REKLAMA

APANET S.A.: Zawarcie ramowej umowy o współpracy przez spółkę zależną z LVX Global Ltd

2022-11-03 09:17
publikacja
2022-11-03 09:17
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 12 / 2022
Data sporządzenia: 2022-11-03
Skrócona nazwa emitenta
APANET S.A.
Temat
Zawarcie ramowej umowy o współpracy przez spółkę zależną z LVX Global Ltd
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Apanet S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: „Spółka", „Emitent”) niniejszym informuje, że w dniu 2 listopada 2022 r. do siedziby spółki zależnej Apanet Green System sp. z o.o. (dalej: „AGS”) wpłynęła umowa ramowa (dalej: „Umowa”) zawarta z LVX Global Holding Ltd (dalej: „LVX”) z siedzibą w Adelaide w Australii. Zgodnie z treścią umowy strony ustaliły: (I) współpracę na poziomie korporacyjnym poprzez wspólną realizację kontraktów w zakresach, w których kompetencje techniczne stron się uzupełniają; współpracę z podmiotami zagranicznymi powiązanymi z LVX; (II) współpracę technologiczną poprzez prowadzenie wspólnych projektów B+R; dzielenie się wiedzą techniczną przy realizacji projektów; (III) współpracę handlową pomiędzy stronami w zakresie dokonywania wspólnych zakupów od producentów komponentów elektronicznych oraz sprzedaż nawzajem sobie urządzeń, elementów systemów sterowania oraz oprogramowania; (IV) współpracę marketingową w zakresie promocji własnych marek oraz wzajemnym informowaniu się o możliwościach wspólnego rozwoju biznesu.

LVX Global Holding Ltd to firma technologiczna, która tworzy kompleksowe rozwiązania inżynieryjne w sektorze smart city oraz IoT (internet rzeczy). LVX świadczy usługi w obszarach takich jak bezpieczeństwo przeciwpożarowe, energetyka, oświetlenie, technologia budowlana i cyberbezpieczeństwo. LVX Global Holding Ltd działa w 20 krajach.

Przed zawarciem Umowy AGS współpracował z LVX i nabywał od tego podmiotu osprzęt do szaf sterujących oświetleniem. Emitent ocenia, że zawarta Umowa istotnie zwiększy zakres współpracy i istotnie wpłynie na wyniki finansowe grupy kapitałowej Apanet S.A., w szczególności poprzez sprzedaż urządzeń do sterowania oświetleniem, których to producentem jest AGS. Ponadto dokonywanie zakupów grupowych może wpłynąć na obniżenie cen importowanych komponentów elektronicznych oraz może zwiększyć pewność dostaw. Dodatkowo Emitent ocenia, że istotny wpływ na wyniki finansowe grupy kapitałowej może mieć realizacja prac inżynierskich B+R realizowanych przez AGS na zlecenie LVX.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-11-03 Andrzej Lis Prezes Zarządu Andrzej Lis
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki