REKLAMA

Votum wytoczył w II kw. ponad 2,1 tys. powództw w sprawach frankowych

2020-07-03 12:46
publikacja
2020-07-03 12:46

Votum w II kwartale 2020 roku wysłał do sądów ponad 2,1 tys. pozwów w sprawach frankowych. Rośnie zainteresowanie takich kredytobiorców zleceniem swojej sprawy do prowadzenia, a czerwiec był w 2020 roku rekordowy pod względem liczby pozyskanych klientów - poinformował PAP Biznes Kacper Jankowski z grupy Votum.

Votum wytoczył w II kw. ponad 2,1 tys. powództw w sprawach frankowych
Votum wytoczył w II kw. ponad 2,1 tys. powództw w sprawach frankowych
fot. helen_g / / Shutterstock

"Po bardzo dobrym I kwartale bieżącego roku, w którym wysłaliśmy ponad 1,5 tys. pozwów, w II kwartale poprawiliśmy jeszcze ten wynik. Od kwietnia do czerwca zainicjowaliśmy ponad 2,1 tys. postępowań sądowych w sprawach frankowych. Niewątpliwie nasza aktywność przełożyła się na ogólny wzrost liczby takich spraw w sądach" - powiedział PAP Biznes Kacper Jankowski, prezes Votum Robin Lawyers.

Poinformował, że w końcówce II kwartału Votum obserwował wzmożone zainteresowanie ze strony kredytobiorców frankowych zleceniem swojej sprawy do prowadzenia.

"Utrzymujący się od dłuższego czasu na wysokim poziomie kurs franka szwajcarskiego i konieczność spłaty rat kredytu, pomimo obniżenia pensji lub całkowitej utraty pracy, w wielu przypadkach, zmobilizował kredytobiorców do podjęcia decyzji o uregulowaniu swojej sytuacji związanej z posiadaniem kredytu frankowego" - powiedział Jankowski.

"W I kwartale 2020 r. zawarliśmy 2186 umów z klientami, czyli średnio blisko 730 miesięcznie. Wskutek epidemii koronawirusa dynamika ta nieco wyhamowała w kwietniu i w maju. Natomiast w czerwcu szacujemy, że liczba nowych spraw przekroczy średnią z I kwartału 2020 r. i wobec tego spodziewamy się, że może paść rekord miesięcznej liczby nowych klientów od początku 2020 r. – dodał.

Pod koniec maja prezes Votum Bartłomiej Krupa oceniał, że plan wytoczenia w całym 2020 roku 8 tys. spraw w imieniu klientów z segmentu dochodzenia roszczeń z tytułu umów bankowych jest niezagrożony.

Udział spraw bankowych w przychodach grupy w I kwartale 2020 roku wzrósł do 22 proc. z 12 proc. rok wcześniej. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki