REKLAMA

Złoty dał radę. Dolar poniżej 4 zł

2022-01-20 09:57
publikacja
2022-01-20 09:57
Złoty dał radę. Dolar poniżej 4 zł
Złoty dał radę. Dolar poniżej 4 zł
fot. NATALIA61 / / Shutterstock

Pomimo pogorszenia nastrojów na światowych rynkach kurs euro utrzymał się blisko najniższych poziomów od września. Dzięki temu notowania dolara amerykańskiego powróciły poniżej 4 zł.

Od kilku sesji na światowych rynkach finansowych trwa odwrót od ryzykownych aktywów. Inwestorzy obawiają się skutków oczekiwanych podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych oraz ewentualnej wojny rosyjsko-ukraińskiej, mimo to polska waluta radzi sobie całkiem nieźle.

W czwartek o 9:57 kurs euro kształtował się na poziomie 4,5151 zł, czyli wciąż blisko najniższych poziomów od września. Od listopadowych szczytów słabości polskiego złotego kurs euro spadł już o 20 groszy, w tym zniżkując o przeszło 10 groszy w ciągu ostatnich czterech tygodni.

Jednakże patrząc w długim terminie, złoty wciąż pozostaje słaby. Wystarczy przypomnieć, że przed marcem 2020 kurs euro przekraczał barierę 4,50 zł tylko okazjonalnie i jedynie podczas najsilniejszych perturbacji na globalnych rynkach. Ale od prawie dwóch lat kurs EUR/PLN rzadko kiedy gości poniżej linii 4,50 zł.

Bez większych zmian utrzymały się notowania pary euro-dolar, co jednak przy nieco niższym kursie euro w Polsce pozwoliło sprowadzić wycenę dolara poniżej 4 zł. W środę rano za „zielonego” trzeba było zapłacić 3,9776 zł.

Frank szwajcarski wyceniany był na 4,3518 zł, a więc bardzo podobnie jak dzień wcześniej. Funt brytyjski notowany był po 5,4233 zł, czyli także bez większych zmian względem wtorkowego popołudnia.

KK

Źródło:
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (6)

dodaj komentarz
ameba1
Dobry moment, żeby dokupić walut i tyle. Np. chf
grzegorzkubik
Co wy z tym Euro. Ta waluta jest oparta o gospodarki kliku bogatych krajów. Hiszpania biednieje i kilka innych krajów zmniejsza swój dystans gospodarczy wobec Polski. Euro powinno być już poniżej 4 zł.
czubekpodhalanski
Złoty umocnił sie cały jeden grosz :-)
kibicgorzowski
trzeba oglosic w dzienniku telewizyjnym ze caly swiat chce od nas pozyczac jak mawial Glapa hehe
summit
Przy tej inflacji w Polsce i widokach na przyszłość, EUR już dawno powinno kosztować 5 PLN !
jpelerj
I pewnie będzie. W styczniu zawsze waluty były tańsze, bo to okres rozliczeń.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki