REKLAMA
WEBINAR

Analitycy: W długi weekend droższy diesel

2023-06-07 17:32
publikacja
2023-06-07 17:32

W długi czerwcowy weekend kierowcy zapłacą o 7 groszy więcej za diesel, po 6,17 zł/l; cena benzyny 95-oktanowej pozostaje podobna, jak przed tygodniem i wynosi 6,52 zł/l - podali w środę analitycy e-petrol. Prognozują, że w przyszłym tygodniu nie będzie większych zmian cen na stacjach paliw.

Analitycy: W długi weekend droższy diesel
Analitycy: W długi weekend droższy diesel
fot. Daniel Dmitriew / / FORUM

Według zestawienia średnich cen detalicznych, olej napędowy odczuwalnie zdrożał w porównaniu ze średnią sprzed tygodnia. Kosztuje 6,17 zł/l, o 7 groszy więcej.

Koszt tankowania baku benzyną 95-oktanową pozostaje podobny, jak przed tygodniem - wynosi 6,52 zł/l. Spadła cena autogazu, który średnio jest sprzedawany po 2,92 zł/l, czyli o 3 gr taniej niż w zeszłą środę - podali analitycy e-petrol.

Poinformowali, że w tym tygodniu najtaniej można zatankować auto w województwie opolskim - benzyna Pb95 kosztuje tam 6,37 zł/l, a olej napędowy 6,10 zł/l. Najwyższe średnie ceny benzyny są w tym tygodniu w województwie kujawsko-pomorskim (6,57 zł/l). Najdroższy diesel jest na Dolnym Śląsku i Mazowszu, gdzie kosztuje 6,21 zł/l. W województwie śląskim jest najniższa średnia cena autogazu na poziomie 2,82 zł/l. Litr tego paliwa na Pomorzu Zachodnim jest średnio o 25 gr droższy.

Analitycy przekazali, że ceny rafineryjne są nieco wyższe od wyników średnich z weekendu. Benzyna 98-oktanowa kosztuje 5513 zł/m sześc., czyli ponad 27 zł więcej niż w sobotę, a Pb95 podrożała o 16 zł do poziomu 5152 zł/m sześc. Diesel zdrożał o prawie 35 zł do poziomu 4946 zł/m sześc., a olej opałowy kosztuje średnio 3994 zł/m sześc., czyli niemal o 29 zł więcej niż w sobotę.

Dzień mieszkaniowy na Bankier.pl - 2 webinary

Dzień mieszkaniowy na Bankier.pl - 2 webinary

Zapraszamy na webinary o kredytach hipotecznych! <BR><B>Jak oszczędzić na kredycie hipotecznym i szybciej pozbyć się długu<B> <BR><B>Bezpieczny Kredyt 2 procent - wszystko, o co boisz się zapytać <BR>Zapisz się zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Eksperci e-petrol prognozują, że w przyszłym tygodniu nie będzie większych zmian cen na stacjach paliw. Benzyna Pb98 ulokuje się w przedziale 7,05-7,17 zł/l, a jej 95-oktanowa odmiana będzie kosztować 6,46-6,57 zł/l. W przypadku średnich cen diesla analitycy przewidują ceny w przedziale 6,13-6,24 zł/l. Zdaniem analityków, nieduża zmienność dotyczyć będzie także LPG - cena tego paliwa na większości stacji znajdzie się w przedziale 2,90-2,98 zł/l.(PAP)

kmz/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki