Kurs euro wyłamał się z trójkąta. Będą dalsze wzrosty?

2020-07-14 09:15
publikacja
2020-07-14 09:15
fot. Carlos Pernalete Tua / Pexels

Po poniedziałkowym skoku kurs euro ustabilizował się na poziomie 4,49 zł. Być może wczorajsza sesja przesądziła o dalszym osłabieniu notowań złotego w najbliższym czasie.

W niedzielę zapadła decyzja polityczna, a w poniedziałek wyboru dokonał rynek walutowy. Rozstrzygnęła się  bowiem kwestia wybicia z rysowanej od ponad miesiąca formacji trójkąta. I tak jak się tego obawialiśmy, było to wybicie w górę. Na gruncie analizy techniczne obecnie szanse na wzrost kursu EUR/PLN są większe, niż na jego spadek. Potencjalnie mówmy o ruchu nawet do 4,60 zł.

/ Bankier.pl

Tymczasem we wtorek o 9:14 kurs euro wynosił 4,4905 zł, a więc podobnie jak w poniedziałek wieczorem. Dzień wcześniej kurs EUR/PLN poszedł w górę o blisko trzy grosze i osiągnął najwyższy poziom od 26 maja.

Wyłamania w górę jak dotąd nie zaobserwowaliśmy na parze frank-złoty. We wtorek rano helwecka waluta była wyceniana na 4,2058 zł, a więc wciąż poniżej zeszłotygodniowych lokalnych maksimów.

Póki co stabilne pozostają notowania dolara amerykańskiego. Kurs USD/PLN we wtorek rano wynosił 3,96 zł. Za funta brytyjskiego płacono prawie 4,96 zł, nieznacznie mniej niż dzień wcześniej.

KK

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
degrengolada
Hiszpania wprowadza minimalny dochód gwarantowany. Piloci helikopterów skarżą się na bardzo słabą widoczność spowodowaną latającą niczym śmieci makulaturą o jakimś napisie "euro" ? Niestety w radiostacji słyszą w odpowiedzi jedynie: zrzucać więcej ! więc ej !
esim
polecam spokojne wprowadzenie do Bitcoin przez Mistrza Andreasa. mozna wlaczyc napisy w wielu jezykach w tym polskim: https://youtu.be/l1si5ZWLgy0
marynapilecka
Teraz na górce? To, tak samo jak teraz kupowanie mieszkań, na szczycie przed spadkami :)
eveddd
Przy takiej zmienności nie da się przewidywać na podstawie algorytmów historycznych, analiza techniczna raczej nie radzi sobie z tak dużą zmiennością rynków. Wybór Dudy jakby nie oceniać, dla rynków oznacza przewidywalność sytuacji w PL w perspektywie 3 lat. Na świecie nie ma tego luksusu, wszędzie dominuje duża,Przy takiej zmienności nie da się przewidywać na podstawie algorytmów historycznych, analiza techniczna raczej nie radzi sobie z tak dużą zmiennością rynków. Wybór Dudy jakby nie oceniać, dla rynków oznacza przewidywalność sytuacji w PL w perspektywie 3 lat. Na świecie nie ma tego luksusu, wszędzie dominuje duża, ekstremalna wręcz niepewność. PLN nie osunie się w rejon 5-6 zł za EUR tylko dlatego, że ktoś tego chce. Nawet NBP jest tyci ze swoimi 100 mld rezerw wobec przepływów kapitału, jeżeli ten zdecyduje się wyjść lub przyjść do nas długoterminowo.
anna_domagalczyk
Ta przewidywalność wcale nie musi działać na korzyść PL. Moody's już zapowiada ewentualność cieć ratingów. Napływ kapitału do PL jest w tej sytuacji dużo mniej prawdopodobny niż odpływ.
infinum odpowiada anna_domagalczyk
spokojnie, jak PiS zrobi, co USA każe, to ratingi zostaną utrzymane - dokładnie na tej samej zasadzie, co wtedy gdy Polska "awansowała" do grona krajów rozwiniętych.
andregru
Interwencja RPP ? Po wyborach mogą robić co obiecali .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki