REKLAMA

Pracownicy Kauflandu żądają 1000 zł podwyżek. Będzie protest przeciwko drożyźnie, łamaniu praw pracowniczych i wyzyskowi

2022-11-03 08:00
publikacja
2022-11-03 08:00

Pracownicy sieci Kaufland żądają 1000 zł brutto podwyżki. Na 21 listopada zaplanowali protest "przeciwko drożyźnie i wyzyskowi" przed centralą firmy we Wrocławiu. "Już teraz zarabiamy średnio nawet 4 pensje mniej niż rok temu" - informuje w apelu Wolny Związek Zawodowy "Jedność Pracownicza".

Pracownicy Kauflandu żądają 1000 zł podwyżek. Będzie protest przeciwko drożyźnie, łamaniu praw pracowniczych i wyzyskowi
Pracownicy Kauflandu żądają 1000 zł podwyżek. Będzie protest przeciwko drożyźnie, łamaniu praw pracowniczych i wyzyskowi
/ Facebook

Inflacja daje się we znaki wszystkim Polakom, a teraz cierpliwość stracili pracownicy Kauflandu, którzy żądają pilnej podwyżki wynagrodzeń. Jak pisze w apelu Wolny Związek Zawodowy "Jedność Pracownicza":

Inflacja, wzrost cen, ciągłe podnoszenie wysokości rat kredytów mieszkaniowych - wszystko to bije w naszą sytuację finansową i życiową. Nasze wynagrodzenia tracą swoją wartość, zjadają je koszty życia, nasze budżety domowe coraz trudniej się domykają. Zakładamy, że ten rok będzie dla naszego pracodawcy rokiem kolejnych, rekordowych zysków. Dlatego też występujemy o dokonanie pilnych podwyżek płac pracowników o 1000 zł brutto

"Chcemy godnie żyć, chcemy godnie zarabiać. Nie chcemy dorabiać na drugi etat, żeby przeżyć, a właśnie do tego zmuszonych jest obecnie wielu pracowników spółki. 1 etat = godna płaca" - czytamy w jednym z postów na Facebooku. 

Jak informuje związek zawodowy, na 21 listopada zaplanowano protest "przeciwko drożyźnie, łamaniu praw pracowniczych i wyzyskowi". Rozpocznie się on o 12:00 przed siedzibą spółki we Wrocławiu, cała akcja ma potrwać ok. 4 godzin. Związkowcy planują także zajęcie pasów ruchu drogi krajowej 94 przed centralą.

Razem przeciwko wyzyskowi. Nasza cierpliwość się skończyła! Już teraz zarabiamy średnio nawet 4 pensje mniej niż rok...

Posted by Wolny Związek Zawodowy "Jedność Pracownicza" on Sunday, October 16, 2022

Pracownicy skarżą się nie tylko na niewystarczające zarobki, lecz także na łamanie praw pracowniczych: "Łamanie praw pracowniczych, wolności związkowych, wyśrubowane normy to nie tylko problem Kauflandu i Amazona! To się dzieje na większą skalę, nie możemy się temu bezczynnie przyglądać! Prawa pracownicze to obecnie fikcja, można je łamać i nawet Państwo nie jest w stanie dopilnować ich przestrzegania".

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

W styczniu Kaufland poinformował, że przeznaczy w tym roku na podwyżki 70 mln zł. Maksymalne wynagrodzenie na stanowisku kasjer-sprzedawca miało wzrosnąć o 400 zł brutto w porównaniu do 2021 roku.

DU

Źródło:
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (22)

dodaj komentarz
ciasnywiesiek
Kaufland robi to samo co polski nierząd.
baibina
Górnicy nie protsestują.. Dostali 3 podwyzki i 2 premie nadzwyczajne w tym roku za utrzymanie wydobycia węgla na poziomie o 2.5 mln ton nizszym niz w zeszlym roku i wszyscy sa zadowoleni! Na orlenie tez..4 lata okres wypowiedzenia...no ale jak ktoś wolał u PRYWACIARZA zamiast SŁUZYĆ panstwu to teraz ma! Trzebo byly listy do Joachma Górnicy nie protsestują.. Dostali 3 podwyzki i 2 premie nadzwyczajne w tym roku za utrzymanie wydobycia węgla na poziomie o 2.5 mln ton nizszym niz w zeszlym roku i wszyscy sa zadowoleni! Na orlenie tez..4 lata okres wypowiedzenia...no ale jak ktoś wolał u PRYWACIARZA zamiast SŁUZYĆ panstwu to teraz ma! Trzebo byly listy do Joachma Brudzinskiego pisac ;)
sebast
Klamstwa,ja nie narzekam ale Komornik zabiera kase.Wszyscy placimy gotowka.Wiec Po co podwyzki.Lepsza bylyby wedka niz ryba.
bha
Cóż... od dawna wyzysk i żerowanie latami najtaniej jak się tylko da i uda w ogromie branż i zawodów jest na rynkowym porządku dziennym!!!!!!!!!. Nic dobrego to już nie przyniesie.Niestety.
devu
Niemiecka żelazna pięść na gardłach ludzi. Przestańcie kupować u Niemca, zadbajcie o swoich.
captainj odpowiada (usunięty)
W 2015 r. wynagrodzenie minimalne wynosiło 1750 zł brutto (PO), w 2023 r. wyniesie 3600 zł (PiS). I ty się dziwisz, że ludzie głosują na PiS? Nich PO zaproponuje wynagrodzenie minimalne 6000 zł brutto, a będzie miała 80% poparcia. U Niemców wynagrodzenie minimalne już teraz wynosi ponad 9000 zł (przy stawce 12 euro na godzinę, pracy W 2015 r. wynagrodzenie minimalne wynosiło 1750 zł brutto (PO), w 2023 r. wyniesie 3600 zł (PiS). I ty się dziwisz, że ludzie głosują na PiS? Nich PO zaproponuje wynagrodzenie minimalne 6000 zł brutto, a będzie miała 80% poparcia. U Niemców wynagrodzenie minimalne już teraz wynosi ponad 9000 zł (przy stawce 12 euro na godzinę, pracy 40 godzin w tygodniu i przeliczeniu po średnim kursie).
glos_rozsadku
"stop wyzyskowi KOBIET"??? a co z mężczyznami?
Jak się nie podoba to idźcie do innej pracy albo sobie swój sklep otwórzcie (np. franczyza od żabki) i płaćcie kasjerom tyle ile chcecie.
polonu
ha ha ha dopiero będziecie robić za miskę ryżu , poczekajcie dopiero się rozkręca a tu już protest , trzeba poczekać trochę , tarcze opadną , paliwo do góry , gaz nawozy sztuczne poczekajcie trochę .
jaroslaw_kaczynski
Szanowni Państwo, proszę zmienić pracę. Spory natomiast proszę rozwiązywać w sądach, a nie na ulicach.
antagonistyczny
Zawsze jak uważam, że moja praca jest źle wyceniona idę do pracodawcy po podwyżkę a jeśli jej nie uzyskuję to zmieniam pracę. Robiłem to już kilkukrotnie. Nie rozumiem jaki jest sens protestowania gdy bezrobocie jest bardzo niskie i o pracę jest łatwo. Ale może ja jestem jakiś dziwny.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki