredytu spełniać będą następujące warunki:

 • przystąpią do ubezpieczenia na życie,
 • posiadają rachunek osobisty mKonto Intensive, na który wpływa co najmniej 7 tys. zł miesięcznie i z którego spłacana będzie rata,
 • wykonają minimum 15 transakcji płatniczych (kartą lub zbliżeniowo telefonem) w miesiącu.

Klienci z segmentu Intensive mogą liczyć na stawki marży wynoszące: 1,86 pp. (dla LTV równego 80 proc. lub mniejszego) i 2,36 pp. (dla LTV powyżej 80 proc.). W najnowszej edycji promocji obowiązują symbolicznie wyższe niż poprzednio wartości - o 0,01 pp.

Do segmentu Active zaliczani będą nowi i obecni klienci, którzy przez 5 lat od uruchomienia pierwszej transzy kredytu spełniać będą następujące warunki:

 • przystąpią do ubezpieczenia na życie,
 • posiadają rachunek osobisty, na który wpływa co najmniej 5 tys. zł miesięcznie,
 • wykonają minimum 15 transakcji płatniczych (kartą lub zbliżeniowo telefonem) w miesiącu.

Klienci Active mogą liczyć na promocyjne stawki marży kredytu hipotecznego, które wynoszą odpowiednio 2,05 pp. (dla wkładu własnego co najmniej równego 20 proc., wzrost o 0,01 pp. w stosunku do poprzedniej edycji) i 2,56 pp. (niższy wkład własny, więcej o 0,01 pp. niż w styczniu).

Osoby, które nie są klientami banku lub nie należą do segmentu Active lub Intensive, mogą liczyć na marżę obniżoną do poziomu:

 • 2,16 pp. – przy wkładzie własnym równym co najmniej 20 proc.,
 • 2,66 pp. – przy wkładzie własnym poniżej 20 proc.

Stawki zmieniły się podobnie jak w przypadku pozostałych segmentów klientów – odnotowaliśmy wzrost o 0,01 pp. Warunkiem skorzystania z promocji jest wpływ na dowolny rachunek w mBanku kwoty odpowiadającej co najmniej dwukrotności raty i posiadanie ubezpieczenia na życie. Wymagania są sprawdzane przez bank co pół roku. Ich niespełnienie oznacza wzrost marży o 2 pp.

Promocja dla kredytów z okresowo stałym oprocentowaniem w mBanku

„Wymarzone m z okresowo stałym oprocentowaniem edycja 7” – taką nazwę nosi akcja promocyjna kredytów ze stałą stopą w mBanku, która trwa do 27 lutego 2022 r. Również w tym przypadku występują 3 warianty stawek, a wymagania są analogiczne jak w promocji „zmiennoprocentowej”.

Kredytobiorcy z grupy Intensive mogą liczyć na promocyjne, niższe o 2 pp. od standardowego oprocentowanie w pierwszych 5 latach spłaty. Wynosi ono 6,35 proc. dla kredytów z wkładem własnym równym 20 proc. lub wyższym oraz 6,85 proc. dla pozostałych zobowiązań. Po 5 latach marża wynosić będzie odpowiednio 1,86 pp. i 2,36 pp. Dotyczy ona sytuacji, gdy klient nie zdecyduje się ponownie na okres stałego oprocentowania.

Kredytobiorcy Active otrzymują nieco mniej atrakcyjną propozycję. W pierwszych 5 latach oprocentowanie wynosić będzie 6,54 proc. (dla wkładu co najmniej 20 proc.) lub 7,05 proc. (dla niższego wkładu własnego). Marża po 5 latach w przypadku przejścia na oprocentowanie zmienne wyniesie odpowiednio 2,05 pp. lub 2,56 pp.

Dla pozostałych grup klientów promocyjne oprocentowanie wyniesie 6,65 proc. (przy wkładzie własnym co najmniej 20 proc.) lub 7,15 proc. (niższy wkład własny). Po 5 latach marża wynosić będzie odpowiednio 2,16 pp. lub 2,66 pp.

Do końca marca promocja w Banku Pekao

Od 1 lutego Bank Pekao proponuje nową promocyjną ofertę, która obowiązuje do 31 marca 2022 r. . Marże w każdym przedziale wysokości wkładu własnego zostały obniżone od 0,10 pp. do 0,15 pp. Z 20-procentowym wkładem własnym klienci mogą liczyć na marże już od 1,79 pp. lub 1,74 pp. w opcji EKO. Bank nie pobiera opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy niezależnie od przedziału LtV.

W opcji z prowizją 0% Pekao proponuje marżę 1,84 pp. z 20-procentowym wkładem własnym i 2,45 pp. klientom posiadającym 10-procentowy wkład. Aby skorzystać z oferty trzeba posiadać lub otworzyć rachunek typu ROR z kartą bankomatową, regularnymi wpływami, kartą kredytową, bankowością internetową i ubezpieczeniem nieruchomości z oferty banku oraz ubezpieczeniem spłaty. W ofercie bez ubezpieczenia spłaty klienci mogą liczyć na marżę już od 1,94 pp.

W Alior Banku nadal tańsze kredyty hipoteczne dla dużych miast

Alior Bank wydłużył ponownie akcję promocyjną pod hasłem „Własne M w wielkim mieście”. Specjalne warunki przygotowano dla kredytobiorców, którzy do 31 marca 2022 r. zamierzają sfinansować zakup:

 • domu lub lokalu mieszkalnego wraz z miejscem postojowym, garażowym lub garażem,
 • położonego w granicach administracyjnych miast: Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa lub Wrocław,
 • kwota kredytu mieści się w przedziale od 100 do 700 tys. zł.

Kredytobiorcy muszą uzyskiwać dochody z umowy o pracę na czas nieokreślony lub z tytułu kontraktu menedżerskiego, emerytury lub renty. Najpóźniej w dniu zawarcia umowy kredytowej należy również posiadać otwarty rachunek w banku i kartę debetową. W drugim wariancie promocji konieczne jest przystąpienie do ubezpieczenia na życie.

Alior Bank proponuje klientom obniżenie marży o:

 • 0,5 pp. dla korzystających z rachunku i karty debetowej (stawka wyjściowa 2,9-3,1 pp.),
 • 1,5 pp. dla korzystających z rachunku i karty debetowej oraz ubezpieczenia na życie (stawka wyjściowa 3,35-3,55 pp.).

Najlepsze warunki, na jakie mogą zatem liczyć klienci, to marża 2,4 pp. dla wariantu pierwszego oraz 1,85 pp. dla wariantu drugiego. W pierwszym wariancie stawka prowizji wynosi 2 proc., a w drugim – 1 proc.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
jogibeznogi
Na obecną chwilę pakowanie się w hipotekę to strzał w kolano o ile nie w głowę do końca tego roku to bym przeczekał aż się stopy unormują na ostatecznym poziomie

Pakowanie się w hipotekę przed kolejnymi podwyżkami to samobójstwo finansowe

Czy będzie korekta cen na rynku to się okaże , w każdym razie na chwile obecną
Na obecną chwilę pakowanie się w hipotekę to strzał w kolano o ile nie w głowę do końca tego roku to bym przeczekał aż się stopy unormują na ostatecznym poziomie

Pakowanie się w hipotekę przed kolejnymi podwyżkami to samobójstwo finansowe

Czy będzie korekta cen na rynku to się okaże , w każdym razie na chwile obecną hipoteka to nic dobrego poza tym o majstrów do roboty też cholernie ciężko a stawki jakie wołają to przyprawiają o ból głowy . Jeżeli Czesiu z Jankiem potrafią krzyknąć za wykończenie kuchni i łazienki 10 tys zł za 2 tygodnie roboty to już mamy prawie stawki dyrektorów w korpo
bankowymlodziak
Jeżeli ten Czesiu bierze już tyle co osoba z jakims tam powiedzmy lepszym wykształceniem to znak, że tutaj się już serio nie opłaca kształcić i robić. Ale w końcu jesteśmy państwem opartym na montowaniu i budowaniu. Jakby chociaż produkt finalny był godnej jakości... a tak to mamy po 100 ciemnych i ciasnych mieszkań w jednym budynku.Jeżeli ten Czesiu bierze już tyle co osoba z jakims tam powiedzmy lepszym wykształceniem to znak, że tutaj się już serio nie opłaca kształcić i robić. Ale w końcu jesteśmy państwem opartym na montowaniu i budowaniu. Jakby chociaż produkt finalny był godnej jakości... a tak to mamy po 100 ciemnych i ciasnych mieszkań w jednym budynku. Tuż obok sześciu podobnych bloków.
szprotkafinansjery
Trolle zaraz się pewnie zlecą i zaczną pisać o krachu, przecenach o 30% i ze tak jak na tym zdjęciu będą wyglądać niedokończone osiedla po bankructwach :D
hfast
Czy będą przeceny? Raczej tak. Czy -30%? Wątpię. Regularnie pośrednicy przysyłają mi oferty i wyraźnie coś się zatrzymało. Pół roku temu kawalerka w Gdańsku, z rozsądną komunikacją za 400 koła schodziła przez telefon bez pokazywania oferty w necie. Dzisiaj wisi w ogłoszeniach od miesiąca. Mieszkania po bańce zatrzymały się już w Czy będą przeceny? Raczej tak. Czy -30%? Wątpię. Regularnie pośrednicy przysyłają mi oferty i wyraźnie coś się zatrzymało. Pół roku temu kawalerka w Gdańsku, z rozsądną komunikacją za 400 koła schodziła przez telefon bez pokazywania oferty w necie. Dzisiaj wisi w ogłoszeniach od miesiąca. Mieszkania po bańce zatrzymały się już w listopadzie. Korekty są zdrowe. Trochę lodu na rozgrzane głowy przywraca myślenie.
somatico
Bankructw deweloperów nie będzie natomiast powoli kończy się handel w mieszkaniówce.
Rynek czeka stagnacja podgrzewana usilnie płatnymi artykułami o luce mieszkaniowej, drożyźnie itd. Takie odgrzewane kotlety.
demeryt_69
Znacznie lepszym rozwiązaniem są kupione za bezcen grunty przepisane na żonę (Morawetzky, Szumer) albo przejęcie pałacyku za grosze (sołtysi Pcimia i Chobielina).

Zdecydowanie najlepszy patent miał jednak Ofsik czyli pałac za kasę ze zbiórki :)

To ich przedwojenne porzekadło "Wasze ulice, nasze kamienice"
Znacznie lepszym rozwiązaniem są kupione za bezcen grunty przepisane na żonę (Morawetzky, Szumer) albo przejęcie pałacyku za grosze (sołtysi Pcimia i Chobielina).

Zdecydowanie najlepszy patent miał jednak Ofsik czyli pałac za kasę ze zbiórki :)

To ich przedwojenne porzekadło "Wasze ulice, nasze kamienice" nie powstało przez przypadek - $zalom!

demeryt_69
Pogłoski o fatalnej kondycji finansowej mBąku chyba jednak są prawdziwe :)

Nie zmienia to faktu, że Stypułkower przytula 5 baniek rocznie!

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-zarabia-prezes-banku-Rekordzisci-prawie-5-mln-zl-8067183.html

demeryt_69
Hehe, fajna fota - pomyśleć, że miłośnicy hamburgerów spłacają za te domki z dykty przez dziesięciolecia :)

demeryt_69
Naganianie jak dawniej, a tymczasem kredyt jest droższy codziennie - wskaźniki WIBOR znowu wzrosły:

- WIBOR 3M to 3,04%
- WIBOR 6M to 3,50%spadki_i_wzrosty
Te nazwy typu "lekka ratka" czy "łatwy start" wymyślają chyba jacyś cyniczni sadyści. Do końca roku stopy x2 więc lekko i łatwo to nie będzie

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki