REKLAMA

Auta na minuty w każdej Ikei w Polsce

2018-05-17 12:10
publikacja
2018-05-17 12:10

Carsharing, czyli wypożyczanie auta na minuty, staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Jak informowaliśmy we wrześniu zeszłego roku, krakowska Ikea zaoferowała taką usługę swoim klientom. Teraz proponuje takie rozwiązanie przy sklepach na terenie całej Polski. 

fot. / / www.traficar.pl

Ikea, która nawiązała współpracę z Traficarem, od 16 maja oferuje swoim klientom 30 samochodów na minuty już w sześciu polskich miastach: Warszawie (9 szt.), Gdańsku (4 szt.), Poznaniu (4 szt.), Wrocławiu (4 szt.), Katowicach (4 szt.) i Krakowie (5 szt.). Do końca miesiąca pod sklepami mają pojawić się kolejne samochody dostawcze.

- Kiedy we wrześniu 2017 roku wystartowaliśmy z usługą w Krakowie, nie spodziewaliśmy się, że tak szybko zdobędzie uznanie. Zobaczyliśmy też, że w całej Polsce użytkownicy Traficara są zainteresowani tego typu opcją. Dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na ich potrzeby i rozszerzyć flotę samochodów dostawczych w miastach. Dodatkowo postanowiliśmy tego rodzaju usługę nazwać TrafiCargo, ponieważ różni się od floty Traficara wielkością oraz sposobem użytkowania – mówi Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny w firmie Traficar.

Faktycznie, samochody oferowane przez Ikeę są zdecydowanie większe niż te, z których można skorzystać w centrum miast. Przestrzeń bagażowa ma wymiary 190 cm (długość), 120 cm (szerokość) i 110 cm (wysokość). Dodatkowo można ją zwiększyć do 290 cm długości przez złożenie fotela pasażera, dzięki czemu zmieści się tam zakupione w Ikei łóżko, materac czy szafa.

Za korzystanie z TrafiCargo zapłacimy tyle samo, co w przypadku oferowanych przez Traficara osobówek: 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Jedyną zmianą jest to, że wypożyczone przed Ikeą auto trzeba będzie zwrócić w to samo miejsce. Przed każdym sklepem wyznaczone są specjalne strefy parkowania.

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Poradnik

10 sprawdzonych sposobów, jak polepszyć zdolność kredytową

Pobierz poradnik bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na [email protected]

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

DU

Źródło:
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
wolekk
To chyba Uber powinien byc tanszy, poza godzinami szczytu, bo jedziesz tylko w 1 strone. Chociaz nie wiem, jak tam jest w PL z Uberem, bo przeciez stare korporacje taksiarskie byly zakladane przez ludzi z dawnej SB, wiec pewnie do dzisiaj maja plecy w rzadzie i nie pozwola Uberowi za bardzo sie rozpanoszyc.

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki