REKLAMA

Obajtek: W Polsce jest miejsce tylko na jeden koncern multienergetyczny

2020-06-09 17:52, akt.2020-06-09 20:45
publikacja
2020-06-09 17:52
aktualizacja
2020-06-09 20:45

W Polsce powinien być tylko jeden koncern multienergetyczny, nie ma miejsca na dwa takie podmioty - uważa prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

/ fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM

"W Polsce powinien być jeden koncern multienergetyczny, nie ma miejsca na dwa takie podmioty i do tego sukcesywnie dążę" - powiedział dziennikarzom prezes Obajtek.

Dodał, że budowie takiego koncernu służą przeprowadzane przez Orlen inwestycje i przejęcia, w tym Grupy Lotos i Energi.

Prezes Obajtek nie chciał odnieść się do medialnych spekulacji mówiacych, że PKN Orlen jest zainteresowany przejęciem PGNiG.

Prowadzimy inwestycje, jakich nie było od dekad

PKN Orlen prowadzi dziś inwestycje, jakich w kraju nie było od dziesięcioleci, m.in. w produkcję nawozów i petrochemię - oświadczył we wtorek w zakładach Anwil we Włocławku prezes spółki Daniel Obajtek.

Na placu budowy instalacji do produkcji nawozów azotowych Obajtek podkreślał, że od czasu zbudowania pierwszej instalacji produkcyjnej saletry w 1971 r., we Włocławku nie było tak znaczącej inwestycji.

Jak mówił, od 4 lat PKN Orlen prowadzi „potężne inwestycje”, np. rozbudowę petrochemii, której nie było od 30 lat. „Nie ma rozwoju gospodarki i firmy bez inwestycji. Zawsze nam przyświecał ten cel, by realizować inwestycje” - oświadczył Obajtek. (PAP/PAP Biznes)

wkr/ drag/ pr/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Komentarze (10)

dodaj komentarz
zyga.
Oby przegrali wybory bo te plany to jakaś komunistyczna reminiscencja
wektorwg
Chłopcy z Wall Street już czekają aby zainwestować wydrukowane Dolary na realne dobra. Nie zapomnijmy kto jest dobroczyńca Morawieckiego i dlaczego jest to kolega Kaczyńskiego z liceum, który wyjechał do USA po 1969
nostsherlock
PRL wraca. Najpierw połączą spółki w jeden wielki koncern, potem przez machlojki cena akcji zanurkuje w dół, a na końcu jak doprowadzą do nierentowności wyprzedadzą USA za bezcen... i tak oto cały sektor energetyczny zostanie przejęty
carlito1
Zgadzam się ! Tak powinno być. Nie na darmo jesteśmy bananową republiką Polski
jendreka
To nie inwestycje tylko przekładanie kasy z kieszeni do kieszeni. Wszystkie te przejęcia to szmingiel skarbu państwa. Księgowe machloje i okradania narodu. To tak jakby chłop w swoim gospodarstwie kupił od siebie własną obore która najpierw zbudował. Kto na tym zarabia? A no fiskus, czyli państwo. A kto traci? No niby To nie inwestycje tylko przekładanie kasy z kieszeni do kieszeni. Wszystkie te przejęcia to szmingiel skarbu państwa. Księgowe machloje i okradania narodu. To tak jakby chłop w swoim gospodarstwie kupił od siebie własną obore która najpierw zbudował. Kto na tym zarabia? A no fiskus, czyli państwo. A kto traci? No niby nikt ,bo to i to i tak należy do państwa, ale? Tam ktoś pracuje i zarabia mógłby więcej ale po co? Państwo musi. Chłop niech dalej hamuje za friko dla panstwa. Itd itd przekręt za przekrętem. PiS.
itsofreeky
Przyznał się bez bicia ze chce być monopolistą. Co mi po wielkich inwestycjach jak naruszają idee wolnego rynku poza tym te inwestycje to truciciele życia Polaków m.in. w produkcję nawozów i petrochemię same świństwa.
khh
Zalosny Pisi komunista rodem z Pcimia...ma by jeden panstwowy moloch i juz! W Polsce nie ma miejsca na konkurencje? Bantustan, po prostu bantustan zrobili z naszego kraju...
_jasko
Wygląda na to, że w Polsce jest miejsce tylko dla Obajtka....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki