REKLAMA

CD Projekt opóźnia wydanie patcha 1.2 do "Cyberpunka 2077"

2021-02-24 17:30, akt.2021-02-25 10:10
publikacja
2021-02-24 17:30
aktualizacja
2021-02-25 10:10
fot. Alexander Sayganov / ZUMA Press

CD Projekt opóźnia wydanie kolejnego zestawu poprawek do gry "Cyberpunk 2077" m.in. z powodu ostatniego cyberataku. Planuje wydać patch 1.2 w drugiej połowie marca - poinformowała spółka na Twitterze.

"Chociaż bardzo chcieliśmy opublikować Patch 1.2 do "Cyberpunk 2077" zgodnie z opublikowanym wcześniej harmonogramem, ostatni cyberatak na infrastrukturę IT i duża skala samej aktualizacji sprawiły, że niestety do tego nie dojdzie. Będziemy potrzebować więcej czasu" - napisała spółka.

Wskazała, że planowany zestaw poprawek jest znacznie większy niż poprzednie łatki.

Według Jasona Schreiera z Bloomberga, CD Projekt nie poinformował jednak, że od dwóch tygodni pracownicy firmy, którzy wykonują swoje zadania poza biurem, z powodu ataku hakerskiego, nie mają dostępu do sieci firmy. To powoduje, że nie mogą korzystać z firmowych narzędzi i systemów, a w efekcie wykonywać normalnej pracy. Schreirer powołuje się na anonimowych pracowników firmy. Sam CD Projekt dotychczas nie udzielił komentarza do tych informacji.

Wcześniej wiceprezes firmy Marcin Iwiński informował, że na produkcję „Cyberpunka 2077” negatywnie wpłynęła praca zdalna spowodowana pandemią COVID-19.

9 lutego CD Projekt informował, że wewnętrzna sieć spółki została zaatakowana przez nieznanych sprawców i skradziono część danych. Firma podawała, że nie jest w stanie ocenić długoterminowych skutków ataku, ale w krótkim terminie wpłynie on na tempo prac nad grami.

CD Projekt wydał pierwszy duży zestaw poprawek, tzw. patch, do gry "Cyberpunk 2077" pod koniec stycznia. Kolejny zestaw poprawek planował opublikować w lutym. Premiera "Cyberpunk 2077" odbyła się 10 grudnia.

[Aktualizacja] Na początku czwartkowych notowań akcje CD Projektu tanieją o 3 proc, do 251 zł.

PAP/MD

Źródło:Bankier24
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
ballsofsteel
"od dwóch tygodni pracownicy firmy, którzy wykonują swoje zadania poza biurem, z powodu ataku hakerskiego, nie mają dostępu do sieci firmy."
Czy naprawdę nikt nie wpadł na to, żeby im kazać do biura przyjechać?
1pepe
CD Project miał szansę zmienić nienajlepszą powszechną opinię o polskich produktach. Zwykle ta jest nienajlepsza. To często nieobiektywna ocena, ale jednak tak po prostu jest. Niestety, chłopcy chcieli wydać grę przed świętami, aby zebrać jak najwięcej finansowych fruktów, co jednak oznaczało też wypuszczenie produktu CD Project miał szansę zmienić nienajlepszą powszechną opinię o polskich produktach. Zwykle ta jest nienajlepsza. To często nieobiektywna ocena, ale jednak tak po prostu jest. Niestety, chłopcy chcieli wydać grę przed świętami, aby zebrać jak najwięcej finansowych fruktów, co jednak oznaczało też wypuszczenie produktu mocno niedopracowanego. I... potwierdziło to opinię o "polnisze wirtszaft". Młeko się znów rozlało, trudno. W związku z tym lepiej, jak dopracują tego patcha i nie robią brakiem profesjonalizmu więcej wstydu sobie i Polsce.
demeryt_69
Nienajlepszą powszechną opinię o polskich produktach? Wot i surpriza - polskie owoce, wędliny czy udźce wieprzowe to absolutnie najwyższą klasa!

mikunn odpowiada demeryt_69
Dodaj jeszcze wódkę i będzie komplet.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
demeryt_69
Czyli pacz mi lejter aligejter?
428ustka
ciekawe czy gpw spadnie na 1800? widac ze bardzo slabo,ciekwae czy jsw bedzie znowu po 20zl?
stachsgh
I to było do przewidzenia, bo gra jest niedopracowana.
Ja wole dopracowane
https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki