REKLAMA

Alior Bank nie widzi podstaw do zmiany podejścia przy tworzeniu rezerw na COVID-19

2020-10-21 13:56
publikacja
2020-10-21 13:56
fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press / FORUM

Alior Bank, który zawiązał rezerwę związaną z COVID-19 ocenia, że obecnie nie ma przesłanek wskazujących na istotne różnice w stosunku do przyjętych założeń i nie widzi podstaw do zmiany swojego podejścia - poinformował PAP Biznes wiceprezes banku Maciej Brzozowski.

"Bank dokonał odpisów, zakładając określone scenariusze makroekonomiczne, zachowując przy tym odpowiedni poziom konserwatyzmu. W obecnej chwili nie ma przesłanek wskazujących na istotne różnice w stosunku do przyjętych założeń, stąd bank nie widzi podstaw do zmiany swojego podejścia" - powiedział PAP Biznes Maciej Brzozowski, wiceprezes banku, odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem rynkowym, płynności i operacyjnym.

"Banki z oczywistych powodów będą dążyć do ograniczenia kosztów ryzyka, dużo jednak zależeć będzie od rozwoju sytuacji gospodarczej, która jest pod presją COVID-19" - dodał.

W I połowie 2020 roku, na koszty ryzyka Alior Banku wpływ miało zawiązanie rezerwy portfelowej związanej z pandemią w wysokości 418 mln zł.

Strata netto grupy Alior Banku wyniosła 513,4 mln zł, podczas gdy rok wcześniej bank miał 93,2 mln zł zysku netto. (PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki