Sprzedajemy.pl: alternatywa dla Allegro

Nowa  nieaukcyjna platforma dla sprzedających i kupujących  - Sprzedajemy.pl -  zintegrowana z serwisem społecznościowym Facebook ma ambicję powalczyć z Allegro. Nowy serwis, skierowany do osób prywatnych, umożliwia łatwe i bezpieczne zawieranie transakcji. Zamierza przyciągnąć tych Internautów, którzy szukają alternatywy dla skomplikowanych i płatnych portali aukcyjnych.

Bez komplikacji i opłat

Platforma Sprzedajmy.pl wyróżnia się prostą i intuicyjną obsługą, a także - brakiem aukcji, rejestracji oraz brakiem jakichkolwiek opłat i prowizji. Z uwagi na bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowników transakcje na Sprzedajemy.pl zawierane są lokalnie, bezpośrednio między sprzedającym a kupującym.

- Kontakt osobisty ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim znacznie zwiększa bezpieczeństwo transakcji. Kupujący może obejrzeć każdą rzecz przed dokonaniem zapłaty i nie musi ponosić kosztów przesyłki –mówi Tomasz Moroz, prezes zarządu Sprzedajemy.pl. Sprzedający unika z kolei problemów związanych z pakowaniem przedmiotu i jego czasochłonną wysyłką. Nie musi również płacić prowizji, jakie pobierają najbardziej popularne portale aukcyjne od transakcji zawieranych na ich stronach – dodaje.

Idea lokalnego handlu opartego na kontakcie bezpośrednim jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej. Serwisy zagraniczne takie, jak szwedzki Blocket czy francuski Leboncoin, cieszą się w tych krajach większą popularnością niż największe platformy aukcyjne.

Pierwszy ‘social selling’ w Polsce

Największą nowością jest jednak społecznościowy charakter nowego serwisu. Sprzedajemy.pl to pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych na świecie platform typu „social selling” w pełni zintegrowana z Facebookiem. –  Społecznościowa funkcjonalność nowej platformy znacznie zwiększa bezpieczeństwo handlu internetowego w Polsce i sprawia, że przestaje on być anonimowy – mówi Daniel Tidebrink, członek zarządu Sprzedajemy.pl. - Użytkownicy posiadający konto na Facebooku zobaczą rzeczywistych sprzedawców i listę wspólnych znajomych, którzy będą o wiele lepszym źródłem rekomendacji o sprzedawcy, niż anonimowe komentarze na portalach aukcyjnych. Będą mogli zobaczyć, co sprzedają ich znajomi i promować swoje oferty bezpośrednio na Facebooku – dodaje Tidebrink.

Facebook staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Z badania Megapanel PBI/Gemius przeprowadzonego w grudniu wynika, że ten najbardziej popularny serwis społecznościowy na świecie odwiedza już prawie 10 milionów Polaków miesięcznie i ta liczba wciąż rośnie.

Polacy chcą sprzedawać

Na zlecenie Sprzedajemy.pl Instytut Badawczy „Homo Homini” przeprowadził badanie, którego celem było poznanie nastawienia Polaków do sprzedawania swoich rzeczy przez Internet oraz oszacowanie średniej wartości dóbr, jakie ma do sprzedania przeciętny Polak.  Raport z badania pokazuje, że aż 2/3 badanych chętnie sprzedawałoby swoje rzeczy przez Internet, czy to chcąc się ich pozbyć, czy też wymienić je na nowsze. Główną barierą w sprzedawaniu online pozostaje dla Polaków brak możliwości weryfikacji sprzedającego, wysokie koszty sprzedaży oraz skomplikowany proces rejestracji i wystawiania przedmiotów na portalach aukcyjnych. Stąd też aż 65% respondentów się na to nie decyduje. Wyniki badań pokazały, że 70 proc. badanych skorzystałoby z taniej i łatwej w obsłudze platformy, o ile taka powstanie. Bardzo interesujący jest fakt, że wartość rzeczy, jakie przeciętny Polak ma do sprzedania, oszacowano aż na 3038 zł.Robert Kamiński / Sprzedajemy.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~kupiec

Trochę tych serwisów powstało. Kolejny jest teraz na tapecie http://za500zl.pl/
Ciekawy jestem jak się rozwiną. A wy jak myslicie?

! Odpowiedz
0 0 ~Liza

Oglądając ten nowy portal sprzedajemy.pl, juz na samym początku widac, ze rózni się od innych, choćby tym, ze jest nastawiony tylko na sprzedaż. To dobrze, takie zawężenie działalności powoduje, ze łatwiej dodać przedmiot i znaleźć to czego szukamy.

! Odpowiedz
0 0 ~Sebastian

To ja już wolę zajrzeć na obecnie istniejące serwisy ogłoszeniowe. To jest to samo! Nawet wygląd! (chyba Szerlok.pl tak samo prawie wygląda). Tam są wszystkie te opcje, brak zabezpieczeń ale i trzy razy tyle kategorii łącznie z wymienianiem się, poszukiwaniem i co najważniejsze - przedmioty za darmo! Czasami można niezłe rzeczy wyszperać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ZenKa

@ona, nie, oczywiście, ze wiele rzeczy można zrobić bez FB, ale skoro daje on coraz więcej możliwości, to warto z tego korzystać. Takie myślenie, nie otwieranie na nowości i nowoczesne rozwiązania nie prowadzi do rozwoju handlu w internecie, a przecież nie o to chodzi.

! Odpowiedz
0 1 ~jukrecja

ja tam się ciesze, że powstają coraz to nowe rozwiązania jeśli chodzi o zakupy w internecie. Dobrze, że w końcu do Polski przyszedł też social shoppping, np . takie platformy jak kupuje.to są bezpiecznym rozwiązaniem, a dzięki temu, że są na facebooku nie trzeba dodatkowo się rejestrować i pamiętać różnych haseł.

! Odpowiedz
1 0 ~qsc

ja np sprzedaje na drugi koniec Polski najwiecej bo z mojej miejscowosci lub w ogole wojewodztwa to nikt si enie kwapi......bezsensu to sprzedajemy.pl

! Odpowiedz
0 1 ~ona

ja nie mam konta na FB i dlaczego moi znajomi maja widziec co sprzedaje??...czy teraz nic nie moze obyc sie bez FB?

! Odpowiedz
1 0 ~Mirek

To zwykły serwis ogłoszeniowy taki jak choćby http://ogloszenia.com który też jest za darmo, bez rejestracji etc. zresztą jak i dziesiątki innych.

Na alternatywę dla Allegro trzeba będzie długo poczekać :)

! Odpowiedz
0 2 ~kachchcha

Zaletą Allegro, e-bay, Świstaka itp. jest właśnie to że nie ma kontaktu z kupującym. Tu chodzi o oszczędność czasu, jak coś sprzedaję to nie mam ochoty żeby mi każdy klient przyjeżdżał do domu i oglądał każdą rzecz przez pół godziny. Od tego jest zdjęcie, opis i renoma sprzedającego którą widać w komentarzach.

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne