REKLAMA

Dobry start programu e-płatności w administracji publicznej

2017-06-23 13:35
publikacja
2017-06-23 13:35
Dobry start programu e-płatności w administracji publicznej
Dobry start programu e-płatności w administracji publicznej
/ YAY Foto

Po niespełna trzech miesiącach od uruchomienia programu upowszechnienia płatności bezgotówkowych w administracji zgłosiło się do niego 518 urzędów. Zdaniem MB i KIR to dobry wynik.

Z danych Krajowej Izby Rozliczeniowej, która wspólnie z Ministerstwem Rozwoju realizuje Program upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej wynika, że od jego uruchomienia na początku kwietnia do 22 czerwca br. chęć udziału w projekcie zgłosiło 518 urzędów z całego kraju, z czego 279 urzędów już przystąpiło do Programu, tzn. podpisało umowy na terminal POS i/lub na WebPOS Paybynet.

Terminale płatnicze POS zostały zainstalowane i uruchomione w 176 urzędach, a w 121 dostępna jest usługa WebPOS Paybynet, umożliwiająca przyjmowanie płatności z wykorzystaniem smartfona w oparciu o mobilne aplikacje bankowe. To bardzo satysfakcjonujące wyniki" - powiedział Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR, odpowiedzialny za Obszar Usług Kartowych i Internetowych.

Marianna Sidoroff z Departamentu Gospodarki Elektronicznej Ministerstwa Rozwoju przyznała, że resort jest zadowolony z tempa wdrażania programu. "Zainteresowanie urzędów widać szczególnie podczas prowadzonych przez nas działań edukacyjnych i wizyt informacyjnych w regionach. Dodatkowo cieszy nas fakt, że po zgłoszeniach widzimy, że skutecznie docieramy też do bardzo małych samorządów" - zaznaczyła Sidoroff.

Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej obejmuje urzędy wojewódzkie, urzędy marszałkowskie, urzędy miast i gmin, a także starostwa powiatowe i Policję.Udział w programie jest dla urzędów bezpłatny. Operatorzy nie obciążają urzędów opłatami z tytułu korzystania z terminali, ani za obsługę realizowanych płatności dokonywanych w ramach programu. Również klienci urzędu, dokonujący płatności z wykorzystaniem terminala POS nie ponoszą opłat za dokonanie transakcji realizowanych w ramach programu.

mp/ woj/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki