REKLAMA

Dzień fotowoltaiki w Bankier.pl. Debata na żywo, Q&A, specjalne publikacje

Malwina Wrotniak2021-02-09 16:42, akt.2021-02-18 12:09redaktor naczelna Bankier.pl
publikacja
2021-02-09 16:42
aktualizacja
2021-02-18 12:09
Dzień fotowoltaiki w Bankier.pl. Debata na żywo, Q&A, specjalne publikacje
Dzień fotowoltaiki w Bankier.pl. Debata na żywo, Q&A, specjalne publikacje
/ Shutterstock

Od miesięcy o fotowoltaice mówi się w Polsce tak dużo, jak nigdy. Przybywa przydomowych instalacji, konsumenci lgną po dopłaty, mnożą się też oferty dzierżawy gruntów pod całe farmy. Czy to dobra inwestycja na lata, czy może chwilowa moda, o tym więcej 18 lutego podczas Dnia fotowoltaiki w Bankier.pl.

Czy i komu fotowoltaika się opłaca? Debata

Od miesięcy o fotowoltaice mówi się w Polsce tak dużo, jak nigdy. Przybywa przydomowych instalacji, konsumenci lgną po dopłaty, mnożą się też oferty dzierżawy gruntów pod całe farmy. Czy to dobra inwestycja na lata, czy może chwilowa moda?

Posted by Bankier.pl on Wednesday, February 17, 2021

Nośny temat, kontrowersje, wyjaśnienia rynkowych ekspertów - już po raz trzeci redakcja Bankier.pl organizuje dzień specjalny. Po Dniu mieszkaniowym oraz Dniu złota i srebra czas na Dzień fotowoltaiki, czyli specjalne wydanie serwisu, poświęcone głośnemu tematowi, któremu przyjrzymy się z bliska wspólnie z rynkowymi ekspertami.

Chwilowa moda czy nowy trend? Dzień fotowoltaiki w Bankier.pl

Hasło "boom na fotowoltaikę" odmieniano w ubiegłym roku przez wiele przypadków. I za sprawą wzmożonego zainteresowania inwestorów akcjami spółek z tego rynku, i za sprawą cieszących się dużą popularnością dopłat do przydomowych instalacji, i wreszcie - z powodu coraz częściej pukających do drzwi rolników firm oferujących dzierżawę gruntu pod całe farmy fotowoltaiczne.

Jak zawsze w przypadku zjawisk zyskujących dużą popularność w szybkim tempie, obok pytania o korzyści, pojawia się też kwestia ryzyka. Czy fotowoltaika jest dla każdego, jak oceniać zasadność takiej inwestycji, który sposób finansowania wybrać - odpowiedzi między innymi na te pytania padną podczas Dnia fotowoltaiki w Bankier.pl.

To wyjątkowe wirtualne wydarzenie, podczas którego redakcja Bankier.pl zorganizuje tematyczną debatę na żywo, a na łamach serwisu pojawią się specjalne publikacje poświęcone fotowoltaice w domu (dla konsumentów) i w portfelu (dla inwestorów).

Warto przeczytać także:

Debata "Czy i komu fotowoltaika się opłaca?" 18 lutego. Zadaj swoje pytanie

O korzyściach i kosztach korzystania z odnawialnych źródeł energii, ale także o potencjalne inwestycyjnym, jaki tkwi w tej branży, porozmawiamy ze specjalistami podczas organizowanej przez redakcję debaty transmitowanej na żywo. W spotkaniu prowadzonym przez redaktora Bankier.pl Marcina Kaźmierczaka udział wezmą:

  • prof. dr hab. inż. Dorota Chwieduk, Instytut Techniki Cieplnej, Politechnika Warszawska,
  • dr inż. Lidia Grzegorczyk, ekspert ds. transformacji energetycznej w Biurze ds. Międzynarodowych Instytucji Finansowych i Programów Zrównoważonego Rozwoju, BNP Paribas Bank Polska,
  • Piotr Warmuła, dyrektor Departamentu Technologii, Idea Getin Leasing,
  • Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy.
fot. / / Bankier.pl

W rozmowie organizowanej pod hasłem "Czy i komu fotowoltaika się opłaca" goście Bankier.pl poruszą najważniejsze zagadnienia:

  • fenomen fotowoltaiki w Polsce - potencjał na tle Europy, prognozy dla rozwoju rynku
  • techniczne aspekty fotowoltaiki - kiedy warto zainwestować, a kiedy to zły pomysł
  • różne źródła finansowania inwestycji w fotowoltaikę - które i kiedy są najlepsze
  • każdy rynek ma czarną owcę - na co uważać, inwestując w fotowoltaikę
  • Q&A, czyli odpowiedzi na pytania czytelników.

Transmisja debaty 18 lutego br. o godz. 12:00:

Gorąco zachęcam do udziału.

***

Partnerem strategicznym Dnia fotowoltaiki jest Idea Getin Leasing. Partnerami wydarzenia są BNP Paribas Bank Polska oraz Columbus Energy.

Źródło:
Malwina Wrotniak
Malwina Wrotniak
redaktor naczelna Bankier.pl

Redaktor naczelna Bankier.pl. Autorka wielu publikacji z zakresu finansów, ukazujących się na łamach serwisu od 2008 roku. W przeszłości dziennikarz specjalizujący się w tematyce ubezpieczeń, doceniona Nagrodą Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Autorka emigracyjnych projektów "Tam mieszkam" i "Zawróceni", uhonorowana Nagrodą im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. W 2016 r. wydała książkę "Tam mieszkam. Życie Polaków za granicą". Absolwentka studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (22)

dodaj komentarz
darius19
mam fotowoltaike od 2 lat. Od gieldowej firmy (Columbus Energy). Drogo,dobrewsparcie,gwarancja15lat (NIE PRODUCENTA ALE!!! COLUMBUSA). Mam tez ladowalna hybryde. W polaczeniu z fotowoltaika-"jezdze na slonce". Zdaje sie ze mam tez pokrycie rocznego zapotrzebowania domu. Na stacji benzynowej ostatni raz bylem 3mies. temu.mam fotowoltaike od 2 lat. Od gieldowej firmy (Columbus Energy). Drogo,dobrewsparcie,gwarancja15lat (NIE PRODUCENTA ALE!!! COLUMBUSA). Mam tez ladowalna hybryde. W polaczeniu z fotowoltaika-"jezdze na slonce". Zdaje sie ze mam tez pokrycie rocznego zapotrzebowania domu. Na stacji benzynowej ostatni raz bylem 3mies. temu. Poprosze krytykow o merytoryczne, a nie wyssane z palca/Googla uwagi.
lolo2020
Gdzie ta debata? Proszę o link do transmisji ? Nigdzie nie można go znaleść a na fb cisza ...
mieszkowicz
Na jakie gwarantowane parametry techniczne powinno się zwracać uwagę w rozmowach nt. inwestycji prywatnego gospodarstwa domowego w panele fotowoltaiczne? Czy rzeczywiście, biorąc pod uwagę dofinansowanie, inwestycja ma szansę zwrócić się w ciągu 5-10 lat?
krzysztof-m
Jak podziurawią dach to zwrot z inwestycji dłuższy. Znacząco.
darius19
zalezy od cen energi. Mam fotowoltaike + el.samochod. "Jezdze na slonce"
darius19 odpowiada krzysztof-m
brednie
samsza
Czemu sprawność paneli jest tak niska i czemu z roku na rok spada, że lada rok trzeba je wymieniać na nowe - jaki sens tego typu działania?
dlaczego_nie
Sprawdź sobie na stronie sharpa jak spada sprawność c a potem się wypowiadaj
luxferre
Jak to jaki? Biznes się kręci - kupujesz panele z dofinansowaniem. Twoje koszty własne to 15-25 lat oszczędności z prądu, a po 8 latach panele do wymiany.
Wszyscy zadowoleni - bank udzielił kredytu, firma sprzedała panele, konsument... no OK 2 na 3 podmioty zadowolone z inwestycji - i tak dobrze.
darius19
bo jeszcze slaba technologia - coraz lepsze z roku na rok

Powiązane: Dzień specjalny w Bankier.pl

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki