REKLAMA

Niższy wkład własny w ING Banku Śląskim. Trwa odmrażanie w kredytach hipotecznych

2020-09-03 11:12
publikacja
2020-09-03 11:12
Niższy wkład własny w ING Banku Śląskim. Trwa odmrażanie w kredytach hipotecznych
Niższy wkład własny w ING Banku Śląskim. Trwa odmrażanie w kredytach hipotecznych
fot. Patino / / Shutterstock

Od połowy września w ING Banku Śląskim będzie można ponownie zaciągnąć kredyt hipoteczny z 20-procentowym wkładem własnym, dowiedziała się redakcja Bankier.pl. Bank podwyższył wymagania w kwietniu tego roku, po wybuchu pandemii koronawirusa.

Kilka dni temu informowaliśmy o zmianach w polityce kredytowej mBanku, sygnalizując, że powrót do akceptowania dochodów z umów cywilnoprawnych to zwiastun „odmrażania” rynku kredytów hipotecznych. W ten trend wpisuje się także ostatnia decyzja innego dużego kredytodawcy – ING Banku Śląskiego.

Od 15 września 2020 r. bank przywraca możliwość finansowania nieruchomości do 80 proc. jej wartości. Obecnie limit wynosi 70 proc. Ograniczenie wprowadzono w kwietniu tego roku, wkrótce po tzw. lockdownie gospodarki. Dla klientów poszukujących kredytu hipotecznego oznacza to, że możliwe będzie wnioskowanie o finansowanie z 20-procentowym wkładem własnym.

Warto dodać, że 14 września kończy się w ING Banku Śląskim okres obowiązywania obecnej promocji hipotek. Można zatem spodziewać się, że wraz z poluzowaniem zasad kredytowania pojawi się nowa oferta dla kredytobiorców.

Jednocześnie ING Bank Śląski informuje, że od połowy sierpnia akceptuje ponownie dochody z działalności gospodarczej. Wyjątek stanowią branże, na które epidemia miała największy wpływ (np. gastronomia, turystyka).

Michał Kisiel

Źródło:
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (12)

dodaj komentarz
open_mind
Amerykanie nie muszą protestować pod hasłami Komuno wróć. Bo ona już tam się zadomowiła i to dosłownie.
Szczęśliwego Nowego Roku: - oto anulowano zawiadomienia o eksmisji do nowego roku.
Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zostało wciągnięte w grzęzawisko eksmisyjne, ponieważ Demokraci i Republikanie w Kongresie
Amerykanie nie muszą protestować pod hasłami Komuno wróć. Bo ona już tam się zadomowiła i to dosłownie.
Szczęśliwego Nowego Roku: - oto anulowano zawiadomienia o eksmisji do nowego roku.
Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zostało wciągnięte w grzęzawisko eksmisyjne, ponieważ Demokraci i Republikanie w Kongresie nie mogą znaleźć wspólnej płaszczyzny porozumienia w sprawie sensownego planu.
We wtorek CDC wydało zarządzenie, które zakazuje właścicielom eksmisji lokatorów, których nie stać na opłacenie czynszu z powodu utraty pracy lub spadku dochodów w wyniku pandemii. Akcja CDC jest następstwem akcji wykonawczej prezydenta Donalda Trumpa z 8 sierpnia, która nakazała CDC zbadanie kwestii eksmisji.
Zakaz CDC obejmuje najemcę, który spodziewa się zarobić mniej niż 99 000 USD w tym roku lub osoby składające wnioski, które spodziewają się zarobić mniej niż 198 000 USD.
Aby uzyskać ulgę, najemcy muszą podpisać rządowy formularz potwierdzający, że ich los jest związany z pandemią; że w przypadku eksmisji byliby bezdomni lub zmuszeni do przebywania w zatłoczonych pomieszczeniach; że „dołożyli wszelkich starań, aby uzyskać wszelką dostępną pomoc rządową na czynsz lub mieszkanie”; i że „rozumieją, że pod koniec tego tymczasowego wstrzymania eksmisji w dniu 31 grudnia 2020 r. mój dostawca usług mieszkaniowych może wymagać pełnej płatności za wszystkie płatności, które nie zostały dokonane przed i w trakcie tymczasowego wstrzymania, a brak zapłaty może spowodować, że będę podlegać eksmisja zgodnie z prawem stanowym i lokalnym
Teraz czekamy na podobne rozporządzenia w Polsce. Myślę ze wynajmujący już się pocą i zagryzają paznokcie, bo podatki i raty trzeba płacić !!!
paw83
Orientuje się ktoś tutaj czy w Polsce jakiś bank daje kredyty mieszkaniowe na zarobki z angli byłem w kilku bankach i w każdym powiedzieli że nie nawet przy dużym wkładzie wlasnym
onlyv8engine
u mnie 40% było za mało, dzisiaj ciągle chcą mi pożyczać na 11-15%. dziwna instytucja
pstrzezek
Wow ale odmrażanie!
Nie chcę się powtarzać ale za zachodnią granicą wkład własny to często 0%
marekmarek222
Odmrażanie to by było gdyby wrócili do 10% wkładu, a nie do 20%. Banki też wiedzą, że deweloperzy będą mieli niedługo kłopoty i ceny polecą, więc muszą mieć większe zabezpieczenie.
shadow_xx
Są banki, które wymagają tylko 10% wkładu:

https://www.17bankow.com/kredyty-hipoteczne

Credit Agricole, Santander, Millenium, Alior, Mbank.

ING do tej pory miał chyba najwyższy wkład własny, bo aż 30%. Przegięli z tym.
jpeterj
Co? Znowu będą niektórzy niedomagać :)))
jasiek2017
To już któryś bank, który obniża kryteria. Niedługo tak zrobią wszystkie banki i znowu Polacy ruszą po kredyt aby kupić nieruchomość.
geralt78
tak... bo tylu Polaków ma 20% wkładu własnego odłożonego..bo przecież te 100k to taki pikus odłożyć w Polsce. Yhm...

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki