REKLAMA

W IV kw. wzrost transferów od emigrantów, lecz nie tych z Wielkiej Brytanii

2017-05-04 07:44
publikacja
2017-05-04 07:44

Transfery od emigrantów w IV kwartale 2016 roku wyniosły 4,2 mld zł, a NBP obserwuje spadek przekazów z Wielkiej Brytanii - podał NBP.

fot. / / FORUM

"W IV kwartale 2016 r. z tytułu pracy Polaków za granicą do kraju trafiło 4,2 mld PLN. Kwota ta była o 0,1 mld zł wyższa niż w IV kwartale 2015 r. Migranci długookresowi przekazali do Polski o 0,1 mld zł mniej, ale za to transfery od pracowników krótkookresowych były o 0,2 mld PLN wyższe" - podał NBP.

O wzroście transferów od migrantów krótkookresowych zadecydowały w głównej mierze wyższe przekazy od Polaków pracujących w Niemczech i po części również w Norwegii.

"W przypadku pracowników długookresowych, zanotowany spadek w najwyższym stopniu dotyczył Wielkiej Brytanii (w znacznie mniejszym stopniu Irlandii)" - napisano.

NBP podał, że mimo pewnych zmian w transferach z poszczególnych krajów, ogólna wartość środków przekazywanych do Polski nie wskazuje na zmianę trendu.

"Od początku 2014 r. środki napływające do kraju z tytułu pracy Polaków za granicą utrzymują się na stabilnym poziomie. Również kwota zanotowana w IV kwartale 2016 r. jest kontynuacją tej tendencji" - napisano.

map/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~Hgw
Czyli 16 mld na rok czyli zabrac im bo maja i dac tym co nie maja w lini Prawo i Sprawiedliwosc
~fil
Wzrost? Raczej Biedronka notuje wzrost sprzedaży pieczywa z mrożonego ciasta.
~chcemyzmian
dzięki tym przepływom nasza gospodarka wciąż utrzymuje wzrost, w ciągu ostatniej dekady to były miliardy złotych, przykre że tak daleko nam do normalności w Polsce, kwota wolna od podatku dla większości to wciąż śmieszne 3000 z groszami, coś prawdziwe niegodziwego
~Goni
A ci co osiedlili się na stałe kupili mieszkania itd...nie wysyłają wcale
~seth
i bardzo dobrze, ich kasa tylko podbija ceny w kraju i biednieją ci co tutaj zostali.
~Stoplewactwu
Prestancie uzywac slowa MIGRANT!!! Prosze ja was! :/
~Jukej
A ile zł wytransferują z Polski Ukraincy i Białorusini ? Niech NBP pokaze dane..
~Pb
Dużo mniej niż Polacy przysyłają z za granicy do Polski. Każdy Polak pracujący za granicą zastąpiony Ukraińcem wysyłającym kasę na Ukrainę to więcej kasy w Polsce, bo Polak przyśle z Niemiec miesięcznie 500 Euro, a Ukrainiec 500 euro zarobi w Polsce, ale wyśle na ukrainę tylko 200.
~as
pomyśl lepiej ile generują zysku dla naszej gospodarki, po 1 podejmują pracę, których Polacy często już nie chcą, po 2 zapełniają luki po ubytku specjalistów, którzy wyjechali na zachód, potrzebujemy pilnie pielęgniarek, lekarzy, mechaników, ślusarzy, dekarzy, pracowników fizycznych, fajnie że ktokolwiek chce tu pomyśl lepiej ile generują zysku dla naszej gospodarki, po 1 podejmują pracę, których Polacy często już nie chcą, po 2 zapełniają luki po ubytku specjalistów, którzy wyjechali na zachód, potrzebujemy pilnie pielęgniarek, lekarzy, mechaników, ślusarzy, dekarzy, pracowników fizycznych, fajnie że ktokolwiek chce tu przyjeżdżać - Czesi lepiej płacą i mają niższe bezrobocie
~jasiupierdasiu odpowiada ~as
pomysl moze czy to na pewno twoja gospodarka ma ten generowany zysk. jeden ma zysk dziesieciu nizsze pensje. ale statystycznie jest super

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki