REKLAMA
Tour de spółki

Musk: Akcje Tesli zbyt drogie. Kurs w dół

2020-05-04 08:00
publikacja
2020-05-04 08:00

Akcje Tesli potaniały w piątek o ponad 10 proc. po tym, jak CEO spółki Elon Musk napisał na Twitterze, że jego zdaniem są zbyt drogie. To nie pierwszy tego typu wyskok w historii miliardera.

Akcjonariusze Tesli nie mogą narzekać na brak wrażeń. Spółka ma za sobą szalony rajd, podczas którego cena akcji w 4 miesiące wzrosła niemal 4-krotnie. Koronawirusowa panika przyniosła  gwałtowne tąpnięcie, ale po nim nastąpiło niemal równie mocne odbicie.

/ Bloomberg

Tesla znów zawróciła na południe po tym, jak założyciel i CEO spółki Elon Musk napisał na Twitterze, że jego zdaniem cena akcji jest zbyt wysoka. Walory spółki zamknęły dzień 10,3 proc. na minusie, kapitalizacja spadła o 14 mld dol.

To nie pierwszy tego typu wyskok Muska w mediach społecznościowych. Najsłynniejszy miał miejsce w sierpniu 2018 r., gdy miliarder napisał, że rozważa wycofanie Tesli z giełdy, płacąc za akcję 420 dolarów (przy cenie rynkowej 355 dolarów), i ma już zabezpieczone środki na ten cel. Sprawa trafiła przed Komisję Papierów Wartościowych i Gier (SEC). Na mocy ugody Musk zobowiązał się m.in. że wszystkie tweety, które mogą mieć wpływ na zmianę kursu Tesli będzie przed publikacją zatwierdzał departament prawny spółki. Tesla nie odpowiedziała na pytania "Financial Times", czy tak było w tym przypadku.

/ fot. Mike Blake / Reuters

Tesla jest najwyżej wycenianą amerykańską spółką motoryzacyjną - jej kapitalizacja wynosi ok. 130 mld dol. W pierwszym kwartale spółka wypracowała 16 mln dol. zysku, podczas gdy analitycy spodziewali się straty. Był to już czwarty z ostatnich sześciu kwartałów, w którym Tesla była na plusie. Przychody sięgnęły 6 mld dol.

MKa

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
zyga.
Akcje zbyt drogie bo już pakiety posprzedawali z kolesiami i teraz trzeba zbić cenę i zarobić na spadkach .
Ciekawe jak by u nas ktoś wyszedł i powiedział że akcje są zbyt drogie ?
wsx
Samochody Tesli oprócz przyspieszenia są po prostu słabe, wannowaty design, niewygodne, przestarzała technologia baterii, i powyżej 100km/h to chyba w Polonezie Caro jest ciszej. Tak więc trzeba podciągnąć finanse giełdowymi przekrętami :)
znawca_wszystkiego
Trump : Ceny akcji za niskie. DJI idzie 100% w górę. Zgodnie z oczekiwaniami analityków.
loool
To ile akcji skupił Musk ?? Dzisiejsze giełdy są jak łąki pełne baranów czekających w kolejce do strzyżenia.
znawca_wszystkiego
Po co miałby kupować jak może wyemitować każdą ilość?
meryt odpowiada znawca_wszystkiego
Dokapitalizować spółkę, a dokapitalizować kupującego taniej.
konradalbert
Zgadza się, powiedział prawdę, ale czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego ją powiedział ? jak planuje zarobić na informacji którą puścił w obieg ?
m00zyk odpowiada konradalbert
No jak to jak? Otworzył se pozycję short, pewnie z lewarem x4 i zarobi krocie!

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki