Auta na minuty w każdej Ikei w Polsce

Carsharing, czyli wypożyczanie auta na minuty, staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Jak informowaliśmy we wrześniu zeszłego roku, krakowska Ikea zaoferowała taką usługę swoim klientom. Teraz proponuje takie rozwiązanie przy sklepach na terenie całej Polski. 

(www.traficar.pl)

Ikea, która nawiązała współpracę z Traficarem, od 16 maja oferuje swoim klientom 30 samochodów na minuty już w sześciu polskich miastach: Warszawie (9 szt.), Gdańsku (4 szt.), Poznaniu (4 szt.), Wrocławiu (4 szt.), Katowicach (4 szt.) i Krakowie (5 szt.). Do końca miesiąca pod sklepami mają pojawić się kolejne samochody dostawcze.

- Kiedy we wrześniu 2017 roku wystartowaliśmy z usługą w Krakowie, nie spodziewaliśmy się, że tak szybko zdobędzie uznanie. Zobaczyliśmy też, że w całej Polsce użytkownicy Traficara są zainteresowani tego typu opcją. Dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na ich potrzeby i rozszerzyć flotę samochodów dostawczych w miastach. Dodatkowo postanowiliśmy tego rodzaju usługę nazwać TrafiCargo, ponieważ różni się od floty Traficara wielkością oraz sposobem użytkowania – mówi Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny w firmie Traficar.

Faktycznie, samochody oferowane przez Ikeę są zdecydowanie większe niż te, z których można skorzystać w centrum miast. Przestrzeń bagażowa ma wymiary 190 cm (długość), 120 cm (szerokość) i 110 cm (wysokość). Dodatkowo można ją zwiększyć do 290 cm długości przez złożenie fotela pasażera, dzięki czemu zmieści się tam zakupione w Ikei łóżko, materac czy szafa.

Za korzystanie z TrafiCargo zapłacimy tyle samo, co w przypadku oferowanych przez Traficara osobówek: 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Jedyną zmianą jest to, że wypożyczone przed Ikeą auto trzeba będzie zwrócić w to samo miejsce. Przed każdym sklepem wyznaczone są specjalne strefy parkowania.

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 7 wolekk

To chyba Uber powinien byc tanszy, poza godzinami szczytu, bo jedziesz tylko w 1 strone. Chociaz nie wiem, jak tam jest w PL z Uberem, bo przeciez stare korporacje taksiarskie byly zakladane przez ludzi z dawnej SB, wiec pewnie do dzisiaj maja plecy w rzadzie i nie pozwola Uberowi za bardzo sie rozpanoszyc.

! Odpowiedz