REKLAMA

Kaufland podnosi pensje. Na podwyżki przeznaczy 120 mln zł

2022-11-18 12:55
publikacja
2022-11-18 12:55

Kaufland Polska od stycznia 2023 r. podniesie pensje dla pracowników sprzedaży i logistyki na wybranych stanowiskach. Na podwyżki dla pracowników przeznaczy łącznie 120 mln zł - podał Kaufland w komunikacie prasowym.

Kaufland podnosi pensje. Na podwyżki przeznaczy 120 mln zł
Kaufland podnosi pensje. Na podwyżki przeznaczy 120 mln zł
fot. Karolis Kavolelis / / Shutterstock

Jak podano, oprócz podwyżek pensji Kaufland planuje zatrudnić także kolejnych pracowników.

- Jestem bardzo wdzięczny wszystkim pracownikom sieci Kaufland za codzienny trud, jaki wkładają w rozwój naszej firmy. Zapewnienie im stabilnych i atrakcyjnych warunków zatrudnienia jest naszym priorytetem, dlatego w nadchodzącym roku przeznaczymy 120 mln zł na podwyżki wynagrodzeń. W związku z dalszym rozwojem sieci planujemy stworzyć także nowe miejsca pracy. Nasza firma liczy już ponad 15 000 pracowników w różnych częściach kraju. Cieszy mnie, że razem stanowimy jeden zespół, który dba o zadowolenie klienta na najwyższym poziomie – mówi Gunnar Günther, prezes zarządu w sieci Kaufland Polska.

Podwyżki w Kauflandzie - ile można zarobić?

Jak podała sieć, od początku przyszłego roku osoby rozpoczynające pracę na stanowisku kasjer-sprzedawca (w zależności od lokalizacji) mogą liczyć na pensję w wysokości 4 200-4 800 zł brutto. Po roku pracy zwiększy się ono w granicach 4 400-5 000 zł brutto.

Natomiast osoby pracujące w centrach dystrybucyjnych na stanowisku magazynier wydania towaru w zależności od doświadczenia otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4 300-4 800 zł brutto.

Ponadto Kauflan przeznaczył również 15 mln zł na bony pracownicze, które można wykorzystać w sklepach sieci. Pracownicy otrzymują je corocznie w grudniu, ale w tym roku było to również na początku listopada.

Na początku tego roku Kaufland poinformował, że w tym roku na podwyżki wynagrodzeń przeznaczy 70 mln zł.

Protest pracowników Kauflandu

Niedawno związki zawodowe poinformowały, że żądają 1000 zł podwyżki. "Już teraz zarabiamy średnio nawet 4 pensje mniej niż rok temu" - informował w apelu Wolny Związek Zawodowy "Jedność Pracownicza".

Ponadto na 21 listopada zaplanowano protest "przeciwko drożyźnie, łamaniu praw pracowniczych i wyzyskowi". Ma się rozpocząć o 12:00 przed siedzibą spółki we Wrocławiu, cała akcja ma potrwać ok. 4 godzin. Związkowcy planują także zajęcie pasów ruchu drogi krajowej 94 przed centralą.

Nie wiadomo póki co, czy pracownicy zrezygnują z tego pomysłu w obliczu zapowiedzi podwyżek wynagrodzeń.

W całej Europie Kaufland posiada ponad 1 450 sklepów i zatrudnia ok. 148 tys. pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 237 marketów i zatrudnia ok. 15 tys. pracowników.

DU, oprac. PAP

Źródło:Bankier24
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki