REKLAMA

Pierwsza aktualizacja do "Cyberpunka 2077" pojawi się w ciągu 10 dni

2021-01-13 23:00, akt.2021-01-14 15:16
publikacja
2021-01-13 23:00
aktualizacja
2021-01-14 15:16
fot. D.Kvasnetskyy / Shutterstock

CD Projekt wyda pierwszy zbiór poprawek do gry "Cyberpunk 2077", tzw. patch, w ciągu dziesięciu dni, a następna, większa aktualizacja ma pojawić się w kolejnych tygodniach - poinformował współzałożyciel i wiceprezes spółki Marcin Iwiński. 

[Aktualizacja, 14.01.2021 g. 15:13] Na czwartkowej sesji akcje CD Projektu wyraźnie drożeją. Za jedną trzeba zapłacić 270,5 zł, czyli aż o 8,2 proc. więcej niż na środowym zamknięciu. To wciąż jednak poziomy wyraźnie oddalone od maksimów z 7 grudnia 2020, które wyniosły 464,2 zł.

/ Bankier.pl

W oświadczeniu Iwiński, w imieniu zarządu CD Projektu, przeprosił za nieudaną premierę. "Proszę, nie wińcie naszych zespołów (pracowników - PAP) za to co się stało. To niesamowicie utalentowani i pracowici ludzie. Ja i cały zarząd podejmujemy ostateczne decyzje i to my zdecydowaliśmy o premierze gry" - powiedział.

Wiceprezes przyznał, że studio nie doceniło, jak trudnym zadaniem będzie stworzenie wersji "Cyberpunk 2077" na konsole poprzedniej generacji PlayStation i Xbox.

Iwiński poinformował, że testy prowadzone przez spółkę nie wykazały dużej części problemów, które są obecne w grze na konsolach Sony i Microsoftu.

"Zbliżając się do premiery widzieliśmy istotną poprawą każdego dnia i wierzyliśmy, że zdążymy z poprawkami" - powiedział.

Dodał, że ze względu na trwające do ostatniej chwili prace nad poprawki przy wersjach konsolowych, spółka udostępniła recenzentom 8 grudnia tytuł jedynie na komputery PC.

Wiceprezes CD Projektu podał też, że negatywnie na produkcję gry wpłynęła praca zdalna spowodowana pandemią COVID-19.

"Spodziewajcie się regularnych, większych i mniejszych, patchy. Pierwsza aktualizacja pojawi się w ciągu dziesięciu dni, a w kolejnych tygodnia wydamy kolejny, większy patch" - powiedział Iwiński w materiale wideo opublikowanym na Twitterze.

Po wydaniu pierwszych aktualizacji, CD Projekt zamierza udostępnić graczom darmowe dodatki do gry (tzw. DLC).

"W przypadku darmowych dodatków naszym planem było wydanie ich zaraz po premierze gry, podobnie jak zrobiliśmy w przypadku 'Wiedźmina 3'. Zdecydowaliśmy się jednak skupić najpierw na najważniejszych poprawkach, a DLC zostaną wydane po nich" - powiedział Iwiński.

Wiceprezes podał, że wersja "Cyberpunka" na konsole nowej generacji - PlayStation 5 i Xbox Series S/X - jest planowana na drugą połowę tego roku.

- Poza Cyberpunkiem, mamy też dodatkowe plany na przyszłość, o których powiemy więcej, kiedy będziemy na to gotowi - dodał Iwiński.

Gra z problemami

Premiera nowej gry CD Projektu odbyła się 10 grudnia. Spółka podała, że do 20 grudnia sprzedaż sięgnęła 13 mln egzemplarzy. Od debiutu "Cyberpunk 2077" kurs akcji CD Projektu spadł o 37 proc.

Problemem okazała się duża liczba błędów i kłopoty z prawidłowym działaniem gry na starszych konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W połowie grudnia Sony, producent PlayStation, usunął grę ze swojego sklepu, a Microsoft, twórca Xbox, zaproponował niezadowolonym graczom zwrot pieniędzy. Ponadto pozwy zbiorowe w związku z nieudaną premierą gry na konsolach złożyło jak dotąd pięć kancelarii prawniczych z USA.

(PAP Biznes)

kuc/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (14)

dodaj komentarz
skrajniak
Dobrze że mają zamiar dbać o tą grę a nie wypuścić i olać. Ciekawe kiedy będzie finalnie "dokończona". W każdym razie warto spróbować, przynajmniej na PC. Warto też rozważyć grę w wersji pudełkowej żeby wspierać polską gospodarkę w tym całym kryzysie.
demeryt_69
Ciekawe czy jutro znowu będzie awaria 'systemu' w mBąku?
tristans
Prawo Murphiego - najważniejsze decyzje są podejmowane tuż przed zakończeniem tematu. Nic dziwnego że 'prace trwały do ostatniej chwili', pomimo tego że gra była przez 8 lat w produkcji. dyscyplina projektowa chyba tam nie istnieje, i robią wszystko na tempa, każdy jak chce ledwo trzymając się ogólnej koncepcji.
demeryt_69
Aktualizacja? A przecież mieli paczować :)
tomako_lunatic
Będą fix'y, patch'e i update'y ;-)
letni-amarant
Na pewno dzisiejsza zapowiedź "aktualizacji" przełożyła się na taki wzrost cen akcji? Przecież CDP komunikuje to od miesiąca. W grudniu było wiadomo, że pierwsza łata pojawi się w styczniu. A może ludzie myślą, że "patch" (nomenklatura z grudnia) i "aktualizacja" (nomenklatura dzisiejsza) Na pewno dzisiejsza zapowiedź "aktualizacji" przełożyła się na taki wzrost cen akcji? Przecież CDP komunikuje to od miesiąca. W grudniu było wiadomo, że pierwsza łata pojawi się w styczniu. A może ludzie myślą, że "patch" (nomenklatura z grudnia) i "aktualizacja" (nomenklatura dzisiejsza) to zupełnie różne rzeczy :) "Rynki" to jednak głupie są.
ivankrakow
Wytrzepią z Was Amerykanie dużo kasy, przykro mi, ale zasłużyliście.
Oszukaliście inwestorów - podając błędne informacje o postępach, co jest karalne, jak prowadzi się spółkę na giełdzie.
Mimo to, trzeba wyjść z tego obronną ręką - trzymam kciuki za CD, jako gracz i jako inwestor.
Ale powinniście
Wytrzepią z Was Amerykanie dużo kasy, przykro mi, ale zasłużyliście.
Oszukaliście inwestorów - podając błędne informacje o postępach, co jest karalne, jak prowadzi się spółkę na giełdzie.
Mimo to, trzeba wyjść z tego obronną ręką - trzymam kciuki za CD, jako gracz i jako inwestor.
Ale powinniście zmienić osoby zarządzające i to byłoby wyjście z twarzą.
P.
luxferre
Nie wytrzepią. CDP jest notowane w Warszawie, nie w NY. Amerykańce mogę zrobić kupę.
michalshk odpowiada luxferre
Faktycznie tylko polaki mogą kupować na gpw. Każdy może kupować na giełdzie w usa ale polska jest pilnie strzeżona by nawet 1 akcja nie poszła do obcych.
lokar
Witam,
jakoś trudno uwierzyć temu Panu.....zwłaszcza po tym jak ktoś upycha swój pakiet akcji prawie na szczycie notowań.........a co do aktualnego kursu jest w trendzie spadkowym.....witamy niedługo 200 zł......
pzdr
Lokar

Powiązane: "Cyberpunk 2077" od CD Projektu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki