Grecja: granat rzucony przed ambasadą Francji

Dwóch nieznanych napastników w czwartek nad ranem rzuciło granat przed ambasadą Francji w Atenach, raniąc lekko policjanta na warcie - podała w czwartek agencja AFP, powołując się na źródła policyjne.

Do incydentu doszło ok. godziny 5 rano czasu lokalnego. Jadący na motocyklu sprawcy rzucili granatem na jednej z głównych ateńskich arterii - tuż przed francuską ambasadą, która znajduje się naprzeciwko siedziby greckiego parlamentu.

Funkcjonariusz policji, który stał na warcie przed głównym wejściem do placówki, został przewieziony do szpitala; odniósł jedynie lekkie obrażenia.

Eksplozja spowodowała ponadto drobne uszkodzenia bramy prowadzącej do budynku.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi specjalna brygada antyterrorystyczna. Policja podejrzewa, że sprawcami mogli być ekstremiści z lokalnego ruchu anarchistycznego, który regularnie przyznaje się do ataków wymierzonych w cele dyplomatyczne, polityczne czy gospodarcze; zamachy te nie powodują ofiar wśród ludzi.

AFP zauważa, że reprezentanci Francji w Grecji bywają celem ataków ze strony anarchistów. Policja nie wyklucza również związku czwartkowego incydentu z uaktywnieniem się skrajnej prawicy we Francji dzień po zwycięstwie Republikanina Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Jeszcze przed ogłoszeniem ostatecznego wyniku Trumpowi zwycięstwa pogratulowała szefowa skrajnie prawicowego francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen.

Do incydentu doszło na niespełna tydzień przed wizytą w Atenach prezydenta USA Baracka Obama. (PAP)

ulb/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil