WAŻNE

Wartości DoDane: Kto ciągnie za inflacyjne sznurki

2019-09-16 10:30
publikacja
2019-09-16 10:30
Puls Biznesu

Inflacja jest najwyższa od ponad 6 lat, a najmocniej drożeje żywność, z warzywami na czele (gwiazdą wieczoru jest oczywiście pietruszka). Narodowy Bank Polski przewiduje, że inflacyjny szczyt osiągniemy zimą, a potem wzrost cen nie będzie już tak wyraźny.

Między innymi na ten temat porozmawiamy z Ignacym Morawskim, szefem platformy SpotData w programie Wartości DoDane.

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
saintclair
Nie warto komentować------> Szkoda klawiatóry
samsza
Jaka jest szansa, że te 100-400 tyś pracujących "na luzie" w małych firmach, po zwolnieniach, odnajdą się w wyścigu szczurów w agresywnie inwestujących dużych firmach ? Były jakieś doświadczenia na świecie ? Bo jeżeli znowu staną się "pośmiewiskiem", że nie poradzili sobie w transformacji lub Jaka jest szansa, że te 100-400 tyś pracujących "na luzie" w małych firmach, po zwolnieniach, odnajdą się w wyścigu szczurów w agresywnie inwestujących dużych firmach ? Były jakieś doświadczenia na świecie ? Bo jeżeli znowu staną się "pośmiewiskiem", że nie poradzili sobie w transformacji lub wyjadą za pracą, to po co im niszczyć życie, jak badania wskazują, że duże firmy zwiększają inwestycje?
silvio_gesell
Podwyżki stóp przez FED powodują szybsze pomnażanie się podaży pieniądza przez odsetki i odsetki od odsetek, stąd wzrost inflacji na całym świecie. I co monetaryści keynesiści i Austriacy? minusujcie :)
pluto85md
"inflacyjny szczyt osiągniemy zimą, a potem wzrost cen nie będzie już tak wyraźny" jak zimą. Oczywiscie po szczycie jest nieco nizej niz na szczycie, co nie oznacza ze nisko. Na I kw. spodziewane 5-6% inflacji, pozniej juz nizej np. 4% czy 4,5%.

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki