Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy – październik 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Klienci, którzy są skłonni założyć konto osobiste i przelewać na nie wynagrodzenie, mogą skorzystać z najwyżej oprocentowanej lokaty półrocznej ze stawką 4,00 proc. w skali roku. Tyle otrzymają ci, którzy zdeponują maksymalnie 10 000 zł. Pozostali mogą liczyć na nie więcej niż 2,65 proc. w skali roku i to także po spełnieniu dodatkowych warunków.

Najnowszy ranking Bankier.pl obejmuje najlepsze lokaty półroczne. Tradycyjnie, depozyty na 10 000 zł przedstawiamy w dwóch ujęciach. Pierwsze z zestawień dotyczy ofert, na których można ulokować 10 000 zł, jednak w ich przypadku klient będzie zobowiązany do spełnienia warunków stawianych przez bank. Druga tabela może zainteresować czytelników, którym zależy na poznaniu najlepszych depozytów dostępnych bez takich ograniczeń. Ostatni ranking zawiera informacje o najwyższych stawkach przygotowanych dla klientów, którym udało się zgromadzić oszczędności w wysokości 100 000 zł. Jeśli bank pod daną marką posiada w ofercie więcej niż jeden produkt o podobnych parametrach, to do zestawienia została włączona lokata z najwyższym oprocentowaniem.

Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy – październik 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy – październik 2017 [Ranking Bankier.pl] (fot. Mariusz Szacho / FORUM)

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Pierwsze miejsce zestawienia najlepszych lokat półrocznych z dodatkowymi warunkami zajmuje po raz kolejny Nest Lokata Witaj, którą można znaleźć w ofercie Nest Banku. Stawka, którą proponuje bank, wynosi 4 proc. w skali roku, jednak aby ją otrzymać, trzeba będzie posiadać status nowego klienta oraz założyć konto osobiste, na którym klient zapewni wpływ wynagrodzenia we wskazanej kwocie (2 500 zł) lub wpływ na konto firmowe (6 000 zł), o ile takowe posiada. W przypadku wyboru drugiej opcji klient będzie zobowiązany do spełnienia dodatkowego wymogu, czyli zrealizowania płatności na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędu Skarbowego. Nest Lokata Witaj jest dostępna przez 30 dni od założenia konta osobistego. Zdeponować na niej można do 10 000 zł.

Najlepsze lokaty 6M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4,00%

161,55 zł

posiadanie konta; tylko dla nowych klientów, którzy zapewnią:

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2500 zł

lub

b) wpływy na rachunek firmowy w kwocie min. 6000 zł oraz zrealizują zaliczkę podatku dochodowego do US lub płatność składki do ZUS

2.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,65%

107,03 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Koncie Idealnym

3.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowego klienta)

2,50%

100,97 zł

tylko dla nowych klientów banku.

4.

neoBank

energoLOKATA 6M

2,20%

88,85 zł

tylko dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku

5.

BOŚ Bank

EKOlokata Superprocentująca

2,05%

82,79 zł

posiadanie konta i aktywne korzystanie z karty debetowej

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 16.10.2017 r.

Lokata z drugiego miejsca zestawienia posiada już znacznie niższe oprocentowanie. Wybierając półroczną Lokatę Cloud z oferty Idea Banku, można zarobić 2,65 proc. w skali roku. Podobnie jak u lidera, klient nie będzie mógł z niej skorzystać, jeśli bank nie prowadzi na jego rzecz konta osobistego. Nie jest to koniec warunków, jakie są stawiane przed klentem. Stawka w tej wysokości będzie do osiągnięcia, jeśli deponent będzie utrzymywał na rachunku dodatkową kwotę o równowartości 10 proc. wysokości lokaty. W przeciwnym razie oprocentowanie zostanie obniżone do 0,50 proc. w skali roku.

Podium zamyka nowa propozycja od Alior Banku – Lokata internetowa, która skierowana jest do nowych klientów. Stawka na tym depozycie wynosi 2,50 proc. w skali roku. Decydując się na tę ofertę, klient rozstaje się ze swoimi oszczędnościami na dokładnie 186 dni. Wysokość kapitału przekazanego na Lokatę internetową nie może przekroczyć 200 000 zł.

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Na czele zestawienia obejmującego najwyżej oprocentowane depozyty półroczne na 10 000 zł, które będą dostępne bez konieczności realizowania dodatkowych kryteriów jest Lokata standardowa od Inbanku ze stawką 2,40 proc. w skali roku. Z oferty można skorzystać przez internet.  

Najlepsze lokaty 6M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Inbank

Lokata standardowa

2,40%

96,93 zł

2.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-lokata granatowa

2,15%

86,84 zł

3.

Idea Bank

Lokata NR 1

1,80%

72,69 zł

4.

Toyota Bank

Lokata standardowa

1,70%

68,66 zł

5.

Getin Bank

e-Lokata Tradycyjna

1,65%

66,63 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 16.10.2017 r.

O 0,25 pp. mniej oferuje Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie na e-Lokacie granatowej, który zajmuje tym samym drugą pozycję rankingu. Pozostałe propozycje przyniosą już zysk niższy niż 2 proc. w skali roku. W pierwszej trójce znalazła się jeszcze Lokata NR 1 od Idea Banku, która kusi stawką 1,80 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy na 100 000 zł

Klienci, którzy dysponują oszczędnościami w wysokości 100 000 zł, będą musieli się pogodzić z gorszymi stawkami. Ze względu na niską kwotę dopuszczalnego wkładu, najlepsza oferta z pierwszej tabeli pozwoli ulokować zaledwie część posiadanego kapitału. Ci, którzy chcą umieścić całość zgromadzonych środków na jednym rachunku lokaty, mogą otrzymać stawkę nieprzekraczającą 2,65 proc. w skali roku. Taką ofertę ma dla zainteresowanych Idea Bank na swojej Lokacie Cloud oraz Lion’s Bank na Lokacie Fortune. Obie propozycje wymagają od klienta posiadania bądź założenia konta osobistego, na którym będzie on utrzymywał dodatkowe środki przez cały okres trwania depozytu. Ich wysokość została określona przez bank – 10 proc. wartości założonego depozytu.

Najlepsze lokaty 6-miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Odsetki

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,65%

1 070,30 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Koncie Idealnym, zakładana przez bankowość internetową

Lion’s Bank

Lokata Fortune

2,65%

1 070,30 zł

utrzymanie przez cały okres trwania lokaty dodatkowych środków o wartości 10 proc. wysokości lokaty na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym prowadzonym przez bank

2.

Alior Bank

Lokata internetowa (dla nowych klientów)

2,50%

1 009, 73 zł

tylko dla nowych klientów banku, zakładana on-line

Nest Bank

Nest Lokata Lojalna

2,50%

1 009, 73 zł

dla posiadaczy konta, którzy zapewnią:

a) wpływ wynagrodzenia na ROR w kwocie min. 2500 zł

lub

b) wpływy na rachunek firmowy w kwocie min. 6000 zł oraz zrealizują zaliczkę podatku dochodowego do US lub płatność składki do ZUS

3.

neoBank

energoLOKATA 6M

2,20%

888,56 zł

tylko dla nowych klientów posiadających konto lub portfel depozytowy w banku, zakładana przez bankowość elektroniczną

4.

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

e-Lokata granatowa

2,15%

868,35 zł

lokata zakładana on-line

5.

BOŚ Bank

EKOlokata Superprocentująca

2,05%

827,97 zł

posiadanie konta i aktywne korzystanie z karty debetowej

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 16.10.2017 r.

Drugie miejsce także jest dzielone przez dwa banki. Mowa o Lokacie internetowej dla nowych klientów w Alior Banku oraz o Nest Lokacie Lojalnej z oferty Nest Banku. Klienta, który zdeponuje u nich 100 000 zł, wynagrodzą one stawką w wysokości 2,50 proc. w skali roku po spełnieniu kryteriów, które można znaleźć pod tak zwanymi gwiazdkami. Depozyt od pierwszego z nich jest skierowany wyłącznie do nowych klientów, z kolei oferta Nest Banku jest dedykowana posiadaczom konta osobistego, którzy zagwarantują, że na ROR wpłynie pensja w kwocie co najmniej 2 500 zł. Podobnie jak w przypadku Nest Lokaty Witaj, wymóg dotyczący wpływów można zastąpić przelewami na konto firmowe w łącznej kwocie min. 6 000 zł przy jednoczesnym dokonaniu przynajmniej jednej płatności na rachunek ZUS lub US.

Pierwszą trójkę uzupełnia energoLOKATA 6M od neoBanku z oprocentowaniem w wysokości 2,20 proc. w skali roku. Tutaj także ceni się status nowego klienta i tylko osoby, które nie korzystały wcześniej z oferty banku, będą mogły założyć ten depozyt. W pierwszej kolejności jednak zainteresowany musi zaopatrzyć się w rachunek bankowy lub portfel depozytowy z oferty banku.

Najlepsze lokaty półroczne – sytuacja na rynku

W ostatnich miesiącach banki aktywnie modyfikowały ofertę oraz stawki na lokatach półrocznych. W sierpniu większość informacji przyniosła pozytywne informacje. Podobnie było przed miesiącem, kiedy pojawiły się na rynku dwie nowe lokaty półroczne, a dwa banki zmieniły obowiązujące oprocentowanie. Nie inaczej jest również w październiku.

Z pierwszej trójki zestawienia na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami oraz z tabeli dla dziesięciokrotnie wyższej kwoty zniknęła Lokata Deklasująca XIV od BGŻOptima. Depozyt oferował stawkę w wysokości 2,30 proc. w skali roku. Oferta była wprowadzona czasowo i można było z niej skorzystać do 25 września br. Jej miejsce zajęła nowość od Alior Banku – Lokata internetowa skierowana do nowych klientów oprocentowana na 2,50 proc. w skali roku. Depozyt na 186 dni mogą otworzyć wszyscy zainteresowani, o ile na dzień wnioskowania nie posiadają z Alior Bankiem aktywnej umowy o produkt bankowy.

Nest Bank, który przed miesiącem obniżył stawkę na Nest Lokacie Lojalnej, tym razem postanowił poprawić warunki tego depozytu. Od 21 września br. można go otworzyć na 2,50 proc. w skali roku. Przed miesiącem było to 2,35 proc.

Natomiast Lokata standardowa od Inbanku została objęta niższym procentem niż we wrześniu. Aktualizacja tabeli oprocentowania została przeprowadzona 3 października br. i przyniosła cięcie w wysokości 0,25 pp. Nowa stawka w wysokości 2,40 proc. w skali roku pozwoliła tej propozycji zachować pierwsze miejsce rankingu najlepszych lokat na 10 000 zł bez dodatkowych warunków. W tym punkcie warto przypomnieć, że oszczędności zgromadzone na depozytach w Inbanku są chronione przez Tagatisfond, czyli estoński odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl